בית / Fun / לייף סטייל / ה-אקס פקטור של כרמיאל
חדשות כרמיאל
לימור אזולאי באודישן של אקס פקטור. נהנית מכל רגע. צילום: אסף שמע

ה-אקס פקטור של כרמיאל

בימים אלה היא מככבת על המסך בעונה החדשה של אקס פקטור, כל מוצ”ש ורביעי ברשת, ערוץ 2. לרגל סיום שלב האודישנים שאותו צלחה כמו גדולה, הסכימה לימור אזולאי להעניק ראיון בלעדי ומיוחד לזהר הצפון – על הרגעים המרגשים בתוכנית, האהבה מהקהל ועל התהילה בהמשך הדרך

מערכת זהר הצפון

בגיל 39, לימור אזולאי – זמרת מוכרת בכרמיאל ובאזור הצפון, עושה סוף סוף צעד אמיתי בדרך לפריצה הגדולה. אזולאי, כזכור, הגיעה לאודישן אקס פקטור ישראל שהתקיים בכרמיאל, מטעם תכנית עיר ללא אלימות ביוזמתם של מנהל תכנית עיר ללא אלימות מיכאל גינקר ונתנאל הררי.

בשלב האודישנים הצליחה לימור לגרום לאחד השופטים, עברי לידר, להזיל דמעה כאשר הקדישה את השיר “אמא” לאימה המתמודדת מזה זמן רב עם מחלה. כולנו התרגשנו ביחד איתה באותם רגעים ושמחנו לשמוע שהיא נבחרה להמשיך הלאה.

– לימור, מה דחף אותך להגיע לתוכנית?

“יותר נכון מי דחף אותי, הבת המתוקה שלי נועה והרצון להיחשף לעוד אוזניים ושיכירו את הכשרון המוזיקלי שלי. באחד הרגעים הקשים בשלב האודישן הראשון בתל אביב, שקלתי לוותר ולהרים ידיים, אבל נועה בת 10, לחצה עליי לנסות, בכתה מולי ושיכנעה אותי. היא הקמע שלי…"

– האם היה לך ניסיון בעבר?

“ניסיון במה בוודאי… יצאתי להופעות בעבר כגון בר מצוות, חתונות ועוד”.

– תארי לי את התחושה שלך כשעלית על הבמה מול השופטים?

“זה היה רגע מאושר, לו חיכיתי רוב חיי. זה מעמד מאוד מרגש, אי אפשר להסביר מה קורה בתוך הגוף. רק מי ששר יודע את העוצמות של הרגש הזה כשיש לך קהל מלא וניצבים מולך שופטים מפורסמים כל-כך, כל אחד מהם זמר ענק בפני עצמו, ואתה יודע שהם יכולים לקטול אותך ברגע אחד. הייתי מגדירה את המעמד הזה כמערבולת של רגשות, זו תחושת שמחה וגם תחושת פחד לגבי מה יגידו לך, לעיני כל עם ישראל, כולם יראו אותך  ואתה לא יודע מה יהיה איתך. אתה לוקח פה סיכון, חש בשמחה מהולה בפחד”.

– למקרה שלא היית עוברת, את מאמינה שהיית ממשיכה עם המוזיקה?

“גם אם לא הייתי עוברת, ברור שהייתי ממשיכה עם המוזיקה! היא זורמת לי בדם, זה חלק משמעותי בחיי!”

– למה בחרת בשיר אמא של שלומי שבת?

הגעתי לאודישן עם חששות כי חשבתי שהשיר כבר לעוס ומאוס, לא חשבתי מה לומר ולא תכננתי כלום, פשוט עליתי על הבמה ונתתי ללב לסחוף אותי. כשבכיתי על הבמה, גם עברי בכה איתי. הוא אמר שיש לו נסיון אישי, סביר להניח שגם אצלו יש אמא חולה. כשראיתי אותו מנגב את הדמעה, הבנתי שהשופט הכי קשוח, הוא בעצם הכי רגיש…

– הזכרת את עברי לידר. האם בעקבות האודישן, מישהו מהשופטים הפתיע אותך או ששינית את דעתו לגביו?

“עברי לידר. לא ידעתי איך הוא יתייחס אליי. לגבי פורטיס ידעתי שהוא רגיש עוד מהעונה הקודמת כשראיתי שהזיל דמעה לא פעם ולא פעמיים. לגבי עברי, לא פחדתי ממנו, אבל חשבתי שהוא קשוח הרבה יותר, לא ידעתי איך הוא יעכל אותי. באתי להגשים חלום ובאותה הזדמנות רציתי להקדיש שיר לאמא שלי, יש לי בלב כזו אהבה אליה ורציתי שכל עם ישראל ישמע כמה אני מוקירה לה תודה על מה שעשתה בשבילי, וזה נגע בעברי. מהרגע שהזיל דמעה לא הבנתי מה קורה שם, התגובה שלו הייתה לא צפויה. הוא ממש מקסים, הכי אמיתי, הכי נסיך שבעולם. הוא לא משקר, אומר את האמת בפרצוף לטוב ולרע, וזה בסדר”.

לימור מספרת כי למרות הפרסום המיידי, היא לא מסתנוורת. “אני תמיד עם רגליים על הרצפה, לא מאלה ש’עפים’ על עצמם. החוויה מדהימה, אני נהנית מכל רגע. בימים אלה משודר שלב האודישנים על הבמה לפני מחנה האימונים, אתה יושב במשך שעות על הבמה, מקשיב לכולם, ואתה לא יודע מתי תורך. ואז שולפים את שמך לפתע ואתה לא יודע מה קורה לך בגוף… הלב יורד ועולה במהירות מסחררת, מרגיש רעידות, ממש כמו לפני דייט חשוב, עוצמות שמעולם לא חוויתי בקריירה שלי. אף פעם לא הגעתי למעמד הזה, בעבר ניגשתי לאודישנים לתוכניות ונשרתי בהתחלה, במשך שבועיים אחרי זה עוד הייתי בוכה. אבל לא התייאשתי, ידעתי ואמרתי לכולם שעוד אגיע יום אחד לפריים טיים בערוץ 2 ואגשים את החלום שלי. קיוותי לעבור את האודישן הגדול באקס פקטור וזה סוג של הגשמת חלום”.

– מה סוג התגובות שאת מקבלת ברחוב, מאז ההופעה שלך בתוכנית אקס פקטור?

“ברוך השם, מתחילים להכיר אותי. כשמישהו בא ומחבק אותי, זה מוסיף לי עוד פעימה ללב, זה עושה לי טוב. מאז שידור התוכנית, אנשים מבקשים להצטלם איתי, מראים לי שאוהבים אותי, מספרים שבכו איתי… אני לימור הקטנה מכרמיאל גרמתי להרבה אנשים לחשוב על אמא, וזה רגש שמדבר אל כולנו. אנשים משאירים לי הודעות, יש מעריצים שמחמיאים ועוקבים אחריי. זה מחמם את הלב, לא הכרתי את זה לפני כן ואני שמחה להיחשף לזה. מרגישה כמו ילדה שזרקו בדיסני וורלד, מתלהבת מכל דבר. עוצרים אותי ברחוב, בים, בקניון, אנשים מצפצפים לי באוטו, עושים לי ‘כל הכבוד את גאווה לעיר’, כולם כל-כך חמודים. התקשרו אנשים מהילדות, מבית הספר, לא ידעתי שהם זוכרים את שמי, למעלה מ-30 שנה לא ראיתי אותם. אפילו קיבלתי תגובה מדהימה מפקידה במשרד הפנים, שפעל מתחת לבית הקודם שלי, כשגרתי ברחוב הגליל. היא כתבה לי ‘אנחנו זוכרים אותך ששרת כשתלית כביסה בבית’… זה ממש ריגש אותי”.

– בואי נחזור רגע אחורה. איך בכלל התחלת לשיר?

“התחלתי לשיר מהגן, הייתי מעריצה של עפרה חזה.. הייתי לוקחת חבורה של ילדים ומושיבה אותם ושרה להם שירים שלה, מאז לא הפסקתי לשיר”.

– האם האמנת שדרך אודישן קטן מטעם תכנית “עיר ללא אלימות” בכרמיאל תגיעי לבמה המרכזית?

“לא האמנתי שדרך תכנית עיר ללא אלימות (שאגב, שאפו ענק למארגני האודישן) אגיע כך ואתקדם לקראת הדבר העצום הזה, הבמה של האקס פקטור! וואו חלום!”

– למדת על עצמך משהו חדש תוך כדי התהליך?

“מה שלמדתי על עצמי זה שאני לא מוותרת, שהעקשנות שלי משתלמת ושאני מרגשת כשאני שרה. לא ציפיתי לכאלה תגובות שאנשים שמעו אותי ובכו, הייתי בהלם! זה נתן לי את הכוח להבין שאני אמשיך לשיר ולרגש באירועים”.

– מה מחכה לך כעת בשלבים הבאים של התוכנית?

“אנחנו לא יודעים, מחכים לתוצאות ונהנים מכל דקה, בלי לחשוב מה יהיה הלאה, כמובן שהציפיה היא להמשיך”.

– עד כמה רחוק את מאמינה שתגיעי בתחרות?

“יש בי תקווה, אני מאוד מאמינה בעצמי שביכולתי להמשיך הלאה, להתקדם בתוכנית ולהיחשף עוד ועוד. למרות שכל אחד רוצה ומקווה להגיע למקומות האלה”.

– מה היית שואפת לקחת איתך הלאה מהחוויה הזו באקס פקטור?

“קודם כל החוויה עצמה, הרגע הזה שהגעתי לבמה הגדולה ביותר וכל עם ישראל שמע את שמי… החשיפה הזו שכולם יודעים שאני זמרת, ההיכרות הזו עם חברים חדשים, מדהימים, מוכשרים ברמות, את כל זה אני רוצה לקחת איתי הלאה”.

– יש לך טיפ לאנשים שיש להם את האקס פקטור כמו שנאמר, אבל חוששים להגיע לתכנית?

“הטיפ שלי לכל אלה שיש להם את האקס פקטור, לא לוותר ולהגיע לאודישן. בחיים אסור לוותר על החלומות כי בהחלט לפעמים חלומות מתגשמים. תעיזו!”

– איפה את רואה את עצמך בעוד כ-10 שנים?

“כמובן שתמיד שרה, מה שלא יקרה אני לא אפסיק לשיר לעולם”.

שתפו

כתבה מעניינת:

אישה שירותים צילום אילוסטרציה 2018

תחזרו לנשום: כך תפתרו את בעיית הריח הרע בחדר השירותים

תסלחו לנו על הביטוי אבל לחרא יש היסטוריה ארוכה. רובנו לא מדברים על הריח הרע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable