בביה"ס אמי"ת ציינו את יום הזיכרון לשואה ולגבורה

שתפו

"היום הזה העלה בי תחושה, שהחיים שקבלתי מבורא העולם, הם מתנה, ואני ממשיכה דור, דור שלם של ילדים, שלא זכו בכלל להגיע לגיל שלי, שלא זכו בכלל לשחק במשחקים כמו שלי, שלא יזכו לאהבה, שלא יזכו בכלל לגדול…"

"אחרי היום הזה הבנתי, שעליי להעריך הכל… את הגשם ואת השמש, את הקיץ ואת החורף, האדמה והשמיים והים. למדתי להעריך את החיוך ואפילו את הבכי, למדתי להעריך הכל, פשוט הכל! אפילו את הדברים הקטנים ביותר…"

"היה מדהים, היה עצוב, היה מרגש…"

אלה מקצת מרחשי ליבם של התלמידים בסיכום יום הפעילות המיוחד, שהתקיים בבית החינוך אמי"ת כרמיאל.

כמדי שנה מקדישים בביה"ס את היום כולו לנושא השואה והגבורה מזוויות שונות: טקס מרגש מאחריות שכבת י"א, והשנה ערכו אותו שתי המשלחות, שיצאו לפולין (משלחת הבנות ומשלחת הבנים). בטקס שולבו קטעי קריאה, מוזיקה, המחזה והדלקת נר הזיכרון על ידי ניצול שואה. נשאו דברים מנהל בית החינוך, גאי דקל וראש מנהל החינוך בעירייה, מנחם שיכל. בטקס הוענקו מדליות לנציגים מניצולי השואה שנלחמו גם בצבא האדום, שהוזמנו לטקס. במרכזי הלמידה שהכינו והפעילו צוותי המורים, המנהלה, המזכירות, בנות השירות והתלמידים, באו לידי ביטוי עבודת צוות, שיתוף פעולה, מעורבות ואחריות של כל הגורמים בבית החינוך.

יום השואה מנחם שיכל גאי דקל ויהודית השנה הופעלו התחנות הבאות: חדר הנצחה, ילדים בשואה, כל ילד הוא סיפור, הניצול האחרון מטרבלינקה, יאנוש קורצ'ק, ציורי ילדים בשואה, קידוש החיים, דילמות בשואה, דור שני לשואה, ניצולי שואה – סיפורים אישיים, ציר הזמן. אווירת היום הייתה אווירה של קדושה ששילבה חושים, מוזיקה, כתיבה וציור.

המפגש המרגש והחם ביותר היה עם 20 ניצולי שואה, שעלו מרוסיה וגרים בכרמיאל, הצוות שימש להם לפה והניצולים ספרו את סיפורים האישי, וענו על שאלות התלמידים. היה קשה לנתק את המאזינים מהמספרים וההיפך. הניצולים קבלו פרח ושי והמון חיבוקים ו…תמונות.

בסוף היום צוות המורים התגייס להסיע את הניצולים במכוניותיהם הפרטיות לביתם בליווי תלמידים משכבת י"א, שכיבדו כל ניצול בעציץ פרחים ודגל, אותו הניפו בבית הניצול בגאווה גדולה.

הדמעות נשפכו כמים – מהתרגשות ומשמחה.

"הזכות שניתנה לנו לפגוש את ניצולי השואה לשמוע את סיפורם ולשתפם בתפילות ובהמיית החיים המתרחשים כל העת בבית החינוך, ביום קדוש זה הייתה חוויה ערכית חזקה ומכוננת עבור כולנו", אמר גאי דקל מנהל בית החינוך.

 

כתבה מעניינת:

משטרה תצוגה משלוחי מנות בית ספר מוריה צילום דוברות המשטרה

משטרת כרמיאל חילקה משלוחי מנות לתלמידים

שתפומערכת פורטל זהר.נט בבית הספר הממלכתי-דתי מוריה בכרמיאל ציינו את חג פורים לפני היציאה לחופשה …


תגובה אחת

  1. מדהים ומרגש. כל הכבוד לכל הצוות והתלמידים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.