חברת כוח אדם צילום להמחשה יחצ פאואר לינק
צילום להמחשה: יח״צ לינק פאואר

כל הסיבות להשתמש במיקור חוץ כאשר אתם מגייסים לחברה שלכם

שתפו

מערכת זהר.נט

העסקת עובד או עובדת חדשים יכולה להיות משימה בעייתית, שדורשת הרבה זמן ומאמץ. לגיוס עובדים יש השפעה אדירה על העסק שלכם ועל ההצלחה שלו, ולכן החלטות בנושא לא יכולות להתקבל בקלות ראש.

אם אתם צריכים עזרה, חברת כח אדם עשויה להיות הפתרון המושלם עבורכם. המגייסים של חברות אלו מומחים באיתור וגיוס כישרונות חדשים, בזכות מחקר מקיף והרבה ניסיון, וכך הם מצליחים להוריד את הלחץ מחברות ומאפשרים להן להתמקד בתהליכי הליבה שלהן.

אלה כל הסיבות לגייס באמצעות חברה חיצונית.

תהליך הגיוס שלכם לא יעיל

כיום, שוק העבודה מוצף במועמדים, ותהליך גיוס ארוך יכול בקלות לפגוע בסיכויים שלכם להצליח למשוך את הטובים ביותר. עליכם להיות יעילים, לקבל החלטות מהירות ולהוכיח לכישרונות המובילים שכדאי להם לבחור בכם.

חברת גיוס במיקור חוץ תעזור לכם להתייעל, תאפשר לכם לגייס עובדים טובים ובמקביל לנצל את הזמן שהתפנה לדברים אחרים.

יש לכם הרבה משרות פנויות

לגייס למשרה אחת זה קשה מספיק. על אחת כמה וכמה, מילוי כמות גדולה של תפקידים בזמן קצר יכול להיות בעייתי עבור חברות.

אם אינכם מצליחים למצוא עובדים מתאימים, פרויקטים ותהליכים חשובים עלולים להיתקע. לכן, עדיף להשתמש בחברה חיצונית. כל מה שאתם צריכים זה לערוך תיאום ציפיות, להגדיר את המשרות הפנויות ואת הצרכים שלכם ולתת למומחים לעשות את העבודה שלהם.

אתם צריכים לגייס עבור תפקידים מיוחדים

עם ההתקדמות במרחב הדיגיטלי, האתגרים הולכים וגדלים. אתם מתחרים על כישרונות לא רק עם חברות מתחרות בענף שלכם, אלא גם מול חברות מתעשיות אחרות.

בכל העולם, עסקים לומדים כיצד להעריך מועמדים על פי כישורים רכים, במקום ביחס לניסיון ולהשכלה שלהם. זה אומר שזיהוי הכישרונות הופך ליותר מורכב, ושבעתיד הקרוב יהיו עוד ועוד תפקידים מיוחדים. בתור עסק קטן, אתם תתקשו לעמוד בזה לבדכם.

תחלופת העובדים שלכם גבוהה

זה התרחיש הכי מתסכל: אתם שוכרים עובדים לאחר חיפוש נרחב, משקיעים זמן וכסף בהכשרתם, ואחרי כמה חודשים הם מתפטרים. יש כל מיני סיבות שיכולות להוביל לזה, אבל לכולן כותרת זהה: אתם שוכרים את האנשים הלא נכונים.

חברת משאבי אנוש מבצעת תחקיר מעמיק, בוחנת את המועמדים ואת המטרות שלהם, ומנהלת מאגר מועמדים ענק. זה אומר שלכל תפקיד בכל ענף, לחברה כזו יש רשימה מוכנה של מועמדים, והיא גם יודעת להתאים לכם אותם.

אתם מגייסים רק באופן פסיבי

האם יש לכם זמן להשקיע רק באנשים שמגישים מועמדות לעבודה שלך? זה לא מספיק. אתם צריכים להגדיל את כמות האפשרויות שלכם, באמצעות גישה אקטיבית יותר בגיוס.

חברת כח אדם שולחת את זרועותיה, פונה ישירות אל מועמדים באמצעות הלינקדאין ובאפיקים נוספים, ומשווקת את החברה שלכם לכישרונות הכי בולטים. אתם לא צריכים לחכות שניסים יפלו לכם מהשמיים, פשוט לשלוח את האנשים הנכונים ליצור אותם עבורכם.

אתם לא נעזרים בטכנולוגיה כדי לגייס

אם אתם עדיין מסתמכים על הפניות של עובדים באופן בלעדי, אתם לא ממצים את כל היכולות שקיימות כיום בעולם הגיוס. מגייסים משתמשים במגוון טכנולוגיות, אשר מפשטות את התהליך ומייעלות אותו.

חברות חיצוניות משתמשות בכלים שונים, שמסייעים להם בכל שלב, החל מפרסום המשרות שלכם בפורטלי המשרות ועד לניתוח של מועמדים.

מיתוג המעסיק שלכם לא חזק מספיק

יש לכם מותג שהמועמדים יזהו? אם לא, יהיה לכם מאוד קשה להעסיק כישרונות איכותיים. אם עוד לא הספקתם לבנות מיתוג מעסיק, או שפשוט לא הצלחתם, אין ספק שאתם צריכים עזרה.

חברת משאבי אנוש תסייע לכם להגדיר את המסרים שלכם, התרבות והערכים, וכך תוכלו להבין איזה סוגים של עובדים אתם מחפשים.

אתם מבזבזים זמן יקר

ההיגיון הוא פשוט: כל שעה בשבוע שאתם מקדישים לתהליכי הגיוס, היא שעה בה אתם לא משקיעים בתפקיד העיקרי שלכם בעסק. גם אם יש לכם צוות קטן של משאבי אנוש, כאשר הוא עסוק בגיוסים הוא לא יכול לבצע משימות חשובות אחרות.

הגיע הזמן שתקבלו את הזמן היקר הזה בחזרה. תתנו לחברה מקצועית ומנוסה, שמגיעה עם המלצות חמות, לקחת על עצמה באופן חלקי או מלא את תהליכי הגיוס שלכם.

(תוכן שיווקי)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

מדידות

מדידות ניטור טכנולוגיות

שתפומערכת פורטל זהר.נט ניטור גיאודטי הוא שירות מדידה ייעודי הניתן על ידי מודדים מוסמכים מקצועיים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *