קרנות גידור באיי קיימן
צילום אילוסטרציה: יח״צ

למה כדאי לעשות קרנות גידור באיי קיימן

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

קרנות גידור הן למעשה קרנות המגייסות כספים הן מגופים פרטיים והן מגופים עסקיים ומוסדיים. הכסף המושקע בקרנות גידור מתבצע בתמורה לדמי ניהול, לא ניתן לסחור בהן והן אינן כפופות לרגולציה המחמירה של רשות ניירות ערך. לכן בשנים האחרונות ישנה עלייה חדה בקרנות גידור המנהלות על ידי מנהלי השקעות בכירים שפנו לטובת ניהול הקרנות הללו. קרנות גידור באיי קיימן הן מהנפוצות ביותר בעולם כולו וזאת משום ששנים רבות באיי קיימן הקרנות פעלו ללא רגולציה וללא מיסוי כלל והיום הן פועלות עם מיסוי נמוך בלבד שימשך ככל הנראה שנים רבות.

על פי סקר שנערך נמצא כי קרנות גידור באיי קיימן נמצאות במקום הראשון בעולם כשמאחוריהן נמצאות לוקסמבורג ואירלנד בפער מרשים. יו"ר הסוכנות והאיגוד של נותני השירותים הפיננסים באיי קיימן, ריצ'רד קולס אמר: "מאד ברור לנו מדוע משקיעים בוחרים להקים קרנות גידור דווקא באיי קיימן, זה מפני שאנחנו מתאמצים יום יום בכדי לספק את השירות הטוב ביותר ללקוחותינו".

מה צריך לעשות על מנת לפתוח קרן גידור?

פתיחת קרן גידור אינה עניין של מה בכך, יש להמציא לא מעט מסמכים ואישורים וכדי לצלוח את כל השלבים מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום שמנוסה בקרנות גידור במדינה שבה אתם בוחרים להשקיע את הכספים. חשוב שתדעו, בקרנות גידור ישנן שינויים מפעם לפעם כמו כניסת משקיעים חדשים, משיכת כספים שמשקיעים מעוניינים להוציא וכן הלאה. כל הפעולות הללו מתבצעות מול נאמן הקרן שגם אותו יש לבחור כמו גם עו"ד או רו"ח וכן הלאה כשפותחים קרן גידור.

גם אם הקרן מנוהלת בחו"ל חל עליה דיווח לרשויות המס

בארץ ובעולם בכלל ממשלות רבות משקיעות משאבים רבים כדי למגר את תופעת הלבנת הון והעלמות מס בכלל. כדי לעבור את התהליך בקלות רצוי לפנות לאנשי מקצוע שיש בידם את כל המידע בדבר החוק בכלל ולמיסוי בפרט ומומלץ גם להיעזר ברואה חשבון המתמחה בכספים מעבר לים. לכן כשאתם פותחים קרן גידור בחו"ל למשל רצוי לבחור באנשי המקצוע המתמחים בחוקי שתי המדינות, הן חוקי מדינת ישראל והן חוקי המדינה בה פתחתם את הקרן.

חשוב לציין כי נושא ניהול כספים עם גורמים מחו"ל בכלל ולא רק בעניין קרנות גידור באיי קיימן דורש טיפול מסור של אנשי מקצוע מנוסים הן מבחינת רשויות החוק והן רשויות המס שילוו אתכם לאורך כל הדרך. במקרה של קרנות גידור כשאתם צריכים להקים חברה ולהתנהל מול גורמים רבים שאינם רק מתנהלים מול החוק בישראל, להמציא מסמכים רבים, אישורים ורישומים מורכבים יש להיעזר בטובים ביותר. כשמדובר בכספים בכלל ובסכומים גבוהים בפרט רשויות המס והבנקים מקשים לא פעם בהעברות הכספים על מנת להילחם בתופעת הלבנת הון והעלמות מס.

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

כרטיס אשראי ומחשב. צילום להמחשה

סליקת כרטיסי אשראי בנייד

שתפומערכת פורטל זהר.נט יותר ויותר אנשים היום רוכשים באמצעות כרטיסי אשראי. אם פעם היינו חייבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.