מטען חבלה משטרה צילום פרטי
כוחות המשטרה מטפלים באירוע מטען החבלה. צילום פרטי

כרמיאל: מטען חבלה נמצא בבניין, המשטרה חוקרת

שתפו

המטען אותר על-ידי המשטרה בעקבות דיווח מתחת לבנין מגורים בעיר ופונה מהמקום בידי יחידת החבלה. החקירה מתמקדת במספר כיוונים על רקע פלילי

מאת גיל דובריש

אירוע חריג וחמור במיוחד אמש (רביעי, 15.6.2022) בכרמיאל, כשמטען חבלה אותר בבניין מגורים בעיר. המטען פונה מהמקום לאחר כשלוש שעות מתוחות במיוחד, ללא נפגעים וללא נזק.

קצת אחרי השעה 10 בלילה הוזנקו כוחות משטרה ושיטור רבים לאחד הבניינים באזור מעלה הכרמים והאילנות, לאחר שהתקבל דיווח על מטען חבלה במקום. השוטרים איתרו את המטען וסגרו את המתחם מחשש לחיי אדם. במקביל הוזעקה לאירוע יחידת חבלה שביצעה פינוי של המטען מהמקום והעברתו לבדיקת מעבדה.

מטען החבלה היה זרוק בצורה חשודה על הרצפה בקומת הקרקע של הבניין, אך ככל הנראה לא היה מוכן להפעלה מיידית.

אחד התושבים במקום סיפר לנו: ״ישבתי בבית וצפיתי בטלוויזיה, פתאום שמעתי המון ניידות משטרה וראיתי צ׳קלקות ליד הבית, כשיצאתי לברר במה מדובר, השוטרים אמרו לי להתרחק מהמקום ולעלות בחזרה הביתה כי יש חפץ חשוד. אחר-כך התברר לנו שזה לא סתם חפץ חשוד אלא מטען חבלה אמיתי עם כמות גדולה של חומר נפץ״. דיירת אחרת במקום אמרה לנו: ״האירוע הזה נמשך בערך שלוש שעות, המשטרה סגרה את כל הרחוב לתנועה ולא נתנה לנו להתקרב למקום״.

במשטרה מעדיפים שלא לפרט על האירוע ומציינים כי העניין נמצא בחקירה ונבדקים מספר כיווני חקירה כאשר הרקע הוא ככל הנראה פלילי. משיחות שערכנו עם גורמים שונים, עולות מספר השערות לגבי הימצאותו של המטען במקום: אפשרות אחת – ניסיון העברת מסר מאיים או חיסול של יעד פלילי המתגורר באזור, ובמקרה זה יתכן שהאדם שהביא את המטען נבהל מסיבות שונות וברח כשהוא משאיר את חומר הנפץ מאחוריו. אפשרות שניה: המטען הושאר במקום באופן מתוכנן כדי שגורם אחר יאסוף אותו במטרה להפעילו בהמשך. כאמור מדובר בהשערות בלבד, מאחר שהחקירה עדיין בשלביה הראשונים ולמשטרה אין עדיין עצורים או חשודים כלשהם.

גם על זה תוכלו לקרוא בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

ניידת משטרה צילום דוברות משטרת ישראל

פרץ לדירה, גנב כרטיס אשראי ויצא למסע קניות

שתפו מערכת פורטל זהר.נט תושב כרמיאל בן 44 נעצר על-ידי שוטרי המחוז הצפוני בחשד להתפרצות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.