דיור מוגן קשישים רחוב צהל. ילום: פורטל זהר.נט
בית הדיור המוגן ברחוב צה״ל. צילום: פורטל זהר.נט

מי ינהל את בית הדיור המוגן בכרמיאל?

שתפו

מה קורה בבית הדיור המוגן ברחוב צה״ל? כמעט חודשיים חלפו מאז שחברת עמידר זכתה במכרז לניהול המתחם, אך העברת האחריות תקועה בגלל עתירה משפטית

מאת גיל דובריש

מה קורה בבית הדיור המוגן ברחוב צה״ל? חודשיים אחרי שחברת עמידר זכתה במכרז לניהול המבנה, ההליכים הוקפאו בהנחיית בית המשפט.

בתחילת השנה קיים משרד השיכון והבינוי, הממונה על נושא הדיור המוגן לקשישים, מכרז לבחירת חברות הניהול בבתי גיל הזהב ברחבי הארץ, בחלוקה לפי מחוזות. במחוז צפון זכתה חברת עמידר וב-1 במרץ היא הייתה אמורה לקבל את ניהול המתחם ברחוב צה״ל. אבל מאז חלפו כמעט חודשיים – ושום דבר לא קרה.

מתברר כי שתי חברות שהשתתפו במכרז המדובר והפסידו – האחת במחוז צפון והשניה במחוז מרכז, עתרו לבית המשפט נגד משרד הבינוי והשיכון וערערו על תוצאות המכרזים, בטענה כי הם אינם תקינים לכאורה. שני התיקים אוחדו והם מתנהלים כעת כעתירה אחת בבית הדין לעניינים מינהליים בירושלים. יש לציין כי חברת שקמונה שניהלה בשנים האחרונות את בתי גיל הזהב בכרמיאל והפסידה במכרז, איננה צד פעיל בעתירה.

במתחם ברחוב צה״ל כ-100 יחידות דיור המאוכלסות ב-112 דיירים. בחודשיים שחלפו מאז המכרז ממשיכה חברת שקמונה לספק את שירותי הניהול והאחזקה וזאת לבקשת משרד השיכון, עד אשר יפסוק בית המשפט בעתירות שהוגשו נגד המכרזים. זאת למרות שצוות העובדים במקום קיבל מכתבי פיטורים זמן קצר לאחר ששקמונה הפסידה במכרז.

מצד אחד דיירי הבניין לכאורה לא אמורים להרגיש בהבדל כתוצאה מהקפאת התהליך, אבל מאידך, סיפרו לנו דיירים כי ההמצב הנוכחי לא מאפשר להם לדון בשינוייים שהם מבקשים לעשות בכל הקשור לשיפור תנאיהם.

בשלב זה לא ברור גם מתי וכיצד יסתיים העניין. ״הכדור״ נמצא בידי בית המשפט ולאחר ששמע את נימוקי כל הצדדים, יהיה עליו לפסוק האם יש לקיים את המכרזים מחדש או שתוצאות המכרזים ימצאו תקינות וקבילות.

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה: ״נושא זה נידון בבית המשפט במסגרת עתירה תלויה ועומדת, על כן, עד למתן פסק דין אנו מנועים מלהגיב״.

גם מחברת עמידר אליה פנינו נמסר לנו כי הנושא נמצא בדיון משפטי וסירבו למסור התייחסות כלשהי לעניין.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

מרוץ הלילה ביג כרמיאל צילום איריס גליקמן

הצליח ובגדול: קונינסקי רוצה להפוך את מרוץ הלילה למסורת שנתית

שתפוקרוב ל-800 רצים ורצות לקחו חלק במרוץ הלילה הראשון של כרמיאל שהתקיים לאורך 4 מסלולים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.