בת שבע אבוחצרה משפחה וחיילות צילום יחצ
צילום באדיבות בת שבע אבוחצרה

בת שבע אבוחצרה: לנהל שגרה בחירום – אבל באחריות!

שתפו

– מוגש מטעם בת שבע אבוחצרה –

ימי ההמתנה לקראת מה שצפוי, מייצרים תקופה מורטת עצבים – תקופה מתוחה מאוד.

הציבור אמנם מבקש רוגע ושקט, אבל מתקשה להתנתק ממסכי החדשות וצורך מידע בכמויות בלתי מוגבלות. כל אלה גם יחד לא מוסיפים לחוסן או לביטחון העצמי של האזרחים.

כל הפרשנים ואנשי החדשות טוענים שעוד נכונו לתושבי הצפון ימים לא פשוטים, כשחיזבאללה יכניס את יישובי הצפון למערכה בירי טילים. כולנו תקווה שהתחזית הזו לא תתממש.

עד אז חשוב לשמור על חיי שגרה, למרות תקופת החירום. ההחלטה של פיקוד העורף לחזור ללימודים במתכונת רגילה במוסדות החינוך, היא מבורכת, אך יחד עם זאת חשוב מאוד שלתלמידי כרמיאל תועמד המעטפת המלאה, הביטחונית, הבטיחותית, הפסיכולוגית והמחבקת.

העיר כרמיאל ספגה אבידות קשות מאז פרצה מלחמת "חרבות ברזל". שני לוחמים נפלו בקרב ושבעה נוספים נרצחו במסיבה ברעים. לא תשע משפחות הצטרפו בשבועיים האחרונים למשפחת השכול – העיר כרמיאל כולה הפכה שכולה.

ילדי כרמיאל ספגו לא מעט בשבועיים האלה – חדשות, מידע אליו נחשפו מהנייד, סרטונים וגם שיח בתוך הבית. המתח הזה יוצר חרדות ופחדים ויש לטפל בו מהר ככל שניתן. אסור להתעלם מהתמהיל המורכב הזה שיכול ללוות את ילדינו עוד שנים רבות וחלילה לפגוע גם בנפשם.

עיריית כרמיאל חייבת להרחיב באופן מיידי את מערך השירות הפסיכולוגי החינוכי ולתת למערכת החינוך שלנו ולילדי העיר את המעטפת המקצועית הטובה ביותר שתוכל לטפל בהם ולהעניק להם את כל הכלים הנדרשים לכך.

לצד הילדים, ישנם גם מבוגרים רבים תושבי העיר שזקוקים לטיפול כזה או אחר שיפיג את המתח והחרדות מהמצב הלא פשוט בו אנו נמצאים.

בשבוע האחרון פעלתי על מנת להעמיד לרשות התושבים מפגשים מקצועיים עם המאמנות סימונה אפשטיין ורחלה שפילמן – מפגשים שמתקיימים ללא עלות אך ברישום מראש כדי לעשות סדר בכמות המשתתפים. המעוניינים ליטול חלק במפגשים המקצועיים והחשובים להפגנת המתחים והלחצים, מוזמנים ליצור קשר בטלפון מספר: 054-9775104.

ממשיכים במבצע "גם וגם"

כזכור, בשבוע שעבר הכרזתי על היציאה למבצע "גם וגם", שנועד לדאוג לצרכים של לוחמי צה"ל שבחזית ולתרום בעבורם ולמענם, אבל לצד זאת להמשיך ולדאוג לתושבי כרמיאל שנותרו בעורף ואשר זקוקים לסיוע כמו בימי שגרה.

אז לצד המשך התרומות שהשגנו עבור הלוחמים והעברנו אליהם לבסיסים ולשטחי הכינוס, פעלנו בקדחתנות על מנת לדאוג לקשישים ולנכים תושבי כרמיאל למנות חמות מידי יום, למעטפת מחבקת ואוהבת ואפילו רק לבקר אותם ולשאול לשלומם ולמחסורם.

כולנו חייבים לזכור – כשהעורף יהיה חזק ואיתן, הלוחמים שלנו בחזית יהיו חזקים ואיתנים ויוכלו לבצע את משימותיהם על הצד הטוב ביותר ובראש שקט, שיש מי שדואג לאלה שהותירו מאחור בעורף, בבית – את אבא ואמא ואת בני המשפחה האחרים. אנחנו נמשיך לדאוג להם ואני מזמינה גם אתכם להצטרף אלינו לסיירת "גם וגם" שעמלה רבות להעלאת החוסן החברתי בתוך העיר כרמיאל.

רגע לפני סיום, אני מבקשת לחזק את לוחמי צה"ל, כוחות הביטחון וההצלה ומחבקת את כל תושבי כרמיאל בימים אלה ובימים שיבואו.

אני גם מתפללת להחלמתם של כל הפצועים במלחמה ולחזרתם הביתה בריאים ושלמים של כל השבויים והחטופים.

כתבה מעניינת:

צילום: מדיה אלון אזולאי

אלון אזולאי בטור מלחמה: ״המזל שלנו – מלחמה משמעותית עדיין לא נפתחה מצפון״

שתפו– מוגש מטעם רשימת ״כרמיאל חדשה״ – אם אירועי ה-7 באוקטובר היו פורצים גם מצפון, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *