צילום להמחשה

באילו מקומות נכון להתקין דשא סינטטי?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

המאה ה-21 היא עידן של מגוון רחב מאוד של אפשרויות בעוד ועוד תחומים. טכנולוגיות מתקדמות וחומרים חדשים מקנים לנו הרבה יותר חופש בחירה מבעבר – והדשא הסינטטי הוא דוגמה מצוינת למגמה הזו. אם במאה הקודמת כמעט כל המדשאות היו טבעיות וחייבו תחזוקה משמעותית (וגם שימוש בחומרים בעייתיים לטובת דישון והדברה), כיום ניתן ליהנות גם מדשא מלאכותי שנראה אמיתי לגמרי, מרגיש נעים ומציע עוד מספר יתרונות מובהקים. בפרט כדאי להתקין דשא סינטטי במקומות הבאים:

א. פינת משחקים במרכזי קניות

הקניונים ושאר מרכזי הקניות הם מקומות פופולריים שמושכים אליהם אוכלוסייה מגוונת ובעצם את כולנו. התפישה לפיה קניון הוא מקום שבאים אליו כדי לקנות התחלפה בשנים האחרונות בהבנה שמדובר במקום בילוי. בהתאם נדרשים בעלי הקניונים שרוצים להבטיח נהירה אליהם ומקסימום הכנסות לבעלי החנויות אפשרויות בילוי רבות, ובפרט למשפחות עם הילדים שמהוות חלק נכבד מקהל היעד. היתרון הגדול של דשא סינטטי במרכז קניות הוא האנרגיות החיוביות שלו והחיבור לטבע שמצליח להיווצר גם במקום שלכאורה מרוחק ממנו.

ב. מגרש כדורגל

אם בעבר המחשבה על משחק כדורגל על דשא מלאכותי נתפשה כמוזרה ואפילו כחילול הקודש, היום אפשר לראות יותר ויותר מגרשים שמבוססים על האופציה הסינטטית. היתרונות הפרקטיים של הדשא הסינטטי הפכו אותו לאופציה מבוקשת, וכשמדובר במוצר איכותי המשחק יהיה מהנה בדיוק כמו על דשא רגיל.

ג. חצר פרטית

ישראלים רבים הצליחו בשנים האחרונות להגשים את החלום על בית עם חצר – בין השאר בישובים קהילתיים במרחב הכפרי, בהרחבות של הקיבוצים והמושבים ובנחלות החקלאיות שאושרו לבנייה וגם בדירות הגן בערים הצפופות. אחרי שמסמנים V על חצר, אפשר להתקדם לשלב הבא ולהוסיף מדשאה מרהיבת עין ומרחיבת נשימה. הדשא הסינטטי הוא הדרך היעילה והמשתלמת לעשות זאת.

ד. גן ילדים

ילדים אוהבים לשחק על דשא, וכשהוא סינטטי אפשר להיות בטוחים שלא פוזרו בו כימיקלים מזיקם. גם מבחינת הגננת דשא סינטטי הוא הבחירה הנכונה בזכות היעדר הצורך בתחזוקה – כך שהיא יכולה להקדיש את כל תשומת הלב לפעוטות ולזאטוטים. סיבה נוספת לבחור באופציה זו היא החיסכון במים.

איך לבחור נכון דשא סינטטי

בחירת דשא סינטטי מחייבת תשומת לב לפרמטרים רבים, כך שהתועלת ממנו תהיה מרבית. ראשית יש לבחון את גובה המדשאה, כשבמרבית המקרים היא בין 2 ל-6 ס"מ. עבור מגרשי כדורגל למשל תועדף האופציה הנמוכה יותר. שנית, יש לבחון את משקלו של מרבד הדשא שכן המשקל מהווה אינדיקציה לאיכות (2 ק"ג למ"ר מבטיחים דשא עמיד, וכשהשימוש צפוי להיות אינטנסיבי כדאי להעדיף דגמים עם משקל של 3 ק"ג למ"ר).

צפיפות הסיבים מעידה אף היא על האיכות ובפרט על עמידות הדשא, ועוד דגש חשוב הוא תו תקן ישראלי שמבטיח אפס חומרים מזיקים ומקסימום נחת לטווח ארוך.

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

מחכים לכם בתערוכת כלי העבודה הגדולה של מ.ג הצפון בכרמיאל. צילום פרטי

התערוכה הגדולה של מ.ג הצפון יצאה לדרך

שתפומערכת פורטל זהר.נט הנה זה קורה! תערוכת כלי העבודה הגדולה של מ.ג הצפון בכרמיאל יצאה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.