בית / חדשות / כלכלה ופיננסים / בכל יום נסגר עסק בכרמיאל
חדשות כרמיאל
תמונת אילוסטרציה

בכל יום נסגר עסק בכרמיאל

מנתוני חברת דן אנד ברדסטריט ישראל עולה כי בשנה הקודמת נסגרו כאן 356 עסקים, שהם 10.4% מכלל העסקים הפעילים בעיר. ומצבנו עוד טוב יחסית ליישובים אחרים

מאת גיל דובריש

מנתונים שפורסמו השבוע בתקשורת, על-פי מחקר שערכה חברת דן אנד ברדסטריט ישראל, עולה כי בשנת 2015 נסגרו בכרמיאל 356 עסקים, שהם 10.4% מכלל העסקים הפעילים בעיר. בממוצע, מדובר על סגירה של עסק אחד בכל יום.

על-אף הנתונים המדאיגים, יש לציין כי מצבה של כרמיאל טוב יחסית ליישובים אחרים בצפון. באופן כללי מצבם של העסקים בפריפריה רע בהשוואה למצב העסקים במרכז הארץ. כרמיאל מדורגת במקום ה-12 במספר בתי העסק שנסגרו בקרב ישובים בצפון הארץ, כאשר במקום הראשון מובילה העיר הגדולה ביותר באזור – חיפה, עם 2970 סגירות עסקים. במקום השני נמצאת נצרת וחדרה מדורגת שלישית. במדד זו מדורגת כרמיאל אחרי ערים כמו נצרת עילית, נהריה, עפולה ועכו, שם מספר העסקים שנסגרו היה גדול יותר מאשר כאן.

נתון מדאיג נוסף הוא שיעור העסקים הנמצאים בסכנת סגירה – כ-12% מכלל העסקים בכרמיאל נמצאים ברמת סיכון גבוהה, הרבה יותר מאשר במרכז הארץ.

בניגוד למה שניתן לחשוב, היקף העסקים בכרמיאל אינו מהגבוהים בארץ. על כל 1000 תושבים ישנם כ-60 עסקים, בדיוק כמו באשקלון, בני ברק, אום אל פאחם ומודיעין. מספר העסקים כאן גדול מאשר בעכו, קריית אתא, בת ים ונצרת עילית, אבל נמוך בהשוואה לנהריה, חדרה, אילת, רמת גן ועוד.

שתפו

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי 2013

בגלל הבחירות: בעירייה מתכוננים לקיפאון מתמשך

ראש העיר הדגיש כי בשל שתי מערכות הבחירות השנה, נדחו פגישות עם שרים. המשמעות: לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable