פח אשפה כרמיאל 2019

מספר עובדי הניקיון בעירייה לא גדל מאז 2005

שתפו

בעקבות התלונות הרבות מצד תושבים בנושא הניקיון, ביצעה העירייה תחקירי עומק לבדיקת הליקויים. בין ההמלצות: תוספת כוח אדם שתדביק את הגידול באוכלוסיה

מערכת זהר.נט

הפקת לקחים בעיריית כרמיאל בעקבות גל התלונות של תושבים רבים בנושאי הגינון והניקיון בעיר.

בהמשך לטענות הרבות שהושמעו בחודשים האחרונים בנושאים אלה, הוחלט בעיריית כרמיאל לבצע תחקירי עומק לבדיקת הליקויים. בעקבות זאת הודיע ראש העיר משה קונינסקי בישיבת המועצה, כי חלק מהפערים נובעים כתוצאה מהחלפת קבלן לפני מספר חודשים וחורף רווי בגשמים. ״מצב הניקיון ומצב הגינון – לא מעודד״ הוא הודה.

כנסו לכתבות מעניינות נוספות בפורטל זהר.נט:

קונינסקי ציין כי ״התקיימה פגישה עם הקבלן ומנהל העבודה שלו, בה נערך תיאום ציפיות מחדש ונבנה תהליך בקרה יומי מפורט, מתועד ומצולם – ובכל מקום שיתברר כי לא נעשתה העבודה לשביעות רצוננו, יקוזז התשלום המגיע לקבלן. יש לציין שהקבלן הוסיף צוות עבודה מיוחד הפועל בימי שישי לסגירת פניות שהגיעו למוקד 106״. הוא הוסיף ואמר כי העבודה תימשך במתכונת זו עד לסיום הטיפול בכל התלונות המצטברות ובהמשך גם בפניות אשר יגיעו באופן שוטף למוקד העירייה.

ראש העיר ציין כי ״לא בטוח שהמכרזים בנושאי הגינון והניקיון היו מוצלחים מכיוון שעברו לידי מרכז השלטון המקומי. נושא הגינון היה בעייתי במיוחד כי הייתה שם בעיה משפטית… הפערים נבדקו בשבועיים האחרונים, עשינו איפיון ו׳כיבינו׳ שריפות. התחלנו לטפל בכל המפגעים אבל השינוי יקח זמן. בשנים האחרונות היה טיפול בר קיימא בגינון, שאיפשר לצמחיה להתפשט, הדבר בולט במיוחד בעקבות השנה הגשומה שעברנו. אנחנו נשנה זאת״.

ראש מינהל שפ״ע בעירייה, יעקב סודרי, הציג בישיבה את עיקרי התחקיר בנושא הניקיון: ״מערך הניקיון מורכב כיום מעובדי עירייה ומעובדי שתי חברות קבלן… עובדי הניקיון מבצעים 7 שעות יומיות ועובדים 6 ימים בשבוע. פינוי הפסולת הביתית מבוצע 3 פעמים בשבוע, פינוי גזם אחת לשבוע, פינוי פסולת ממוחזרת פעם בשבוע״.

כיום מחולקות עבודות הניקיון בשכונות המגורים בעיר ל-4 אזורים עיקריים ובנוסף באזור התעשייה, כאשר אין אכיפה על חלוקה שווה בין עובדי הקבלן לעובדי העירייה. בסך הכל ישנם 82 עובדי ניקיון, זאת בנוסף ל-31 עובדי תחנות מעבר. נתון זה לא השתנה כמעט משנת 2005, למרות שאוכלוסיית העיר גדלה ועימה באופן טבעי גם כמויות האשפה.

בין המסקנות שהוצגו: תוספת כוח אדם לתחום הניקיון, בניית תוכנית רב-שנתית ומעבר לעבודה לפי רובעים, חלוקה זהה של עובדי קבלן עם עובדי עירייה בכל האזורים, שיתוף פעולה משמעותי עם מחלקת הגינון, ביצוע עבודות טיאוט אחת לשבוע בכל נקודה, ועוד.

כתבה מעניינת:

רותם ינאי צילום פרטי

חברי מועצה לא ידעו על טקס יקירי העיר: לא קיבלנו הזמנה

שתפוחברי סיעת טב לכרמיאל לא קיבלו הזמנה אישית ורשמית לטקס: ״כך נראית ההתנהלות של העירייה״. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.