בית / כרמיאל / כלכלה ופיננסים / מדריך משכנתא – לבחירת המסלול הטוב ביותר עבורך!
מדריך משכנתא סוגרים עיסקה נדל״ן
צילום אילוסטרציה

מדריך משכנתא – לבחירת המסלול הטוב ביותר עבורך!

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

לפני שרוכשים דירה עולות בנו שאלות רבות, איזו דירה וכמה חדרים? דירת גן, פנטהאוז או דירה בקומת ביניים? איפה אנחנו רוצים לקנות דירה? התשובות לשאלות הללו משתנות מאדם לאדם בהתאם למספר הנפשות בבית, אורח החיים וסגנון החיים בביתכם. אך כל מי שרוצה לרכוש דירה בין אם הוא יודע בדיוק איזו דירה לקנות ובין אם הוא עדיין בחיפושים אחר דירת חלומותיו, היא שאלת ה"איך". איך אני אשלם על הדירה? לרובינו אין דוד עשיר באמריקה או שזכינו בפייס ולכן מרביתנו נדרשים לקחת משכנתא על מנת לקנות את הדירה שתמיד חלמנו.

לרובנו, העסקה הכלכלית המשמעותית ביותר בחיים היא רכישת דירה או בית. אם החלטתם שאתם רוצים לקנות דירה וכדי לעשות זאת עליכם לקחת משכנתא מהבנק או מגוף מימון חוץ בנקאי, הכנו עבורכם מדריך משכנתא מקיף שיוכל לעזור לכם לבחור את הדרך המתאימה ביותר עבורכם ברכישת הדירה הבאה.

  • סקר מקדים – הסקר כולל כמה תחומים:
    1) חשוב להבין לפני שנכנסים לתהליך רכישת דירה מה הם כל השלבים שיש לעבור בדרך. ראשית עליכם להבין לעומקו של עניין מה היא משכנתא. אילו משכנתאות מוצעות שיכולות להתאים לכם ובאילו מקרים אתם לא עומדים בקריטריונים לעבור שלב. ברגע שאתם יודעים מהן האפשרויות העומדות בפניכם תוכלו להמשיך בתהליך.
    2) לבחון את הדירות בקפידה, רכישת דירה היא לא פעולה שעושים ברגע וחשוב לבחון את כל המשתנים בדרך. האם גודל הדירה מתאימה לכם לתכנון עתידי בהרחבת המשפחה? האם מיקום הדירה מתאים לכם ולאורח החיים שלכם? האם הסביבה מתאימה לכם ולילדיכם? האם ישנם בתי ספר וגנים בסביבה המתאימים לדרך החיים שלכם (חינוך דתי, חילוני, אנתרופוסופי וכן הלאה)? כל אלו הם שאלות שחשוב לענות עליהן לפני שמתחייבים למשכנתא שיש להחזירה במשך שנים רבות.
  • תכנון פיננסי – כדי לתכנן כלכלית את רכישת הדירה והחזר המשכנתא ראשית צריך לדעת מה עלות הדירה שאותה אנחנו מעוניינים לרכוש. מימון הדירה מתחלק לשני קריטריונים עיקריים, האחד, מימון עצמי מההון האישי קרי, חסכונות וכדו'. השני, משכנתא שאותה עלינו להחזיר לבנק בכל חודש וחודש. כדי לדעת מה גובה המשכנתא שאתם יכולים לקבל מהבנק, כמה עליכם להחזיר בכל חודש ומהן הריביות שתשלמו עבור המשכנתא עליכם לפנות ליועץ משכנתאות ולבקש אישור עקרוני למשכנתא.
    לאחר שחתמתם על הסכם רכישת דירה תוכלו לבדוק בשנית את תנאי המשכנתא שהוצעה לכם מהבנק באישור העקרוני ואם תמצאו משכנתא בתנאים טובים יותר תוכלו לשנות למשכנתא זו. זכרו, אישור עקרוני למשכנתא אינו מחייב אתכם לקחת את ההלוואה שהוצעה לכם ואינה כובלת אתכם לבנק שהציע זאת.

תהליך רכישת דירה מורכב משלבים רבים ומענה לשאלות רבות (בינכם ובין עצמכם ובינכם מול הבנק). מדריך משכנתא זה יכול ללוות אתכם בצעדכם החשוב בחיים לקראת רכישת דירה או בית. רוצים ליווי אישי בבחירת משכנתא בתנאים הטובים ביותר עבורכם? אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

פארק הייטק בר לב. צילום יח״צ

מקום עבודה חדש לכרמיאלים? חברת הסייבר של יוצאי השב״כ מגיעה אלינו

שתפוסיימוטיב טכנולוגיות שהקימו יוצאי השב"כ ובראשה עומד יובל דיסקין (ראש השב"כ לשעבר) העוסקת בתחום הסייבר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.