חיסון שלישי נגד קורונה קשישים כרמיאל. צילום באדיבות חברת שקמונה
חיסון נגד קורונה בבית דיור בגבעת רם כרמיאל. צילום ארכיון באדיבות חברת שקמונה

בלתי נתפס: אחד מכל 13 כרמיאלים – מאומת או בבידוד

שתפו

מספר המאומתים בכרמיאל מתקרב ל-2000, מעל 1700 מבודדים – ואלה רק המספרים הרשמיים

מאת גיל דובריש

אם חשבנו שהשיא בתחילת השבוע, מעל 1200 מאומתים לקורונה בכרמיאל הוא בלתי נתפס, מה תגידו על זה? נכון להיום בבוקר (חמישי, 20.1.2022) מעדכן משרד הבריאות כי בכרמיאל יש 1952 מאומתים. כ-1200 מהמאומתים בעיר הם ילדים ובני נוער עד גיל 19, שהם מעל 60% מכלל המאומתים בכרמיאל. איך אפשר לנהל ככה מערכת חינוך תקינה? שאלה טובה. בנוסף, יש למעלה מ-1700 מבודדים, והמספר רק עולה מדי יום. בחישוב פשוט, בערך אחד מכל 13 כרמיאלים נחשב למאומת או נמצא בבידוד. אפשר לומר שעם נתונים כאלה הקורונה נמצאת כמעט בכל בית בכרמיאל.

אם להתחשב בהערכות המומחים, שבמציאות ידוע לנו רק על כשליש ממספר המאומתים, מכיוון שלא כולם חשים בתסמינים ולא כולם נבדקים, אז קיים יסוד סביר להניח מספר המאומתים האמיתי בכרמיאל הוא בין 5000 ל-6000 בני אדם. ולמרות זאת, לא ידוע לנו בשלב זה על כרמיאלי שנמצא במצב קריטי או מחובר לאקמו, כמעט כל המאומתים במצב קל או שכלל לא חשים בתסמינים.

שיעור הבדיקות החיוביות בכרמיאל עומד על כ-15%, כלומר אחד מכל 6-7 נבדקים נמצא חיובי לקורונה. מצד שני מספר הבדיקות היומי מתקרב לחצי מיליון, מספרים שלא היינו רגילים להם בעבר, והתוצאות כוללות גם את בדיקות האנטיגן שיכולתן לאתר מאומתים מוטלת בספק ע״י מומחים רבים. שיעור המאומתים נמצא שוב במגמת עלייה אחרי התמתנות מסוימת ועלה בשבעת הימים האחרונים ב-191%.

כתבה מעניינת:

פינוי אישה מביתה במהלך שריפה. צילום דוברות כב״ה צפון

כרמיאל: אישה נפגעה בדליקה שפרצה בביתה

שתפומאת גיל דובריש תושבת כרמיאל נפגעה בדליקה שפרצה בביתה היום (חמישי) לפנות בוקר. בשעה 5 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.