יוכי וליאת צדיקפור. צילום משפחתי כרמיאל משפחת צדיקפור
יוכי (משמאל) וליאת צדיקפור. צילום משפחתי

הצדיקפוריות

שתפו

שתיהן נולדו באותו מושב, התחתנו עם שני אחים מכרמיאל, עשו הסבה מקצועית, יצאו לדרך עצמאית וחידשו את הקשר אחרי תקופת ניתוק. הנה (רק) חלק מהסיפור של יוכי וליאת צדיקפור

מערכת פורטל זהר.נט

הדרך של יוכי וליאת צדיקפור מכרמיאל מצטלבת בתחנות רבות בחיים, אבל נדמה שדווקא בתקופה האחרונה, בצל הקורונה, השתיים מקבלות בהשלמה ובאהבה את תפקידה של כל אחת בחייה של השניה.

יוכי וליאת נולדו במושב עבדון בגליל המערבי בהפרש של כ-10 שנים. שתיהן נשואות לאחים ממשפחת צדיקפור בכרמיאל. הן עבדו ביחד בעסק המשפחתי – מרכז מזון יהודה. הקשר ביניהן היה תמיד מאתגר ומורכב. בשלב מסויים שתיהן החליטו, כל אחת מסיבותיה היא, לעשות הסבה מקצועית – ועזבו את מקום העבודה החם והנוח במטרה להתפתח ולצמוח באופן עצמאי. במקביל הן חידשו את הקשר ביניהן אחרי תקופת ניתוק. יוכי היא משפטנית, מגשרת, יועצת למערכות יחסים, זוגית ומשפחתית שפיתחה שיטה שעוזרת לאנשים להפוך כל קושי לחגיגה; ליאת הקימה בוטיק בגדי נשים בעיר וכיום היא יועצת בריאות טבעית בראי היהדות, מלווה נשים בתהליכי שינוי בהרגלי האכילה במסגרת תכנית שייסדה בשם "זרעים לעבר השינוי" ולומדת במקביל רפואת הנפש בראי היהדות.

שוחחנו עם יוכי וליאת והכרנו מקרוב שתי נשים עצמאיות, חזקות, שהולכות אחרי החלום שלהן – ובדרך גם מבינות שיש לראות את ההטבה באירועי העבר המשותף ומסתכלות קדימה יחד בפרגון והכלה.

– איך הייתן מגדירות את הקשר שלכן בשלב הזה של החיים?
יוכי: ״ליאת היא גיסתי, נשואה לאחיו של אמיר בעלי. בנוסף, שתינו ילידות אותו המושב, גדלנו יחד והאימהות שלנו חברות מאוד טובות. בשנים האחרונות נקלענו לסיטואציות שונות שאתגרו את מערכת היחסים בינינו. אך אחד הדברים שאני מאוד מאמינה בו, הוא שכל מה שקורה לנו, קורה לטובה והכל מכוון עבורנו ומצמיח לנו הזדמנויות חדשות. מתוך האמונה הזאת אני מברכת ומודה על הדרך שעברנו.
משפחה בשבילי זה אחד הדברים הכי חשובים בחיים וזהו סוג של מערכת יחסים שיש להשקיע בה. שיטת "הכל יחסי(ם)" שפתחתי מוכיחה שאפשר להתגבר על כל קושי, וניתן בעזרתה לתקן ולשפר כל מערכת יחסים. שיטה זו הובילה, אותי לדרך חדשה וטהורה בקשר עם ליאת. כיום, הקשר שלנו הינו קשר שניזון מאהבה, פירגון ותמיכה הדדית״.
ליאת: ״יוכי וכל בן אדם שקיים בחיי הם חלק מהסיפור שבורא עולם כתב עבורי. עברנו יחד דרך, נקלענו לסיטאציות שבחרנו לנהוג בהן איך שבחרנו והיום  במבט לאחור אני מברכת על הדרך שעברנו. הקשר שלי עם יוכי מגיע ממקום נקי של אהבת חינם, של ראיית הטוב של הכלה, של פרגון, של נתינה, והוא מעיד על כך שאפשר גם אחרת. הרגשות השליליים שקיימים בנו מבטאים תפיסות עולם לא מבוררות שקיימות בתוכנו והצד השני בסך הכל משקף לנו מה אנחנו צריכים לברר עם עצמנו, ככה פשוט. ויוצא מזה שהכל מתחיל ומסתיים בעבודה שלנו עם עצמנו״.

יוכי וליאת צדיקפור. צילום משפחתי כרמיאל משפחת צדיקפור
יוכי (משמאל) וליאת צדיקפור. צילום משפחתי

– מה גרם לכן לצאת לדרך עצמאית ולעשות הסבה לתחום שונה כל כך ממה שעסקתן בו?
ליאת: ״אני זוכרת שיום אחד הבטתי על כל הבגדים שהיו בבוטיק ועם כל האהבה הגדולה שלי לאופנה וסטיילינג הרגשתי ריקנות. תהיתי האם העמסה של בגדים הם הם הנותנים מילוי אמיתי? השיח עם הנשים הנפלאות שפקדו את הבוטיק היה תמיד כיף גדול עבורי, גיליתי שיותר משנהניתי למכור שמלה, נהנתי להעצים ולשוחח עם הרוכשת.
״לתזונה בריאה תמיד התחברתי, בעקבות אלרגיות שפיתחתי עם השנים חיפשתי את התזונה המיטבית עבורי, עברתי תהליך של ייעוץ תזונתי  אצל אביאור עימנואל ושם הבנתי כבר מה מדוייק עבורי. מהר מאד נרשמתי ללימודים של בריאות טבעית על פי היהדות״.
יוכי: ״תקופה ארוכה מחיי, עבדתי בעסק המשפחתי שלנו, מרכז מזון יהודה. זו בהחלט הייתה תקופה יפה שעליה אני מברכת ומודה עד היום. מה שגרם לי לצאת לדרך עצמאית, היא האהבה שלי לאנשים ותחושת השליחות שהייתה בי לסייע. לאורך שנים נוכחתי להשפעה שהייתה לי ולכוח לשינוי בקרב האנשים הקרובים אלי. הבנתי שאסור לי להיות אגואיסטית ולשמור את הידע והיכולות רק לעצמי, ואני חייבת לעזור לכמה שיותר אנשים שרוצים לשפר את מערכות היחסים. לפני 5 שנים התחלתי את דרכי העצמאית כשהתחלתי ללמוד תואר ראשון במשפטים. במקביל, למדתי גישור במסגרת אוניברסיטת בר אילן. כאדם שאוהב אנשים ושוכן שלום, התחברתי יותר לעולם הגישור שסחף אותי אליו.

היכנסו לסיפורים אישיים מרתקים נוספים:

– האם השינוי הזה הוא הגשמת חלום ישן או חלום חדש שצץ עם הזמן?
יוכי: ״החלום להיות עצמאית, בעלת קליניקה לגישור ולשיפור יחסים נולד לפני כשני עשורים. כאמא רציתי לעזור לבן היקר שלי שאובחן עם ADHD. לאימהות לילדים עם ADHD קשה, קשה מאד. לא תמיד הן מבינות את הילד, ולעיתים קרובות אי ההבנה הופכת לתסכול, כעס ומריבה גדולה. יצאתי ללמוד בקורס כדי לקבל כלים שעזרו לי להתמודד וביחד עם הניסיון האישי שצברתי בגידול ילד עם הפרעת קשב וריכוז, זה שינה את חיינו״.
״זו הייתה נקודת המפנה שלי. הבנתי שאם הצלחתי לשנות את חיי, לעזור לשנות את חייו של הילד וגם ליצור אווירה חדשה במשפחה, אני מחויבת לעזור להורים נוספים ליהנות מכל הטוב הזה. הבנתי שאני לוקחת אחריות ושאני יכולה לשנות את המציאות, שהמציאות היא בידיים שלי. עבדתי סביב השעון, הילד צמח והתעצם ביכולותיו, סיים בגרות בהצלחה רבה, והיום הוא מסיים את התואר בהצטיינות יתרה.
ליאת: ״תזונה ואורח חיים בריא תמיד היו מנת חלקי. קצת לפני תחילת משבר הקורונה נרשמתי ללימודים במכללת אילמה ׳בריאות טבעית׳. כששיניתי את התזונה שלי הרגשתי שלחיי נכנסת אנרגיה חדשה, חיות, שמחה, עירנות, קלילות וחיוביות. ואז צצה במוחי המחשבה שכמו שאני חוויתי שינוי כל כך מבורך בחיים ככה אני רוצה לסייע וללוות  נשים לעבר השינוי המיוחל״.

– איך המשפחה והסביבה הקרובה מגיבות לשינוי המקצועי שעשיתן?
ליאת: ״יגאל אישי היקר תומך בי לאורך כל הדרך, הוא נהנה לטעום מאכלים חדשים, לשתות שייקים ומיצים מזינים ועם הזמן ובלי לשים לב ההעדפות הקולינריות שלו משתנות.עם הילדים זה מעט מורכב, הם מתלוננים לא מעט על כך שיש מאכלים שנכנסים לביתנו הרבה פחות מבעבר. יחד עם זאת הם מודעים לטוב שבענין, הם יודעים להבדיל בין מאכלים שלא מטיבים עם הגוף שלהם לעומת מזונות עשירים בויטמינים ומינרלים, השוקו של הבוקר התחלף במיץ תפוזים רענן או שייק מפנק. אני מאמינה גדלה בדוגמה אישית ויודעת שזה רק עניין של זמן עד שהם יזנחו מאכלים לא מזינים״.
יוכי: ״למשפחה יש חלק ניכר בפיתוח השיטה שלי. אני נשואה לאמיר 31 שנים ויש לנו 5 ילדים מקסימים שהם מאור עיניי ואני מאוד גאה בהם על מי שהם. לא הייתי יכולה להיות במקום בו אני נמצאת היום בלעדיהם. התמיכה הייתה ועודנה עוטפת, מפרגנים המון ומרגשים אותי כל פעם מחדש שהם מביעים לי את תחושותיהם ואומרים כמה שהם גאים בי מאוד ואוהבים את הדרך שלי. כל אחת צריכה בן זוג כמו אמיר. הוא המלאך שלי, הוא תמך בי מההתחלה, גאה מאוד ופרטנר מושלם לשינוי״.

– מה אתן אוהבות ומה מביא לכן סיפוק בתחום שאתן עוסקת בו כיום?
יוכי: ״הכי מרגש אותי כשמגיעים אליי מטופלים עם מערכות יחסים בנקודת שחיקה ושבירה, כשהכול נראה אבוד ואין טעם להמשיך… הסיפוק הכי גדול הוא לראות כיצד בזמן קצר יחסית החיים שלהם משתנים לטובה.
״בכל פעם שלקוחה מסמסת לי – ׳יוכי, שנים אני מנסה לשנות אותו, וזה לא עבד, פתאום אני מרגישה שהוא יותר מכיל, הוא יותר מפרגן, יותר מעריך, אני כבר לא מרגישה לבד׳- אני בשמיים.
״הסיפוק הכי גדול שלי הוא לראות שאנשים מבינים שרק הם אחראים למה שקורה להם, הם בוחרים את המציאות ויכולים גם לשנות אותה כפי שירצו, וכמה מהר הם מצליחים״.
ליאת: ״אני מאד אוהבת את החיבור עם כל הנשים שאני מלווה, את השיח, אני נהנית להעביר להן מידע חדש על התזונה והרגלי אכילה, אני נהנית להעצים, לתמוך ללוות בדרך, להיות עבורן משענת להיות נוכחת ומשמעותית  בתהליך, שהן תמיד יודעות שאני איתן.
״כשמתייעצת מספרת לי שהיא מרגישה הרבה יותר קלילה מבעבר, שהיא מתגברת על תאוות האכילה, שהיא נהנת מהדרך ויורדת במשקל אני כל כך מאושרת.אפשר גם אחרת, אפשר ליהנות מאכילה מזינה ולהגיע אל משקל היעד״.

– איפה אתן רואות את עצמכן בעוד 3 שנים מהיום?
ליאת: ״בעוד שלוש שנים מהיום אני רואה את עצמי מטפחת את הקן המשפחתי שלי ולצידו מלווה הרבה מאד נשים בתהליכים משני חיים הן בפאן התזונתי והן בפאן הנפשי רגשי שכן כיום אני לומדת בריאות הנפש בראי היהדות.
״אני מאחלת לעצמי להתקרב יותר ויותר לבורא עולם, לדבוק באמונה שהוא טוב ומיטיב, ושאזכה להשפיע ולהעניק כמה שיותר. ובנימה אישית, חבקו את השותפים שלכם לסיפור חייכם, הם מתנה גדולה עבורכם״.
יוכי: ״אני רואה את עצמי ממשיכה בדרכי, בתוך הקליניקה שלי, מצליחה להשפיע על עוד אנשים שצומחים, ועל מערכות היחסים שצומחות. אני מאמינה שמערכות היחסים בחיים הן הדבר הכי חשוב, ושרוב הקונפליקטים שנוצרים בהן קורים בגלל שאנחנו לא מבינים שאין צורך בדרמות, כי מה שרואים מפה לא רואים משם. אחד רואה דרמה והשני בכלל לא מבין על מה מדברים, או במילים של השיטה שלי "הכל יחסי".
״בכל פעם שאצליח לגרום לבני זוג לחייך במקום להתרגז, לאהוב במקום לכעוס, להתחבק במקום להיפרד, אדע, שאני את שלי בעולם הזה עשיתי, וממשיכה לעשות בהנאה מרובה״.

כתבה מעניינת:

לחצות את ישראל באופניים

שתפוגל נח (22) רצה בסך הכל לעשות בארץ, במקום בחו״ל, את הטיול הגדול אחרי הצבא. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.