בית / חדשות / ספורט / ענפים אחרים / מורן סמואל הכרמיאלית הוכתרה לטובה בעולם באליפות העולם הפראלימפית בחתירה

מורן סמואל הכרמיאלית הוכתרה לטובה בעולם באליפות העולם הפראלימפית בחתירה

אלופת עולם משלנו: החותרת הפראלימפית מורן סמואל קטפה את מדליית הזהב והבטיחה את מקומה בריו 2016

הישג היסטורי לספורט הישראלי באליפות העולם בחתירה בצרפת: מורן סמואל הוכתרה בתואר הנכסף והחשוב מכל – אלופת העולם.

סמואל ניצחה את מרוץ הגמר בקטגורית סירת יחיד נשים פראלמפי, כשחצתה את קו הסיום במקום הראשון בזמן של 5:25.92 דקות, לאחר קרב איתנים מול אלופת בריטניה, ריצ’ל מוריס, שסיימה רק 2 שניות אחריה. שלישית הגיעה אלופת העולם המודחת, הנורווגית בירגית סקרסטין, בזמן של 5:31.94 . סמואל נטלה את ההובלה מיד בפתיחה, ונלחמה לשמר את היתרון לאורך כל 1,000 המטרים עד לקו הגמר. ההישג העצום משריין לה גם מקום במשחקים הפראלימפיים בריו, בשנה הבאה.

סמואל (33), העוסקת בספורט הישגי מילדות, החלה את דרכה במרכז דניאל לחתירה בשנת 2010, ועובדת בשנים האחרונות עם המאמנת המובילה בענף העולמי, פאולה גריזטי. נרגשת עם קבלת המדליה אלופת העולם מסרה: “זו הייתה תחרות מאד קשה מבחינת תנאי מזג האויר, והיה צמוד כל הדרך, ממש עד קו הסיום. עבודה קשה שמגיעה לרגע אחד שבו צריך לחבר הכל ביחד – ואני מאושרת שהצלחתי”.

מורן ילידת כרמיאל, הייתה תמיד ספורטאית מצטיינת וזכתה להכרה על כך גם בעת שירותה הצבאי. לאחר שחרורה, שיחקה בנבחרת ישראל בכדורסל והשתתפה במשחקי גביע אירופה.

בשנת 2006 כשהיא בת 24, סבלה מהתפרצות מום מולד בכלי דם בעמוד השדרה והפכה למשותקת בפלג גופה התחתון. לאחר תקופת שיקום פעלה עם התאחדות ספורט הנכים להקמתה של נבחרת נשים בכדורסל בכיסאות גלגלים.

במסגרת פעילותה בספורט הנכים החלה ב-2010 להתאמן בענף החתירה וייצגה את ישראל כחותרת באולימפיאדת הנכים לונדון (2012) אז סיימה במקום החמישי. באליפות העולם 2014 הגיעה למקום השני. הפעם כאמור, עשתה את קפיצת המדרגה וסיימה במקום הראשון בעולם.

ב-2012 נישאה בטקס אזרחי בניו יורק לבחירת לבה, לימור גולדברג, מנהלת פרויקטים בהתאחדות לספורט הנכים.

שתפו

כתבה מעניינת:

שביט כוכבי 2019-01

כוכב, שביט

בגיל 47, קצת יותר משנתיים אחרי שנפצע קשה ושבר את עצם הירך בתחרות רכיבת אופני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable