בית / חדשות / חדשות כרמיאל / תושבים זועמים: "זוועת עולם בפארק רבין"
חדשות כרמיאל

תושבים זועמים: "זוועת עולם בפארק רבין"

סערה ציבורית ברשת הפייסבוק בעקבות פוסט שהעלה תושב העיר ובו תמונה של פסולת ולכלוך המושלכים בגן המשחקים. קבוצת תושבים דורשת מהעירייה לאכוף את חוקי העזר העירוניים במקום. גורם בעירייה: הסדר בפארקים ייאכף מעתה באופן אגרסיבי

מאת גיל דובריש

בימים האחרונים סוער עולם הפייסבוק המקומי בעקבות פוסט שהועלה באחת הקבוצות החברתיות וכוון כלפי מבקרים תושבי הכפרים שהגיעו למקום. בתמונה שהועלתה לרשת, נראה פארק רבין כשהוא מלוכלך בפסולת רבה. מה שמכעיס במיוחד את התושבים, הוא שהפארק, הכולל את גן המשחקים הגדול והמרכזי של שכונת רבין וכן מדשאות ושטחים ירוקים, הפך לטענתם תושבים, למקום פופולרי ואהוב במיוחד על תושבי כפרי הסביבה.

בעקבות הסערה הציבורית, אישר גורם בעיריית כרמיאל כי הם מודעים לעניין וסיפר לנו שלא לציטוט, כי לאחר שנשקלו הדברים, "העירייה בהחלט מתכוונת להפעיל לחץ גדול בתקופה הקרובה, ביחוד לקראת הקיץ, מתוך מטרה לאכוף את הסדר בפארקים באופן רציף ואפילו אגרסיבי”.

הפוסט המדובר הועלה לפני מספר ימים בקבוצת “פורום תושבי כרמיאל” ובו נכתב: “פארק רבין… פשוט זוועת עולם… חמולות מעשנות נרגילה, מלכלכים, מפצחים גרעינים על הרצפה, כיסאות חמים בנדנדות בלי לתת אפשרות לאחרים להנות גם… מה יהיה הסוף? אנחנו תושבי השכונה צריכים ללכת משם כי אנחנו מרגישים ממש לא שייכים לשם. איך זה ייתכן? איך ייתכן שאני/אתם/כולנו משלמים כספי מיסים ולא נהנה מהפארק שלנו? הגיע הזמן שיתנו להם קנסות על נרגילות, על שתיה חריפה וזריקת לכלוך בפארק ציבורי…”

הנושא הפך לשיחת היום בכרמיאל והפוסט זכה ליותר מ-300 לייקים (נכון ליום שלישי אחה"צ), 106 שיתופים ועשרות תגובות נזעמות של תושבים.

הצילום המקורי בפוסט שעורר את הסערה
הצילום המקורי בפוסט שעורר את הסערה

בעקבות הסערה החליטה קבוצת תושבים לקחת על עצמה את הטיפול בעניין ודורשת מעיריית כרמיאל להגביר את האכיפה בגן המשחקים וסביבתו. נציגת הקבוצה, מירי סליק, פעילת ימין אזרחי, טוענת כי “יש למגר את התופעה. זה אבסורד שתושבי כרמיאל המשלמים מיסים גבוהים, אינם יכולים ליהנות מהמתקנים והפארקים היפהפיים, רק בגלל מבקרים מבחוץ שאינם משלמים ארנונה כאן, תופסים את המקום”.
לדברי סליק, “מדובר לא רק בהשלכת פסולת והשארת הפארק מלוכלך, אלא גם באופן התנהגותם של המבקרים החיצוניים, קיבלנו תלונות מצד תושבים על כך שהילדים שלהם נדחפים ומופלים לרצפה דרך קבע ובאגרסיביות במתקני המשחקים”.

לדבריה, הפתרון לכך פשוט: “אפשר להציב פקח מטעם העירייה או השיטור העירוני בכל יום שבת בפארק, אשר יאכוף את חוק העזר העירוני על השלכת פסולת, יש להציב שלטים מאירי עיניים בעברית ובערבית המזהירים מפני השלכת פסולת ולהתקין עמדה לשקיות אשפה, כדוגמת עמדות השקיות לצואת כלבים שמפוזרות בעיר”.

פנינו לעירייה לקבלת תגובה רשמית לנושא. דובר העירייה אלי שדה, מסר את הדברים הבאים: “מדינת ישראל הינה מדינה דמוקרטית הפועלת לפי חוקים וכך גם עיריית כרמיאל. לא ניתן למנוע מאזרח המדינה לבוא לפארקים. ראש העיר הנחה את גורמי השיטור העירוני והפיקוח לקיים אכיפה מוגברת בפארקים העירוניים ולדאוג לשמירה על הסדר והניקיון”.

שתפו

כתבה מעניינת:

קליע תועה. צילום ארכיון

תושבים מודאגים: הירי מהכפרים מגיע לכרמיאל

תושב גבעת רם התלונן כי קליע תועה פגע בגדר המקיפה את גינת הבית. לדבריו זהו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable