תופעה: ילדים מסכנים חייהם בקפיצה על רשתות צל בגני משחקים

שתפו

עיריית כרמיאל שיפצה וחידשה מתקני שעשועים ברחבי העיר ואף דאגה להציב רשתות צל בגובה 4-5 מטרים, אבל הילדים מטפסים בקלות וקופצים על בדי היוטה. העירייה: על ההורים למנוע מילדיהם לקפוץ ולסכן חייהם

מאת גיל דובריש

סכנה חמורה בגני המשחקים בכרמיאל: ילדים מטפסים לגובה רב של 4-5 מטרים ואפילו יותר, כדי לעלות על בדי ההצללה ולקפץ עליהם בהנאה כאילו היו טרמפולינות, תוך כדי סיכון חייהם. רק כדי להבין את גודל הסכנה: בדי היוטה המשמשים להצללה, מהודקים לעמודים גבוהים, עליהם מטפסים הילדים באין מפריע. רשתות הצל האלה לא נועדו למשחק, הן כוללות פתחי אוורור גדולים ואין בהן שום מעקה בטיחות כלשהו שאמור למנוע את נפילת הילדים מגובה רב.

אחד התושבים, אלי, התריע בפנינו השבוע על הסכנה וסיפר כי נבהל לגלות את השימוש שילדים עושים ברשתות הצל. לדבריו, הבחין בילדים בגילאי 9,10, העולים לבדם ובאין מפריע על עמודי המתכת המחזיקים את רשתות הצל, מטפסים על הבדים ומקפצים. ״הייתי במרפסת בביתי, שנמצאת בקו ישיר מול גן משחקים ברחוב תבור כשהבחנתי בילדים עולים למעלה, פשוט נחרדתי מהמראה. צעקתי להם לרדת מיד משם, הם אומנם הקשיבו לי וירדו, אבל ממה שהבנתי, זו לא הפעם הראשונה שהם עושים זאת. הכתובת רשומה על הקיר, ובגדול, זה משחק מסוכן שיכול להיגמר באסון כבד!״

לדברי אלי, ״ילד שרוצה לטפס על העמודים העמודים הגבוהים שמחזיקים את בדי ההצללה לא נתקל בשום קושי, אין שום אמצעי או מכשול בדרך. הבדים עצמם לא בנויים לשאת משקל כבד מדי ואין שום מעקה בטיחות שחוצץ בין הילדים לבין סכנת הנפילה מגובה של כמה מטרים. זו סכנה אמיתית ויש לטפל בה בדחיפות. אני עוד זוכר את האסון שקרה בשנה שעברה, כשנער צעיר נהרג בנפילה ממגלשה בגן משחקים ושבר את המפרקת. אז זו הייתה נפילה מגובה מטר וחצי, כאן מדובר בגובה של פי 3-4 לפחות״.

אנה, תושבת העיר, מספרת כי גם בגן המשחקים בשכונת רבין, נתקלה בתופעה המדאיגה. ״הילדים מתייחסים לרשתות הצל כאילו זה סוג של טרמפולינה גבוהה, הם לא מבינים כמה שזה מסוכן. הבן שלי רצה לעלות עם חברים שלו, למזלי תפסתי אותו בזמן לפני שהגיע למעלה. הורדתי את כולם בצעקות. איפה נמצאים כל ההורים, למה הם לא שומרים על הילדים שלא יטפסו? אם הם לא מגיעים ביחד איתם לגן המשחקים, לפחות שידאגו להזהיר כמה זה מסוכן, אפשר ליפול בקלות מגובה של 2-3 קומות ולשבור את כל הגוף״.

תגובת עיריית כרמיאל לתופעה: ״בהמשך להנחיית ראש העיר פועלת העירייה לשדרג את מתקנים המשחק ברחבי העיר ולהוסיף רשתות צל מעוצבות. התופעה שהורים אינם מונעים מהילדים לבצע ונדליזם תוך סיכון חייהם מדאיגה מאוד. לאחרונה בוצעה פנייה למתקין הרשתות לבדיקה האם ניתן ליצר מתקן למניעת טיפוס על הרשתות. חשוב להדגיש שאם ילד ייתפס עולה על הרשת ו/או מבצע ונדליזם הוריו יקבלו קנס כספי ואף תישקל האפשרות להגיש נגדם תביעה״.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.