בית / חדשות / חברה וקהילה / כוח נשי: כרמיאל רביעית בארץ בייצוג נשים במועצת העיר
חדשות כרמיאל

כוח נשי: כרמיאל רביעית בארץ בייצוג נשים במועצת העיר

לרגל יום האישה: כמה נשים חברות במועצת העיר ואיפה ממוקמת כרמיאל ביחס לממוצע בארץ?

מערכת זהר הצפון

לרגל יום האישה הבינלאומי, בדקה חברת דן אנד ברדסטריט באילו רשויות יש ייצוג נשי גבוה במועצת העיר ובאילו ישובים אין ייצוג לנשים בכלל.

מבין הרשויות הבינוניות בגודלן, כרמיאל שומרת על מקומה בצמרת בכל הקשור לייצוג הנשים במועצה, על-אף שחלה ירידה קלה לעומת השנה שעברה.
לאחר הבחירות האחרונות, מכהנות כיום במועצה 6 נשים: ממלאת מקום ראש העיר טניה מזרסקי, עו״ד אליסה דריקר-מן, לאה מרוסט, עו״ד נטלי ביטון, לימור מזור ומ״מ ראש העיר לשעבר, רינה גרינברג. מדובר ב-35% מכלל חברי המועצה, הרבה מעבר לממוצע הארצי שעומד על 20%. נתון זה מציב את עיריית כרמיאל במקום ה-4 מבין הרשויות הבינוניות בארץ, כאשר רק הוד השרון (50% נשים במועצה), בת-ים (40%) ורעננה (39%) מקדימות אותה. גם בעיריית נהריה שיעור זהה של נשים במועצה (35%). מנגד, ברשויות כמו בני ברק, מודיעין עילית, רהט, בית״ר עילית ואום אל פאחם, אין בכלל יצוג לנשים.

אפרת שגב, סמנכ"ל פיתוח עסקי בדן אנד ברדסטריט אומרת כי "אחוז הנשים הממוצע במועצות העירוניות עומד על 20% בלבד. אמנם מדובר בעליה בהשוואה לשנה שעברה, ואכן אנו רואים שיפור במגמה לאחר שהוכפל כמות ראשות העיר בארץ, אך עדיין אין ייצוג שוויוני לנשים ולגברים. נוכחות שווה של נשים סביב שולחן מקבלי ההחלטות הינה קריטית לניהול נכון ומקצועי של כל ארגון ורשות מקומית. הדבר בולט בעיקר במועצות הערים – כל החלטה הנוגעת לרמת החיים ולאיכות החיים בעיר הינה רלוונטית לכלל תושביה, ולכן החשיבות של גיוון בדעות ומתן ביטוי וייצוג הולם לאוכלוסייה המהווה מחצית מהתושבים (והבוחרים) צריכה להיות, בראש ובראשונה, אינטרס של ראש הרשות המקומית".

שתפו

כתבה מעניינת:

חדשות כרמיאל

בדרך לתל אביב כמעט ועצרנו בשדרות

מאת: אלה ויינטראוב מה קורה כאשר מפלגה מוצאת דרכים יצירתיות כדי להגיע לאנשים, להקשיב ולתת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable