מכללה אקדמית צפת
מכללה אקדמית צפת. צילום ארכיון

חדש במכללה האקדמית צפת: לימודי המשך מקוצרים בווטרינריה בסלובקיה

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

במסגרת הרחבת שיתופי הפעולה עם מוסדות אקדמיים עמיתים ובין-לאומיים, הגיעה המכללה האקדמית צפת להסכם עם אוניברסיטת קושיצה לרפואה וטרינרית ולרוקחות בסלובקיה, לפיו בוגרי החוג למדעי המעבדה הרפואית במכללה יוכלו להמשיך עם סיום תוארם הראשון ללימודי וטרינריה באוניברסיטה זו, וילמדו שם לתואר ד"ר ברפואה וטרינרית במשך 4 שנים, במקום 6 שנים כבמסלול הרגיל.

האוניברסיטה בקושיצה היא המוסד האקדמי היחיד בסלובקיה ללימודי רפואה וטרינרית בשפה האנגלית. הכרה אקדמית זו מצטרפת להכרה בלימודי החוג למדעי המעבדה הרפואית כשקילים ללימודי קדם רפואה.

במהלך השנה האחרונה, הרחיבה המכללה האקדמית צפת את קשריה עם מוסדות אקדמיים מובילים עמיתים ובין-לאומיים. בתחילת 2021, לצד שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים מובילים בארצות הברית, גרמניה, איטליה, הונגריה ורומניה, יצרה היחידה ללימודים בין-לאומיים במכללה קשר עם האוניברסיטה לרפואה וטרינרית ולרוקחות בקושיצה (University of Veterinary Medicine and Pharmacy in Košice), שבסלובקיה.

הסכם שיתוף הפעולה החדש בין שני המוסדות האקדמיים בא בתום כחצי שנה של מגעים בנושא, שהתנהלו בין סגן הנשיא לעניינים אקדמיים במכללה האקדמית צפת, הפרופ' רביע ח'לאילה, ומנהל היחידה ללימודים בין-לאומיים, הד"ר ניר אטמור, ובין הנהלת האוניברסיטה בקושיצה, ולאחר שהאחרונים בחנו את תוכניות הלימוד באשכול חוגי מקצועות הבריאות המוצעים על ידי המכללה.

על פי ההסכם החדש, כל סטודנט שסיים תואר בחוג למדעי המעבדה הרפואית במכללה, ועונה על דרישות הקבלה של האוניברסיטה בקושיצה, יכול מעתה להגיש מועמדות לתוכנית המקוצרת של האוניברסיטה ללימודי וטרינריה.

האוניברסיטה פתחה את שעריה לסטודנטים זרים בשנת 1994 עם מסלול לימודים בשפה האנגלית, והכשירה במסגרת מסלול זה מאות רבות של בוגרים ובוגרות מהעולם ומישראל.

כתבה מעניינת:

משטרה תצוגה משלוחי מנות בית ספר מוריה צילום דוברות המשטרה

משטרת כרמיאל חילקה משלוחי מנות לתלמידים

שתפומערכת פורטל זהר.נט בבית הספר הממלכתי-דתי מוריה בכרמיאל ציינו את חג פורים לפני היציאה לחופשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.