קשת כרמיאל צדק חברתי 2018-09

רשימה יהודית-ערבית תתמודד בבחירות למועצה בכרמיאל

שתפו

5 שנים אחרי הניסיון הראשון תנסה שוב רשימת קשת כרמיאל צדק חברתי להיכנס למועצת העיר. את הרשימה מוביל עו״ד נזאר בכרי. מס׳ 2 דב קולר: כל קבוצה שרוצה לקבל ביטוי תרבותי, דתי וחינוכי ראויה לקבל אותו

מאת גיל דובריש

בבחירות המקומיות הקרובות תתמודד בכרמיאל רשימה יהודית-ערבית על מקום במועצת העיר. את הרשימה הנקראת קשת כרמיאל צדק חברתי, מוביל עו"ד נזאר בכרי.

מדובר בניסיון שני של הרשימה המעורבת להיכנס למועצת העיר, כאשר בבחירות הקודמות בשנת 2013 זכתה ב-567 קולות. בהודעה שפירסמה הרשימה נמסר כי ״במהלך השבוע כבר הביעו את תמיכתם ברשימה, חברי הכנסת מוסי רז, תמר זנדברג, עיסאווי פריג' – ממרצ, וגם דב חנין ואיימן עודה יו"ר הרשימה המשותפת״.

אלה הם 6 חברי רשימת קשת כרמיאל צדק חברתי.

1. עו"ד נזאר בכרי – מומחה במשפט המנהלי והתובענות הייצוגיות, נשוי ואב לשני ילדים. יליד כפר בענה, מתגורר בכרמיאל משנת 2011. בכרי עוסק בנושא קידום זכויות מיעוטים ואוכלוסיות מוחלשות, בין היתר זוקף לזכותו פסיקה לפתיחת פארק המשפחה בכרמיאל בחינם לכלל הציבור וכן מקדם פתיחת גן ילדים דו-לשוני״.

2. דב קולר – בן 63, יליד קיבוץ כפר גלעדי. מורה לעברית ולהיסטוריה, מנהל מחקר ופיתוח בחברה לפיקוח גנים פרטיים בישראל. תושב כרמיאל משנת 2009. פעיל שלום וצדק חלוקתי מגיל 17. מעוניין להביא את כרמיאל להיות אחת מהערים הקוסמופוליטיות ביותר בעולם, דוגמת ברצלונה, ברלין, ניו-יורק.

3. הייפא אסעד עוואד – אשת עסקים. ילידת עראבה. תושבת כרמיאל שנים רבות. פעילה ותיקה בקהילה הערבית בכרמיאל בתחום החברתי ובתחום מיצוי הזכויות האזרחי, כמו מאבק תושבי שכונת ראמיה. הייפא תחליף ברוטציה את עו"ד נזאר באמצע הקדנציה.

4. דורית ינאי – בת 63, ילידת הקריות, אם לשלושה, תושבת כרמיאל משנת 1988. בעלת תואר אקדמאי ועובדת סוציאלית במקצועי. מקדישה את זמנה והמרץ שלה להנחלת הציווי "ואהבת לרעך כמוך".

5. אמינה מוחסן – בת 42, ילידה כפר פרדיס, מורה בבית ספר מקיף בענה, נהגת אמבולנס במד״א כרמיאל, בעלת סלון אסיל בכפר בענה, תושבת כרמיאל משנת 2012. לומדת באוניברסיטה הפתוחה לתואר ראשון במדעי הרוח והחברה.

6. הדר לנדר – בת 52. עובדת סוציאלית. תושבת כרמיאל משנת 2013.

בשיחה עם זהר הצפון מספר דב קולר, מספר 2 ברשימה: ״אנחנו מקווים שנגיע למספר הקולות הנדרש כדי להיכנס למועצת העיר. איננו יכולים להתנבא לגבי התוצאות, כידוע המציאות של אנשי השמאל בארץ איננה פשוטה, אבל יש לנו את אנשי הקהילה הערבית וגם תומכי מרצ ואנחנו מקווים לפנות גם לקולות המרכז. אנחנו די ריאליים ויודעים שהרוב בכרמיאל רוצה עיר יהודית וייהוד הגליל – ואנחנו מדברים על עיר משותפת ועל גישה בין תרבותית. ברור שזה לא יהיה קל, המסר מורכב אבל נעשה מאמץ״.

לדברי קולר, הרשימה המעורבת מציגה שלוש נקודות מרכזיות במצע שלה: ״מינוי נציג בעיריית כרמיאל לקהילה הערבית, נעמוד על כך שתוקם מחלקה או מינהל או בדרך של השתלבות שוויונית. כפי שיש נציגים לקהילה הרוסית, האתיופית, מן הראוי להשקפתנו שלקהילה הערבית בכרמיאל תהיה נציגות שתטפל בענייני הקהילה. נושא שני: לבנות מערכת חינוך צומחת דו-לשונית בגן מהגיל הרך ועד לתיכון. הרבה זוגות צעירים עם ילדים קטנים נאלצים לשלוח את ילדיהם בהסעות למוסדות חינוך ביישוביהסביבה – בעוד שהחוק מחייב הקמת מסגרות חינוך מתאימות ביישוב המגורים. יש אנשים שרוצים שהילדים שלהם יתחנכו במוסד מעורב ובשפה משותפת, זו דרישה חוקית לגיטימית חוקית. נושא מרכזי שלישי במצע שלנו – אנחנו רוצים להוביל מהלכים חברתיים ארציים, כמו למשל צמצום תופעת עובדי קבלן, מאות או אלי עובדי הקבלן ומעבר להעסקה ישירה שתאפשר לכל אדם עובד משכורת הוגנת. כמו כן נפעל למען הנכים ומאבקם הצודק, להנגשה מקסימלית ולהקלות כלכליות ברמה העירונית. עוד עניין שבו נתמקד הוא הסדרת מערכת חינוך מפוקחת לגיל הרך בגילאי 0-3״.

– האם אתה וחבריך לרשימה לוקחים בחשבון את התגובות שתקבלו ברחוב הכרמיאלי?

״אנחנו מודעים שתהיה התנגדות כלפי הרשימה. האמירות שלנו לא פופולריות בישראל של היום, אבל אנחנו פועלים במסגרת החוק ואנחנו מצפים שגם המתנגדים שלנו יפעלו כך, ללא גילויי אלימות וללא השחתה, הכפשה או שיימינג ברשתות החברתיות. אנחנו לא תמימים. אני יודע שלא ממש יקשיבו לנו. בפעם הקודמת עתרנו לוועדת הבחירות המרכזית נגד קמפיין גזעני שהתנהל נגדנו ולא נהסס לפעול כך גם הפעם. אנשים צריכים להכיר בחשיבותו של המיעוט, לכבד אותו ולהכיר בזכויותיו״.

– בבחירות הקודמות ואני מאמין שגם הפעם, יעלה לדיון ציבורי נושא הקמת מסגד בכרמיאל. מה דעתכם בנושא?

״אנחנו רואים את עצמנו כתנועה עירונית מלאה, ולדעתנו כל קבוצה שרוצה לקבל ביטוי תרבותי, דתי וחינוכי ראויה לקבל אותו. הקהילה הערבית ראויה לקבל בית תפילה בכרמיאל כפי שכל זרם דתי או חרדי ראוי לקבל זאת – אבל זה לא חלק מהמצע שלנו כיום, אלא משהו שאולי נדון בו בעתיד, כרגע אנחנו לא עוסקים בנושא הזה, אנחנו רוצים לעסוק בחיים המשותפים כאן בכרמיאל״.

 

רוצים לדעת מה עוד קורה בכרמיאל ומשגב? לחצו כאן>>>

 

כתבה מעניינת:

תמונת ארכיון. אין קשר לכתבה. צילום תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל

דליקה פרצה בדירת מגורים: אדם חולץ מהבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט אדם ניצל בנס כשחולץ על-ידי כוחות שיטור וכיבוי מדליקה שפרצה בדירה בה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.