כוח נשי: כרמיאל רביעית בארץ בייצוג נשים במועצת העיר

שתפו

לרגל יום האישה: כמה נשים חברות במועצת העיר ואיפה ממוקמת כרמיאל ביחס לממוצע בארץ?

מערכת זהר הצפון

לרגל יום האישה הבינלאומי, בדקה חברת דן אנד ברדסטריט באילו רשויות יש ייצוג נשי גבוה במועצת העיר ובאילו ישובים אין ייצוג לנשים בכלל.

מבין הרשויות הבינוניות בגודלן, כרמיאל שומרת על מקומה בצמרת בכל הקשור לייצוג הנשים במועצה, על-אף שחלה ירידה קלה לעומת השנה שעברה.
לאחר הבחירות האחרונות, מכהנות כיום במועצה 6 נשים: ממלאת מקום ראש העיר טניה מזרסקי, עו״ד אליסה דריקר-מן, לאה מרוסט, עו״ד נטלי ביטון, לימור מזור ומ״מ ראש העיר לשעבר, רינה גרינברג. מדובר ב-35% מכלל חברי המועצה, הרבה מעבר לממוצע הארצי שעומד על 20%. נתון זה מציב את עיריית כרמיאל במקום ה-4 מבין הרשויות הבינוניות בארץ, כאשר רק הוד השרון (50% נשים במועצה), בת-ים (40%) ורעננה (39%) מקדימות אותה. גם בעיריית נהריה שיעור זהה של נשים במועצה (35%). מנגד, ברשויות כמו בני ברק, מודיעין עילית, רהט, בית״ר עילית ואום אל פאחם, אין בכלל יצוג לנשים.

אפרת שגב, סמנכ"ל פיתוח עסקי בדן אנד ברדסטריט אומרת כי "אחוז הנשים הממוצע במועצות העירוניות עומד על 20% בלבד. אמנם מדובר בעליה בהשוואה לשנה שעברה, ואכן אנו רואים שיפור במגמה לאחר שהוכפל כמות ראשות העיר בארץ, אך עדיין אין ייצוג שוויוני לנשים ולגברים. נוכחות שווה של נשים סביב שולחן מקבלי ההחלטות הינה קריטית לניהול נכון ומקצועי של כל ארגון ורשות מקומית. הדבר בולט בעיקר במועצות הערים – כל החלטה הנוגעת לרמת החיים ולאיכות החיים בעיר הינה רלוונטית לכלל תושביה, ולכן החשיבות של גיוון בדעות ומתן ביטוי וייצוג הולם לאוכלוסייה המהווה מחצית מהתושבים (והבוחרים) צריכה להיות, בראש ובראשונה, אינטרס של ראש הרשות המקומית".

כתבה מעניינת:

אנשי דת נוצריים מתפללים בטקס העתקת העצים. צילום: עדי גמליאל

בגלל סלילת כביש מכרמיאל: שני עצי זית בני 2000 שנה הועתקו ממקומם

שתפועצים שלפי ההערכות ניטעו בתקופת בית שני ולפי המסורת ישו בעצמו נח בצילם הועתקו למרחק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.