שוד מזויין אתר בניה כמאנה 2019-03

המשטרה עצרה שני חשודים בשוד מזויין באתר בנייה

שתפו

החשודים תושבי כפר כמאנה, שדדו על פי החשד חלקים ממחפר וטלפונים ניידים בשווי כולל של כ-200 אלף ש״ח. חשוד שלישי נמלט ומסתתר

מערכת זהר הצפון

שוטרי משטרת ישראל הצליחו לעצור שני חשודים בגין שוד מזויין וגניבה של טלפונים מבני נוער וחלקים של מחפר (באגר) בשווי של כ-200,000 ש"ח.

בחודש שעבר התקבל במוקד 100 של משטרת ישראל דיווח על שוד מזויין בכפר כמאנה, כקילומטר מכרמיאל, במהלכו נגנבו שלושה טלפונים ניידים של בני נוער ששמרו על מחפר באתר בניה וגם את המחשב הראשי של המחפר וחלקים נוספים בשווי כולל של כ-200,000 ש״ח.

כוחות משטרה הוזנקו למקום, אספו ממצאים ופתחו בסריקות לאיתור חשודים. שמותיהם של שני חשודים עלו במסגרת החקירה כבר באותו היום וכעבור מספר שעות הצליחו השוטרים לעצור את אחד הנאשמים, תושב כמאנה, בן 33.

למחרת, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים הצליחו השוטרים לעצור את החשוד השני, גם הוא תושב כמאנה, בן 22, בשעה שניהל משא ומתן בנושא הטלפונים הגנובים עם אחד מבני הנוער שנשדדו. במהלך המעצר של הנאשם התברר גם כי הוא מעולם לא הוציא רישיון נהיגה ואף נהג ברכב ללא פוליסת ביטוח.

מהחקירה עלה כי  קבלן עצמאי לחפירות עפר הציב את המחפר שלו באתר בניה סמוך למסגד בשכונה המזרחית בכפר כמאנה, במסגרת עבודות שהתבקש לבצע שם. החשוד בן ה-22 ניגש אל הקבלן והציע לו שירותי שמירה. הקבלן התחמק ובתגובה לכך החשוד אמר לו כי אם הוא לא יעסיק אותו כשומר מישהו עלול לגנוב לו את המחפר. עוד באותו היום העסיק הקבלן בחור אחר מכפר כמאנה במטרה לשמור על המחפר, החשוד ששמע על כך החליט ככל הנראה לנקום ולגנוב חלקים מהמחפר – ולשם כך הוא יצר קשר עם החשוד השני ושותף נוסף.

שלושת השודדים הגיעו לאתר הבניה כשהם עוטים על החלק התחתון של פניהם כיסוי בד במטרה להסוות את זהותם ומצוידים במוט ברזל, חפץ המדמה אקדח, מפתח צינורות וסכין. השלושה נכנסו למכולה ששימשה את השומר במקום ושם נכחו שלושה בני נוער, ביניהם בן דודו של החשוד הראשי.

החשודים איימו בנשק ובצעקות על בני הנוער המבוהלים ונטלו מהם את הטלפונים הניידים, בהם מכשירי אייפון וגלקסי, כלאו אותם במכולה ובהמשך ניגשו לבאגר ופירקו ממנו את המחשב המרכזי וחלקים נוספים בשווי כולל של 200,000 ש״ח ונמלטו מהמקום.

בחקירה מאומצת שערכה כ-10 ימים הצליחו חוקרי משטרת ישראל לאתר את החלקים הגנובים של המחפר סמוך לביתו של אחד הנאשמים ולגבש תשתית ראייתית כנגדם, במקביל לפעולות החקירה שמבוצעות לאיתור החשוד השלישי שנמלט למחתרת. בשבוע שעבר הגישה פרקליטות חיפה בקשה למעצר תום ההליכים של שני החשודים וכתב אישום בגין עבירות של שוד בנסיבות מחמירות, כליאת שווא נהיגה ללא רישיון נהיגה ופוליסת ביטוח.

כתבה מעניינת:

גראס ידיים. צילום אילוסטרציה

פרשת הטלגראס: נדחתה עדות הסוכן הכרמיאלי

שתפומאת גיל דובריש תפנית דרמטית בפרשת הטלגראס שנדונה בבית המשפט, לאחר שנדחתה עדותו של עד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.