בית / חדשות / חינוך / הורים ברבין כועסים: העירייה החליטה לסגור גן ילדים מבלי להודיע
חדשות כרמיאל

הורים ברבין כועסים: העירייה החליטה לסגור גן ילדים מבלי להודיע

להורים לילדי גן חורב ברבין, נודע רגע לפני סיום שנה”ל שילדיהם יועברו לגן אחר. “אף אחד לא טרח לעדכן אותנו” טוענים שם. העירייה: בגן חורב נשארו 12 ילדים בלבד, לא ניתן להפעילו. הנושא ייבדק

מאת גיל דובריש

הורי הילדים בגן חורב, גן טרום חובה בשכונת רבין, גילו רק בימים האחרונים שלפני סיום שנה”ל כי הגן עומד להיסגר וכי ילדיהם יועברו בשנת הלימודים הבאה לגן אחר.

“רק בשבוע האחרון של שנת הלימודים קיבלנו מכתבים מהעירייה על שיבוץ הילדים מחדש בגן טללים, שהוא גן אחר בקצה השני של השכונה”, מספרת אחת האימהות. “גן חורב, שבו למדו ילדינו השנה, הוא גן מדהים, עם צוות נפלא, הילדים מאוד נהנו שם. אנחנו רוצים לשמור על הילדים שלנו ולהמשיך בגן חורב, זאת כמובן מבלי לפגוע בצוות של הגן החדש. לא יתכן שהילדים יועברו לגן מרוחק כל-כך שצפוי להיות צפוף הרבה יותר – מבלי שיעדכנו אותנו בזמן ומבלי שתינתן לנו האפשרות לשנות את הגזירה”.

לדברי ההורים, בעקבות קבלת השיבוצים החדשים הם פנו אל הגננת וזו סיפרה להם כי איננה יודעת על כך דבר. “רק בדיעבד, אחרי שהתחלנו לבדוק את הנושא, התברר לנו כי לתושבים המתגוררים בשכונה שביקשו לרשום את ילדיהם בשנה הבאה לגן חורב, לא ניתנה האפשרות להירשם לגן זה, אלא ניתנו להם שתי אפשרויות אחרות. זה יצר מצב שבו ילדים בוגרים עזבו את הגן וילדים חדשים לא הצטרפו, לכן נותרו לקראת שנה”ל הבאה 12 ילדים בלבד, זה מספר קטן מכדי להמשיך ולהפעיל את הגן. מדובר בקומבינה, מהלך מתוכנן שנועד להביא לסגירת גן חורב” טוענים הורים בכעס, “מה גם שאף אחד לא טרח להודיע על כך לצוות או לנו, הכל התנהל בחשאי מתחת לפני השטח. כעת לא מעמידים בפנינו ברירות אחרות מלבד להעביר את הילדים לגן אחר”.

ההורים פנו למפקחת על הגן ושטחו בפניה את הטענות וזו פנתה אל ראש העיר עדי אלדר. לדברי ההורים, למפקחת הבטח שאם יהיו 20 ילדים רשומים בגן, הוא ימשיך לפעול גם בשנה”ל הבאה. “כרגע רק 12 ילדים רשומים לגן חורב בשנה הבאה וזאת כי לא הייתה אפשרות לרשום ילדים חדשים”, טוענים ההורים. “עכשיו אומרים לנו – ‘תמצאו עוד 8 ילדים’, מאיפה נביא? כולם כבר רשומים לגנים אחרים. התחלנו לפרסם את העניין ברשתות החברתיות ופנינו שוב לעירייה כדי לקדם את הנושא, אך לא קיבלנו מענה. ועדת הערעועים ננעלת בשבוע הבא והתחושה שלנו היא שמושכים אותנו עד לרגע שבו יהיה מאוחר מדי לעשות משהו”.

ההורים דרשו מהעירייה לקבל את רשימת התושבים שביקשו לרשום את הילדים לקראת שנה”ל הבאה לגן חורב, וזאת על מנת לעדכן אותם באפשרות לשנות את הרישום, אך נתקלו בתשובה שלילית, שכן מדובר במידע הכולל פרטים אישיים של אזרחים ולא ניתן לפרסם.

תגובת העירייה: “בגן חורב נשארו 12 ילדים בלבד ובהחלט לא ניתן להפעיל גן בכמות ילדים כזאת. לאחר פניית המפקחת הנחה ראש העיר לבחון הפעלת הגן ושיבוץ ילדים מחדש. תהליך הבדיקה ימשך כשבועיים”.

שתפו

כתבה מעניינת:

ישיבה מועצת העיר 2019-02-016

כרמיאל: בית ספר חדש יפתח למען קהילה דתית לאומית

במהלך דיון בנושא במועצת העיר הטיח רותם ינאי מהאופוזיציה בפני ראש העיר: ״לא כל מי …


תגובה אחת

  1. אז למה פותחים עוד גנים אם סוגרים אחרים ועוד בשכונות שאינן נחשבות לותיקות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable