בית / Uncategorized / חיה ותן לחיות!
חדשות כרמיאל

חיה ותן לחיות!

שתפו

מה קורה במדינה שלנו? איך הגענו למצב שבו מיעוט קנאי מאיים לפגוע באורחות חייו של הרוב?
יש מצב שההכלה הזאת שכל כך חינכו אותנו אליה, עלולה להתגלות כאויב מספר אחת שלנו?
הכפייה הדתית המתפשטת ברחבי הארץ, מוכיחה כי הפלורליזם הזה שהוא אחד מערכי היסוד של הדמוקרטיה, הולך להתהפך עלינו, ומלחמת אחים משחרת לפתחנו. וכשזה המצב, כפי הנראה יש מקום לחישוב מסלול מחדש, ויש לנו חובה כלפי הדורות הבאים, להעמיד כל אחד במקומו!
לנו החילוניים יש את אורחות חיינו ולחרדים יש את אורחות חייהם, לא זכור לי שחילוני איי פעם התלונן כנגד סגנון הלבוש של חרדי\חרדית… וכן, תתפלאו, מפריע לרבים ובעיקר לרבות סגנון הלבוש החרדי. לא זכור לי שאי פעם בדקנו את כשירותם הדתית או המנטאלית לנישואין, והם עושים את זה לנו באין מפריע…
הם יקבעו לנו איך להתלבש? הם יקבעו לנו מתי לבלות? הם יקבעו לנו עם מי להתחתן? הם יקבעו לנו מתי לנסוע ומתי לא?
לא יקרה כלום אם נתחיל להגביל קצת את אותם אלה שלא שירתו בצבא או בשירות לאומי כלשהו למען החברה והמדינה, ונגביל את תחיבת חוטמיהם לצלחת שלנו ולארון הבגדים הפרטי שלנו, ולמיטה שלנו, שלא לדבר על לוח הזמנים שלנו מתי ניסע ומתי לא, ואם תהיה תחבורה ציבורית בשבת או לא.
כך אני רואה את המצב עם החרדים!
לא מבינה את החוצפה הזאת שבהתעקשות לנסות להפוך את כולנו ל"צנועים", "חסודים" ומשועממים בשבתות.
כאן, אותם חרדים, לא נותנים משמעות לביטוי שמכשיר זכות קדימה לדרך הארץ לפני התורה, יש פה כפייה דתית מוגזמת שגורמת לחילוניים שבינינו ל"אנטי", ולהקצנה בדיוק לכיוון השני.
רוצה להזכיר למי ששכח, שרעיון הפלורליזם והסובלנות, אומר בין היתר, שזכותו של כל אדם להאמין במה שיבחר, כל עוד אינו פוגע מתוך אמונה זו באחר – אז תניחו לנו! ואל תגעו לנו בשבת – כי אצלנו, הגדרת ה"מנוחה" היא שונה מזו שלכם! ובבקשה משכו ידיכם מהחיים שלנו, כי איש באמונתו יחיה, ועוד דבר גם ההגדרה של "צדיק" אצלנו היא שונה, אני למשל רואה כ"צדיק" אדם שעושה למען החברה ולמען החלשים, הרבה יותר מאותם אלה שמבלים את כל חייהם בכולל.
אז נלך לפי המקור ונאמר ״צדיק באמונתו יחיה!״ ויש לשמור בחרדת קודש על הסטטוס קוו – כי לא חסרים לנו אויבים, בואו נישאר אחים!

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

שתפומתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.