בית / חדשות / חדשות כרמיאל / ליצמן וגפני יקבלו אות אזרחות כבוד

ליצמן וגפני יקבלו אות אזרחות כבוד

ההחלטה על הענקת התואר לשר הבריאות ויו”ר ועדת הכספים של הכנסת התקבלה פה אחד במועצת העיר. סגן ראש העיר: זו זילות בתואר אזרחות הכבוד

מערכת זהר הצפון

אות אזרחות הכבוד של כרמיאל לשנת 2016 יוענק  לשר הבריאות יעקב ליצמן ולחברו מהסיעה משה גפני, יו”ר וועדת הכספים של הכנסת.

בישיבת מועצת העיר האחרונה אושרה פה אחד ההצעה של ראש העיר עדי אלדר בענין זה.

הנימוקים להענקת האות: יעקב ליצמן החליט על הקמת בית החולים הגריאטרי בכרמיאל ועל כך האות. משה גפני יו”ר ועדת הכספים נאבק למען הענקת הטבת המס לכרמיאל ועל כך יוענק לו האות.

חברי האופוזיציה הציעו גם את לימור לבנת לקבלת האות. הצעתם נדחתה.

מי שתמך בהצבעה אך לא הסתיר את מורת רוחו, הוא סגן ראש העיר רותם ינאי מהבית היהודי, שטען: “ההחלטה נגועה בשיקולים פוליטיים פנימיים. משה גפני הוא יו”ר ועדת הכספים ומתפקידו לדאוג להטבות מס לתושבי המדינה כולה וגם לכרמיאל, יעקב ליצמן הוא שר הבריאות ומתפקידו לאשר הקמת בית חולים סיעודי בכרמיאל. שניהם קיבלו החלטות במסגרת עבודתם, אין כאן שום דבר יוצא דופן הראוי להענקת פרס. אם זו הדרך, ניתן לחלק תארי אזרחות כבוד לכל אישיות ציבורית המקבלת החלטה למען כרמיאל – למשל, שר החינוך שאישר בזמנו את הקמת אורט בראודה”.

ינאי הוסיף ואמר: “מה שנעשה כאן הוא לדעתי זילות בתואר אזרחות הכבוד. הצבעתי בעד ההצעה, כי בסופו של דבר, מדובר בנושא שהוא לא מהותי בעיניי, אבל לדעתי יש מקום לכבד את עצמנו יותר, כמו גם את מקבלי התואר”.

בתגובה לדברים מסר דובר העירייה אלי שדה: “תואר אזרח כבוד מוענק לאנשים שבפועלם תרמו לעיר ותושביה. מר גפני היה המוביל של אישור מתווה הטבות המס לכרמיאל. 17 שנים מוביל ראש העיר את המאבק להחזרת ההטבות. החזרת ההטבות הינו עניין משמעותי ואסטרטגי לתושבים וליכולת למשוך תושבים חדשים לכרמיאל. מר ליצמן קיבל החלטה להקים בית חולים שיקומי בכרמיאל, הצהיר על החלטתו ואף שלח מכתב המאשר זאת. הבאת בית חולים שיקומי ייצור מאות מקומות עבודה, וייתן מענה רפואי לכל איזור הצפון. גם זו החלטה משמעותית ואסטרטגית לפיתוח העיר”.

שתפו

כתבה מעניינת:

תאונה כיכר בית הכרם כיכר החמור כרמיאל 2019-06-11

כרמיאל: שני פצועים בהתנגשות רכבים בשכונת הגליל

מערכת זהר.נט שני פצועים, האחד באורח בינוני והשני באורח קל, בתאונת דרכים שאירעה לפני שעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable