בית / Uncategorized / בבואת החיים
חדשות כרמיאל
צילום אילוסטרציה

בבואת החיים

השבוע קיבלתי קידום בעבודה. נכנסתי לתחום חדש ומרתק שהיכרתי מעט ובאופן שיטחי בלבד במקום עבודתי בו אני נמצאת שנים רבות. קולגה יקרה שלי שמילאה תפקיד זה לפניי יצאה לפנסיה ולאחר חפיפה בת חודש ימים בה הרגשתי הכי בטוחה בעולם, נותרתי פתאום עם האחריות כולה על כתפיי. כמובן שקיבלתי תמיכה נפשית ומקצועית מהאחראים עליי במקום עבודתי ומהפיקוח אבל אי אפשר היה כנראה להימנע מההיזרקות למים שקורית מסתבר בכל גיל, בכל מצב ובכל מעמד ועדיין נחווית כמשהו מפחיד, מרתיע ויחד עם זאת מאתגר. נזרקתי ולפתע לא הצלחתי למצוא את המצופים ואת גלגל ההצלה שהיו שם ממש לפני רגע. ככל שעברו הימים ומשנכנסתי יותר ויותר לעובי הקורה ולעשייה היומיומית כמובן שמצאתי את גלגל ההצלה ואף את המצופים וכרגע אני בדרך הכמעט בטוחה לשחות גם בלעדיהם אבל עדיין שמחה למציל ברקע.

בינתיים הגיעה לעבודתי עובדת חדשה, טרייה, רעננה וצעירה עד מאד, לה הייתי צריכה להעביר בעצמי חפיפה ארוכה של התפקיד אותו מילאתי שנים רבות. הפרידה שלי מהתפקיד הקודם ובמקביל מהעובדת שיצאה לפנסיה אחרי שנות עבודה מרובות היתה לא פשוטה בעליל. במהלך כשבועיים ישבתי עם העובדת הצעירה, מלאת האנרגיה, חדורת המוטיבציה, כזו עם ברק בעיניה וחיוך על שפתיה. השתדלתי לרתק אותה ולהשאירה ברמת המוטיבציה עימה הגיעה. ואז היכה בי הכל – דמותי השתקפה בה וראיתי את עצמי לפני כ-2 עשורים. נזכרתי בקולגה שלי שיצאה לפנסיה וחשבתי על עצמי בעוד כ-2 עשורים אם וכאשר…. מעגל החיים!

לכל אחד יש תחליף מסתבר. הנעורים יפים הם, רעננים ומחיים. בבוקר אחד בהיר, אתה פתאום מוצא את עצמך מנחה את הדור הבא כשרק אתמול אתה היית שם , במקום הזה בדיוק, עם אותן עיניים רעבות ללמידה, צמאות לידע ועם אותה תקווה לעתיד טוב יותר. אתה מביט במראה ורואה שם אדם מנוסה שצבר ידע, שגמע אי אילו שנים ושיש לו עוד כמה דברים לעבור בעצמו על בשרו. אתה רואה שם את עצמך…

הדהימה אותי התחושה הזו. הרגשתי בסחרחרה, במנהרת זמן מלאת מראות ומצאתי את עצמי משתקפת בהן במצבים ובזמנים שונים במעגל חיי.

חיפשתי את מקל הקסמים, אותו מקל שמוביל אותך למקום מסוים על המפה בזמן מסוים ורצוי ולא מצאתיו. חזרתי להסתובב בסחרחרה ואחזתי חזק חזק בגלגל ההצלה שלי. מי יודע מי ומה ייקרו בדרכי?

שתפו

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

התחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable