בית / עולם העסקים / ברד שופ – הבוטיק של המאפיות
ברד שופ עדי פישמן

ברד שופ – הבוטיק של המאפיות

שתפו

ברד שופ הוא מפעל קטנטן ללחמים, עוגיות ועוד וחנות מפעל שכמותם עוד לא היו בעיר, שהושקו בתשוקה ומחזירים אהבה לכל מי שמגיע למקום. שמחים להכיר לכם את עדי וטליה פישמן שחלמו את החלום והגשימו אותו

מאת אלה ויינטראוב

ברד שופ הוא בדיוק המקום שעליו חלמנו בכרמיאל במשך שנים: מערך של מפעל קטנטן ללחמים, עוגיות ועוד וחנות מפעל באווירה יחודית שהושקו באהבה ומחזירים אהבה לכל מי שמגיע למקום.

בפרק הזמן הקצר מאז נפתח הברד שופ, המנוהל על-ידי עדי וטליה פישמן, הפך המקום למוקד עלייה לרגל עבור לקוחות רבים המבקשים משהו שונה, מעניין, בטעם יחודי.

ברד שופ מאפיה בכרמיאל מראה כלליעדי, בן 39 וטליה, בת 37 ממושב אמירים, הגיעו לכאן מתל אביב הרחוקה לפני כשבע שנים. ״הגעתי לצפון כדי לחוות משהו אחר. מכרתי את העסק שם והחלטתי להתחיל מחדש״ מספר עדי. ״האינטנסיביות של המרכז עייפה אותנו ורצינו לחוות משהו אחר, להחליף את האווירה – הגענו לגליל והתאהבנו באזור, באנשים, בנוף, כל מה שרצינו זה לעסוק באפייה ולטעת כאן שורשים. במקביל חלמתי להביא איתי את האני שבי, את האהבה לעולם הקולינרי, האהבה לעולם המטבח, האפיה והטעמים״.

עדי מוסיף: "אהבה שבאה דרך הקיבה מביאה עמה חוויות שונות וזכרונות מתוקים. יש פילוסופיה שלמה שמנחה אותי בעניין האפייה. באוכל יש עניין שכולל כמובן את הנראות והריח, אבל לדעתי יש באוכל שלושה מרכיבים חשובים: המרקם – קראנצ׳י, קרמי או נימוח ואז מגיעה הטמפרטורה – חמים, קריר או כל דבר אחר. בסוף מגיעים הטעמים – מלוח, מתוק, מעקצץ או חמצמץ על פי זה אני יוצר. אני מאמין שאוכל זו אנרגיה שהיא תשוקה, הנוגעת ומכילה רגשות. החלטתי להביא את התשוקה הזו לגליל וכך ברד שופ הוקם״.

– האם תמיד עסקת בעולם האפייה?

"זו הפעם הראשונה שנגעתי בעולם האפייה. הבאתי זאת מהמרכז, שם פתחתי מפעל קטן, ניהלתי אותו וכך התחלתי להתמקצע בתחום״.

– מדוע בחרתם בשם ברד שופ?

"החלטתי שאני רוצה להתמקד בלחם. בעבר לחם היה עבורי חתיכת ספוג יבש שמניחים עליו אוכל. זה לא פיתה אותי. רציתי לעשות לחם בצורה אחרת, לחוות לחמים כמוצר בפני עצמו, רציתי לתת ללחם משמעות בארוחה, וזו הסיבה לשם העסק".

– כמה עובדים אתם מעסיקים?

"קודם כל חייב לציין שהעסק משותף לי ולזוגתי, היא שותפה מלאה ומשמעותית בעסק הזה. יש לנו שישה עובדים שחווים את התשוקה בדיוק כמונו… בכל בוקר אני קם ויודע שאני עושה את מה שאני הכי אוהב, עושה זאת כי אני יודע שהתשוקה הזו עוברת דרך העשיה והאפייה, וכל אחד שיבוא אלי, יחווה את האהבה הזו שלי".

ברד שופ הוקמה כדי להתמקד בלחם, אבל הביקוש מצד הלקוחות הביא להרחבה ופיתוח קו המוצרים במקום. ״זה התחיל בלחם בלבד ואז היה רצון לתת מענה נוסף של דברי מאפה, למשל קרואסונים המבוססים חמאה, קישים, כריכים, פוקצ׳ות ועוד. דברי המאפה שלנו מבוססים על בצקים ופחות על קינוחים קרים" מסביר עדי.

בחנות המפעל יש חלל קטן ומחבק עם בר בופה גדול שם מוצגת התוצרת היומית. למבקרים יש אפשרות להזמין מהאושר הטעים הזה ולשבת על הבר בנחת, לקבל שירות מקסים, להקשיב למוזיקה נהדרת, להתנתק קצת מהעולם החיצוני ולהתמלא בשמחה ובאנרגיות מחודשות להמשך יום מקסים.

כל מה שצריך הוא להיכנס, לבחור וליהנות משילוב מנצח של ריחות, מראה, מרקם, טמפרטורה וטעם. אם בא לנו לפנק ולהתפנק במקום שבא מאהבה, ברד שופ הוא ללא ספק המקום הזה.

מתחם תחנת הדלק מיקה, רחוב המלאכה 20 כרמיאל, טלפון 04-660-0670. פתוח בימים א-ה 8:00-19:30, ו׳ 7:30-14:00

(תוכן מקודם)

ברד שופ מאפיה כרמיאל ברד שופ מאפיה כרמיאל ברד שופ מאפיה כרמיאל ברד שופ מאפיה כרמיאל ברד שופ מאפיה כרמיאל

כתבה מעניינת:

מאווררים גדולים

שימושים אופטימליים של מאווררים גדולים במיוחד

שתפומערכת פורטל זהר.נט מאווררים גדולים במיוחד מגיעים עם יתרונות כל כך משמעותיים במונחים של פתרונות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.