תחנת רכבת כרמיאל חיצוני
תחנת הרכבת בכרמיאל. צילום ארכיון

תנועת הרכבות מכרמיאל תוכפל – בעוד כשנה וחצי

שתפו

משרד התחבורה בישר במענה לאלון אזולאי, המתמודד על ראשות העיר, כי כרמיאל תזכה לעדיפות בתוכנית התפעולית לסוף שנת 2024: תוכפל תדירות הרכבות לתל אביב ויתווספו רכבות ישירות לנתב״ג

מערכת פורטל זהר.נט

בשורה מעניינת ממשרד התחבורה לתושבי כרמיאל והאזור: תנועת הרכבות בין כרמיאל לתל אביב תוכפל ויתווספו רכבות ישירות לנמל התעופה בן גוריון – ככל הנראה מסוף 2024.

אלון אזולאי המתמודד על ראשות העיר כרמיאל, פנה בחודשים האחרונים למשרד התחבורה בנושאי הגברת תדירות הרכבות בין כרמיאל למרכז הארץ והגדלת מקומות החנייה בתחנה.

השבוע קיבל אזולאי מכתב רשמי מלשכת מנכ״ל משרד התחבורה, בו נכתב כי כרמיאל תקבל עדיפות בתוכנית התפעולית החדשה שתכלול הכפלה של תנועת הרכבות לתל אביב ובחזרה ותוספת רכבות ישירות לנתב״ג, אבל זה יקרה רק בעוד כשנה וחצי, בתום עבודות החשמול. כמו כן יתווספו כ-300 מקומות חנייה נוספים במתחם.

במכתב עליו חתום אביעד קיצברג, יועץ בכיר למנכ״ל, נרשם כי ״שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב הנחתה את גורמי המשרד להגביר את התחבורה הציבורית בפריפריה, ובפרט להגביר את תדירות הרכבות. בתוכנית התפעלות החדשה של הרכבת המתגבשת בימים אלו (ושתיושם בסוף שנת 2024), בהנחיית השרה תינתן עדיפות לכרמיאל, והרכבת מכרמיאל תכפיל את כמות הנסיעות שלה למרכז, וכן יתווסף גם תחנה בנתב״ג״.

עוד ציין קיצברג: ״אנו עובדים היום על חשמול מקטע הרכבת שבין כרמיאל לנעמן בלילות ובסופי שבוע ובשל כך לצערי בשלב זה לא ניתן להוסיף פעילות בשעות הבוקר המוקדמות ובסופי שבוע, שכן בשעות הללו מתבצעות עבודות על המסילה. אולם, יודגש שמיד לאחר השלמת עבודות החשמול אלו, נגביר את שעות פעילות הרכבת בכרמיאל גם לשעות הבוקר המוקדמות, ונפעל להוספת קווים בסופי שבוע״.

בנושא מצוקת החנייה בתחנת הרכבת, נרשם במכתב: ״אנו עושים בימים אלו עבודה להרחבת החניון, והוספת 300 מקומות חנייה חדשות, שייתן מענה לצורך ההולך וגובר של התחנה ויהווה בשורה לתושבי כרמיאל בפרט, ולכלל תושבי הגליל״.

אלון אזולאי: ״לכל אורך התהליך, החל מהפניה ועד לתוצאה, משרד התחבורה והועמדת בראשו הבינו ומבינים היטב את הצרכים של תושבי הפריפריה והם קשובים ביותר. כל זאת, על מנת לייצר חיים טובים יותר, נגישים יותר, לכלל תושבי הפריפריה, לכל חלקי הארץ. אני רוצה להודות באופן אישי לכל העוסקים במלאכה, החל מהצוות המקצועי במשרד התחבורה ועד לדרג הפוליטי. אין לי ספק שתושבי כרמיאל והצפון בכלל, יזכו החל מהשנה הבאה להקלה משמעותית בשגרת היום שלהם, עם הכפלת תנועת הרכבות למרכז, יצירת קו ישיר לנתב״ג והוספת חניות נוספות בתחנת הרכבת בכרמיאל״.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …


תגובה אחת

  1. Ronald Sommer

    Does this mean that if Azoulay is not elected mayor of Karmiel, Karmiel will not get the services promised? If the ?current government falls prior to the completion of this project, the project will be cancelled.?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *