אשי טאוב צילום פרטי
אשי טאוב. צילום: פרטי

״יש לך סרטן״…

שתפו

אשי טאוב משחזר את הרגע שבו סיפר לו רופאו כי התגלה אצלו סרטן ואיך הכול התהפך למחרת

מאת אשי טאוב

תישארו מעודכנים, הצטרפו לאינסטגרםלפייסבוק ולטלגרם שלנו

יושב עם ילדיי מול רופא בכיר בבית החולים שיבא בתל השומר. הוא מביט בצילום הסי.טי שמולו, אומר לי ולילדיי: ״יש לך סרטן ובמקום ממש לא טוב בין הכבד לכיס המרה״.

הודעה כזו היא בוקס בבטן… ללא ספק. מנסים איכשהו לעכל את הבשורה הלא פשוטה. מנסה לישון בלילה במחלקה. מחשבות בלתי פוסקות. בוקר בבית החולים. ארוחת בוקר מגעילה. מתחיל יום עם ידיעה ש״הלו, יש לך סרטן…״

אחר הצהריים מגיע לחדרי אותו רופא בכיר שהודיע לי על הסרטן. ניצב מעל מיטתי. ״מר טאוב, בשורה טובה. אין לך סרטן… אלא אבנים בדרכי המרה״. מביט בו, לא יודע אם לצחוק או לכעוס. הולך על הצחוק. הודעה משנה חיים, תרתי משמע.

היכנסו לקרוא בפורטל זהר.נט:

נרגענו מעט. שולחים אותי הביתה ומזמנים אותי לבדיקה ונסיון לשלוף את האבנים,הליך שנקרא ercp… ד״ר מומחה לפרוצדורה הזו נכשל. בלילה MRI שמאששת את העובדה שאין מדובר בסרטן. עזבתי את שיבא.

כעבור יומיים שוב התקף של צמרמורות קשות והקאות, תופעה שליוותה אותי כמעט שנתיים… הולך לד״ר לסקה טל במרפאת חבצלת. הוא מזמין אמבולנס ומיד לבית החולים בנהריה. כירורגית א׳. הרופאים, האחיות וכל הצוות עובדים קשה, מתייחסים יפה, ברצינות ונחישות. בנהריה מצליחים במה שבשיבא נכשלו. מרסקים את האבנים בדרכי המרה, לא את כולן. הכל מלווה בצום מוחלט במשך כמעט שבוע שכן מדובר בצהבת ודלקת בלבלב…
לאחר שבוע מצליחים להוציא את כל האבנים…מדהים.

לאט לאט ישנה הטבה. משוחרר וכעבור חודש ניתוח בו כרתו את כיס המרה…

רק לציין שלפני כל הסאגה הזו ירדתי 10 ק״ג ונאלצתי לעבור את כל השאלות מה קרה לך?? יו איך רזית… טוב נו… בינתיים זה מאחורינו. לכן מנסה לשוב לעניינים… מודה לכל הצוות במחלקה כירורגית א׳ בבית החולים בנהריה ולצוות הנהדר במרפאת חבצלת בכרמיאל.

חברות וחברים: בריאות. בריאות. בריאות.

כתבה מעניינת:

רופא צילום אילוסטרציה

מאמי מייקאובר – הניתוח שמחזיר לך את הגוף הצעיר

שתפומערכת פורטל זהר.נט בתור נשים, החלום האולטימטיבי שלנו הוא להביא לעולם ילד, או כמה ילדים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.