בית / כרמיאל / ספורט / כדורסל / כדורסל: מאמן מכבי התפטר, מ.ס עצמה והישגי אלון מתקדמות
מ.ס עצמה כרמיאל ניצחון מול טמרה 2019-01 copy
מ.ס עצמה כרמיאל. ניצחון מול טמרה

כדורסל: מאמן מכבי התפטר, מ.ס עצמה והישגי אלון מתקדמות

שתפו

מכבי: המאמן התפטר

מכבי כרמיאל לא הייתה רחוקה מלהפתיע את מגדל העמק המדורגת שניה בליגה הארצית, במשחק קצוות שנערך ביום ראשון. רבע ראשון מדהים של הגנה אזורית חזקה של מכבי כרמיאל הסתיימה ביתרון 28-16 לכרמיאלים.ברבע השני נכנס ״המגדל״ יבגני לוטרין לתמונה ומגדל העמק צמצמה את ההפרש. במחצית עדיין מובילה מכבי כרמיאל 44-42.

ברבע השלישי כבר התאזנו הכוחות ומגדל העמק הביאה למגרש את הכלים שמיקמו אותה גבוהה בטבלה, שחקנים מנוסים ואיכותיים. בסיום ניצחון למגדל העמק 83-72, והפסד שמיני בתוך 9 משקים לכרמיאל, המדורגת במקום הלפני האחרון בליגה ומסובכת במאבקי התחתית. בשבוע שעבר הודיע המאמן שי ברוך על התפטרותו ואת מקומו ממלא מנהל האגודה דוד לוי.

אחרי המשחק אמר לוי: ״הרגשה קצת מעורבת ומוזרה ומעט מאכזבת, מצד אחד שיחקנו נגד קבוצה מהטובות בליגה ששואפת לעלות לליגה הלאומית עם תקציב בלתי מוגבל במושגים שלנו, אך מצד שני איך שהתפתח המשחק בתחילתו היינו מאד קרובים לחולל את הפתעת השנה, הכול התנהל לפי תוכנית המשחק שלנו אך כשהתעייפו חלק מהשחקנים וקצת איבדנו את הריכוז איבדנו את המשחק.

קלעו לכרמיאל: אלי שפטון 23, עומרי אלטיט 15, גל ברוך 14, טום ספיר 10, יניב חביב 6, דן אביב וקליי אוונס 2 כ״א.

 

מ.ס עצמה במקום השני

ניצחון שביעי העונה למ.ס עצמה כרמיאל, שנצמדת למכבי נדב כרמיאל בצמרת ליגה ב׳ צפון.  מ.ס עצמה יצאה למשחק חוץ חשוב אצל הפועל טמרה. הרבע הראשון היה שקול והתאפיין בעבירות רבות של הקבוצה המקומית שלא רצתה להפסיד ולהסתבך עוד יותר בתחתית. מנגד בעצמה כרמיאל הכניסו כל העת כדורים פנימה לראובן מושינסקי ולאלי שפיר. הרבע הסתיים עם יתרון 7 נקודות לכרמיאל.

עם פתיחת הרבע השני הוכיחו שחקני עצמה עליונות במגרש. בלט במיוחד ניהול משחק מעולה של שניר אליהו ואלעד שוחט שחדרו לתוך הצבע וקלעו נקודות קלות. בנוסף לכך ירידה מצויינת להגנה של שחקני עצמה מנעה התקפות מתפרצות של טמרה וגרמו למארחים להיות מתוסכלים. המחצית הסתיימה בתוצאה 38-22 לעצמה כרמיאל.

בפתיחת הרבע השלישי המגמה ההתקפית נמשכה וצליפות של אלי שפיר ונדב מלקה גרמו להגנת טמרה מבוכה רבה, והיתרון הלך וגדל. הרבע הרביעי היה לפרוטוקול בלבד, כל שחקני מ.ס עצמה שולבו במשחק והמשיכו במומנטום. בסיום 68-44 לעצמה כרמיאל שצימצמה לנקודה אחת את ההפרש ממוליכת הטבלה.

המשחק הבא של הקבוצה ייערך ביום רביעי הבא (20:30) באולם מרכז עצמה כרמיאל מול הפועל אבו סנאן.

 

ניצחון חשוב להישגי אלון

במשחק שבו הישגי אלון כרמיאל הייתה חייבת לנצח כדי שלא להידרדר למאבקי תחתית, השיגו הכרמיאלים ניצחון חשוב במשחק בית מול הפועל משגב.

למשחק במסגרת המחזור השמיני הגיעה הישגי אלון עם מאזן 2 נצחונות ו-5 הפסדים ומשגב עם 4 נצחונות ו-3 הפסדים. הפתיחה הייתה שייכת לאורחחת ממשגב, שהסגל שלה מורכב משחקנים עם נסיון רב. הכדורים הלכו לתוך הצבע ומשגב ניצלה את יתרון הפיזיות ורצה בפתיחה ליתרון 4-10. כרמיאל התקשתה בעיקר בכדורים החוזרים בהגנה ומשגב ניצלה זאת לסלים קלים. הישגי אלון הזעיקה פסק זמן וחזרה לאחר מכן בצורה אחרת, הצעירים שמשחקים גם בקבוצת הנוער החלו לרוץ במהירות בכל התקפה וכרמיאל סגרה מצוין את הרבע הראשון ביתרון 18-16.

ברבע השני וגם בשלישי המשחק היה צמוד מאוד, אף קבוצה לא ברחה ליתרון משמעותי ועשה רושם שהמשחק הולך להיות צמוד עד הסוף, אך לכרמיאלים היו תוכניות אחרות. הישגי אלון עלתה בטירוף לרבע האחרון, תוך ניצול של העייפות במשגב. משחק לחץ נכון על כל המגרש גרם למשגב לאיבודי כדור רבים, ומצד שני תומר דנדיקר המצוין הפגין קליעות מדויקות מחוץ לקשת וסיים עם 6 שלשות ביחד כשלצידו עידן עמור עם שתי שלשות חשובות לקראת הסיום. ההפרש גדל עד ל-18 נקודות בסיום, ניצחון גדול להישגי אלון כרמיאל 81-63.

קלעו להישגי אלון כרמיאל: תומר דנדיקר 30 נקודות (6 שלשות), עידן עמור 11 נקודות, אלי קולטונוף 9 נק', גיא מרציאנו 8 נק', סרגיי קולצ'וב 7 נק', נתן בקמייב 5 נק' ליאור אמוסין 6 נק', ניר סנדלר 4 נק'. במחזור הבא תצא הקבוצה למשחק חוץ קשה מול ראש פינה מהצמרת.

כתבה מעניינת:

אופק שוסטר מכבי כלנית כרמיאל

מכבי כרמיאל ״עצרה״ ב-100

שתפומערכת פורטל זהר.נט המשחק בין המוליכה של ליגה א׳ צפון, מכבי כלנית כרמיאל לאחרונה בטבלה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.