Array
(
  [_edit_last] => Array
    (
      [0] => 1
    )

  [photographr] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_photographr] => Array
    (
      [0] => field_526e88dd85757
    )

  [journalist] => Array
    (
      [0] => גיל דובריש
    )

  [_journalist] => Array
    (
      [0] => field_526e890585758
    )

  [youtube] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube] => Array
    (
      [0] => field_5309e571a1762
    )

  [youtube2] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube2] => Array
    (
      [0] => field_5371dcbebf175
    )

  [catcolor] => Array
    (
      [0] => #000
    )

  [_catcolor] => Array
    (
      [0] => field_5301f6811eafe
    )

  [catimage] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_catimage] => Array
    (
      [0] => field_53034084449ad
    )

  [slide_template] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw] => Array
    (
      [0] => הפגנת המחאה מול משרדי תאגיד המים
    )

  [_yoast_wpseo_title] => Array
    (
      [0] => הפגנת המחאה מול משרדי תאגיד המים - זהר הצפון
    )

  [_yoast_wpseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => הפגנת המחאה מול משרדי תאגיד המים רק כ-30 איש, בהם ראש העיר ומנכ”ל העירייה הגיעו בחום הכבד כדי להפגין מול משרדי עין כרמים ולקרוא לסגירתו. המארגנת הפעילה החב
    )

  [_yoast_wpseo_linkdex] => Array
    (
      [0] => 79
    )

  [post_views_count] => Array
    (
      [0] => 2290
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 355
    )

  [essb_cached_image] => Array
    (
      [0] => https://zhk.wpengine.com/wp-content/uploads/2014/07/---------------9485.jpg
    )

  [rank_math_title] => Array
    (
      [0] => הפגנת המחאה מול משרדי תאגיד המים - זהר הצפון
    )

  [rank_math_description] => Array
    (
      [0] => הפגנת המחאה מול משרדי תאגיד המים רק כ-30 איש, בהם ראש העיר ומנכ”ל העירייה הגיעו בחום הכבד כדי להפגין מול משרדי עין כרמים ולקרוא לסגירתו. המארגנת הפעילה החב
    )

  [rank_math_focus_keyword] => Array
    (
      [0] => הפגנת המחאה מול משרדי תאגיד המים
    )

  [rank_math_robots] => Array
    (
      [0] => a:1:{i:0;s:0:"";}
    )

)

אכזבה מכמות המשתתפים בהפגנת המחאה מול משרדי תאגיד המים

שתפו

רק כ-30 איש, בהם ראש העיר ומנכ”ל העירייה הגיעו בחום הכבד כדי להפגין מול משרדי עין כרמים ולקרוא לסגירתו. המארגנת הפעילה החברתית לימור מזן: לא מתייאשת

אכזבה בקרב המארגנים של הפגנת המחאה נגד תאגיד המים. רק כ-30 איש יצאו בחום הכבד כדי להפגין מול משרדי תאגיד עין כרמים, במחאה על התייקרות מחירי המים ובקריאה לבטל את התאגידים.
ההפגנה אורגנה ע”י קבוצת תושבים בראשותה של לימור מזן, פעילה חברתית תושבת העיר. לדבריה, היא מייצגת את כל הציבור, אשר חש מרומה ומיואש מעליית מחירי המים: “בתוך 6-7 שנים בלבד, התייקרו המים בכ-300%! אני מציעה לכולם לשלוף את החשבונות משנת 2007 ולהשוות אותם להיום, ההבדל אסטרונומי. ההבדל בין אז לימינו הוא הקמת תאגידי המים. יש הוצאות תפעול, יש ג’ובים חדשים, וכולנו צריכים לשלם בגלל זה. מהוצאה פעוטה יחסית בסל ההוצאות של משפחה, הפך חשבון המים לאחד הסעיפים הכבדים והמעיקים ביותר. כיום משפחה ממוצעת משלמת  בין 1000 ל-2000 ש”ח בשנה עבור מים! זה בלתי הגיוני”.

כחלק מארגון הפגנת המחאה, נפגשה לימור מזן עם ראש העיר עדי אלדר ושמעה ממנו דברי תמיכה. אלדר אף הבטיח – וקיים, להשתתף בהפגנה. ראש העיר ומנכ”ל העירייה מנחם שיכל, היו מהראשונים להגיע למרכז ביג, שם שוכנים משרדי תאגיד המים עין כרמים כדי להשתתף באופן פעיל במחאה. בראיון שהעניק לנציגי התקשורת במקום, הדגיש כי הוא תומך בסגירת תאגידי המים ובעד השבת השליטה במשק המים לידי הרשויות המקומיות, כפי שהיה עד לפני מספר שנים.

מזן לא הסתירה את אכזבתה מכמות המשתתפים במחאה ואמרה: “ציפיתי ליותר אנשים. אני יודעת שהציבור רוצה להוביל מאבק למען ביטול התאגידים ויש תמיכה רבה מכל שכבות האוכלוסייה, אבל כעסתי על כך שמעט מאוד אנשים טרחו והגיעו. הרי המאבק הוא למען כולם, לבדי לא אוכל לעשות זאת. ראש העיר הציע לי לקיים הפגנת מחאה נוספת במקום מרכזי יותר, כמו ליד בניין העירייה, וכך תהיה היענות רבה יותר”.

על הסיבה שלדעתה בקושי הגיעו אנשים כדי למחות מול משרדי התאגיד, אמרה מזן: “אנשים נכנעים, אולי הם חשים מיואשים, וחבל. צריך לנער את האזרחים כדי להיאבק – כי בסופו של דבר ננצח. ראיתי אנשים יוצאים ונכנסים למשרדי התאגיד, הם היו מאוד מחוייכים, אולי בגלל שראו את הכמות המעטה של המפגינים”.

למרות האכזבה, מבטיחה לימור מזן שלא להרים ידיים: “אינני מתייאשת, המאבק לא נגמר, הוא יימשך ביתר שאת, אנחנו נגייס אנשים נוספים. הצעד הבא יהיה קיום הפגנה המונית בהשתתפות אנשים מכל רחבי הארץ, מול ביתו של שר האוצר יאיר לפיד, שהבטיח לפעול לסגירת תאגידי המים אך קיבל רגליים ‘קרות’. אני לא רואה את זה כמלחמה אבודה אלא רק כתחילת המאבק שבסופו ננצח. חשוב שהציבור יתעורר ויבין שכל אחד משפיע ויש צורך בלחץ ציבורי גדול מאוד כדי להביא לשינוי אמיתי”.

בתגובה נמסר ע”י תאגיד עין כרמים: “התאגיד הוקם על ידי העירייה על פי חוק תאגידי המים והביוב 2001. התאגיד פועל על פי כללים ואמות מידה הנקבעים על ידי רשות המים שהינה הרגולטור מטעם ממשלת ישראל והיא זו שקובעת גם את מחירי המים. ראוי לציין שסגירת תאגידי המים לא תשיג את המטרה, הוזלת מחירי המים, ולכן יש למקד את  המאבק בהורדת המחיר, דבר אשר מוסתר מעיני הציבור כדי לגייסו למאבק. הפגנה מול משרדי התאגיד לא תועיל למאבק זה ולא תתרום להוזלת מחירי המים ולאור ההשתתפות הדלה בהפגנה ברור יותר מאי פעם כי הציבור מבין ויודע את העובדות ואת תרומת התאגיד לתושבי העיר. יחד עם זאת נמשיך ונשרת את תושבי העיר נשקיע בתשתיות, נעניק שירות איכותי ונכבד את חוקי מדינת ישראל עד שיוחלט אחרת”.

כתבה מעניינת:

תוכנית כמון צוף להקמת שכונת אריאל שרון בכרמיאל. הדמיה: מנהל ההנדסה עיריית כרמיאל

פרויקט גבעת צוף-כמון: אלפי דירות חדשות ייבנו על מורדות ההר

שתפומערכת פורטל זהר.נט מתניעים את פרויקט גבעת צוף-כמון בכרמיאל. בשבוע שעבר התקיימה ישיבה של הוועדה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *