שושנה וגבריאל בר לב ז"ל

טרגדיה: זוג אחים מכרמיאל התייתם משני ההורים בתוך 24 שעות

שתפו

איך מתמודדים עם אובדן כפול? אימם של חופית ונתנאל בר-לב נפטרה ביום ראשון בעקבות מחלה קשה, למחרת נפטר האב בשנתו משברון לב

מאת גיל דובריש

טרגדיה בכרמיאל. בהפרש של פחות מ-24 שעות איבדו נתנאל וחופית בר-לב באמצע שנות העשרים לחייהם מכרמיאל את שני ההורים, שושנה וגבריאל. האם הלכה לעולמה ביום ראשון לפנות בוקר, בעקבות מחלה קשה והאב נפטר למחרת ביום שני לפנות בוקר. בני המשפחה ההמומים והכואבים נאלצו להתמודד עם שתי הלוויות בהפרש של יממה.

שושנה בת 62 במותה, התגוררה בבית אבות בתקופה האחרונה, עקב בעיות בריאותיות, לאחר שנאבקה זמן ממושך במחלה קשה. ביום חמישי בלילה בעקבות טיפול שגרתי, הדרדר מצבה והיא הובהלה לבית החולים נהריה כשהיא מחוסרת הכרה, שם אושפזה במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ.

ילדיה ובעלה של שושנה שקיבלו הודעה על מצבה ביום שישי לפנות בוקר, הגיעו לבית החולים כדי לבקרה. היא נפטרה בלילה למחרת. הלוויתה נערכה בבית העלמין בכרמיאל ביום ראשון בצהריים, במעמד המשפחה, קרובים וחברים טובים.

האב ושני הילדים החלו לשבת שבעה בדירה שבה הם התגוררו במשעול דולב. נתנאל מספר כי אביו ניסה להראות כלפי חוץ כי הוא מתמודד עם המכה הקשה, אך היה ברור לכולם שהוא מתקשה לעכל את האובדן. כאשר פרש לישון בלילה, לא היו סימנים מוקדמים למה שעמד להתרחש.

נתנאל וחופית עם הוריהם בצילומים מתוך האלבום המשפחתי
נתנאל וחופית עם הוריהם בצילומים מתוך האלבום המשפחתי

למחרת בשעה 8 חצי בבוקר, נכנס נתנאל לחדרו של אביו, לאחר שזה בושש לצאת מהמיטה, וזאת על מנת להעירו כדי שיחזור לשבת שבעה על מות האם. אלא שהוא גילה לחרדתו כי האב שוכב במיטה ללא הכרה וללא דופק. נתנאל ההמום הזעיק את מד”א שהגיע לדבריו “לאחר זמן רב”. אנשי הצוות הרפואי ניסו לבצע החייאה באב, אך ללא הצלחה והם נאלצו לקבוע את מותו במקום. סיבת המוות שנקבעה – דום לב, אבל נתנאל ואחותו אומרים כי האב נפטר משברון לב, בעקבות מותה של רעייתו שכל-כך אהב.

שני האחים הכואבים וההמומים, נאלצו להגיע להלוויה שניה בתוך יום, בבית העלמין העירוני. “קשה לתאר את הכאב, זה זעזוע, זו מכה שאי אפשר להגדיר אותה במילים” אומר נתנאל בשיחה עם זהר הצפון. “מאז שזה קרה, אנחנו חיים בסערת רגשות, חוסר אונים מוחלט, אנחנו לא יודעים מה לעשות, איך להמשיך מפה ולחיות. היו אמא ואבא – ותוך יום אחד הם אינם. פתאום הפכנו להיות יתומים”.

חופית ונתנאל מתמודדים מאז המוות הפתאומי של הוריהם לא רק עם האובדן הקשה והכאב, אלא גם עם מצוקה קשה. השניים שגרו עם הוריהם בדירת עמיגור, נותרו ללא חסכונות כלשהם משום ששילמו עבור סידורי הקבורה וההלוויות. “אני לא יודע איך נסתדר מעכשיו והלאה, נשארנו בלי שקל, אנחנו זקוקים לעזרה בכל דבר אפשרי” אומר נתנאל. “אנשים טובים נרתמו לעזרתנו. אנחנו גם פוחדים שיפנו אותנו מהבית כי אנו גרים בדירה של עמיגור הרשומה על שם ההורים ולא על-שמנו”.

תושבים המעוניינים לסייע לשני האחים בכל דרך אפשרית, מוזמנים לפנות ישירות אל נתנאל, בטלפון 054-6848431.

כתבה מעניינת:

אדם מבוגר אשפוז מאושפז בית חולים צילום אילוסטרציה דפוזיט פוטוס

עצוב: תושב כרמיאל נפטר במחלקת הקורונה בנהריה

שתפוהמנוח בן 83, שלא היה מחוסן בכלל, אושפז בערב ראש השנה, הונשם והורדם. מתחילת המשבר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.