מיכאל רוזנברג.צילום: משרד עו"ד זיו אור
כך הוא נאלץ לרדת ברמפה הלא תקנית. מיכאל רוזנברג. צילום: משרד עו"ד זיו אור

רוצה לצאת מהבית בבטחה: נכה מכרמיאל מחכה שנתיים להתקנת רמפה

שתפו

מיכאל רוזנברג, בן 73, נכה המתנייד על קלנועית, מחכה כבר יותר משנתיים להתקנת רמפה שתעזור לו לצאת מהבית. העירייה: הנושא מתעכב בגלל הקורונה

מיכאל רוזנברג מכרמיאל, בן 73, נכה בשיעור של 100% המתנייד על קלנועית ומתגורר בדיור ציבורי בשכונת המייסדים, ממתין יותר משנתיים להתקנת רמפה במדרגות הגישה לבניין מגוריו. בינתיים הוא נאלץ לעבור דרך חתחתים מסוכנת, בגלל שהרמפה הנוכחית נבנתה מבטון וחלקי אבן משתלבת, בשיפוע קיצוני ולא בטיחותי. בכל פעם שהוא יוצא מהבניין או חוזר אליו נאלץ מיכאל לרדת מהקלנועית, לגרור אותה על הרמפה הקיימת והלא תקנית  ולרדת במדרגות בדרך לסידורים, קניות, ביקורים בקופת חולים ועוד.

הרמפה הלא תקנית. צילום משרד עורכי דין זיו אור

חוות דעת שקיבל רוזנברג מרופא תעסוקתי כבר בחודש מרץ 2018, תומכת בהקמת רמפה חדשה ותקנית, אבל לדברי רוזנברג הוא פנה פעם אחר פעם לעירייה ולא קיבל תשובות. ב-1 ביולי הוא קיבל במפתיע מכתב מאגף פניות וקהילה, בו נכתב כי העבודות במקום יסתיימו בתוך חודשיים, אולם מאז חלפו יותר משלושה חודשים ושום דבר לא קרה. בנוסף לכך, רוזנברג חושש כי הרמפה שעתידה להיבנות לא תיתן פתרון גישה בטוח ואפשרי בכלל לביתו, משום שלא תאפשר לו לבצע סיבוב פרסה בסוף הרמפה. משום כך, פנה אל הסיוע המשפטי במחוז חיפה ובאמצעות עו"ד זיו אור ממשרד עורכי הדין זיו אור שבחיפה, שלח מכתב לעירייה ובו דרישה לשתפו בהליך התכנון והביצוע של הרמפה ולשלוח לו תוכנית ביצוע מפורטת – כדי שיוכל לוודא שיקבל פתרון נגיש, בטוח ותקני עבורו. "אין כל היגיון או טעם לגלות בדיעבד כי הרמפה שתיבנה אינה מהווה פתרון נגיש ובטוח למי שעמד על בנייתה זמן כה רב, לכן ביקשנו לקחת חלק בתהליך התכנון והביצוע", אומר עו"ד זיו אור, ממשרד עורכי הדין זיו אור שבחיפה, המלווה את רוזנברג במסגרת המחלקה לסיוע משפטי.

המכתב, שנשלח ב-24.8.20 לראש העיר משה קונינסקי, מהנדס העיר אייל רותם ואדריכל העיר זאב גולדנברג, הוביל לכך שהתכניות לבניית הרמפה הגיעו לידיו של עו"ד אור. החששות אוששו והתברר כי המתאר הנוכחי באמת לא יאפשר לרוזנברג התניידות ראויה עם הקלנועית. עו"ד אור: "לא ייתכן שזמן כה רב יעבור, ללא התייחסות הולמת של נציגי העירייה. ראשית, העירייה גררה רגליים ובמשך כמעט שנתיים לא סיפקה למרשי תשובות כלל וכעת, כשכבר הובטח לו שתיבנה רמפה תקנית שמתאימה לצרכיו, התברר שהיא לא תסייע לו. כולי תקווה כי באמצעות הפרסום בתקשורת הנושא ייפתר על הצד הטוב ביותר".

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה כי "המקרה מוכר בעירייה ומטופל. עיריית כרמיאל הקציבה כ- 50,000 ₪ עבור הקמת רמפה. נחתם הסכם עם קבלן ביצוע אך בגלל הקורונה הנושא התעכב. בימים אלו אנו ממתינים לאישור הסופי של יועץ נגישות, ולאחר קבלת האישור הקבלן המבצע יצא לעבודה מיידית".

עורך הדין זיו אור. צילום יח"צ

כתבה מעניינת:

קבר רבי ישמעאל כהן גדול בסג׳ור. צילום אריאל פלמון (ויקיפדיה)

הילולת רבי ישמעאל כהן גדול: המשטרה תחסום הכניסה לאתר הקבר

שתפוההילולה הגדולה שבה משתתפים מדי שנה כרמיאלים רבים, לא תתקיים הפעם באתר הקבר – בהנחיית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.