מועדון המעריצים של דר פיקל ספר 2018

ספר בכורה – וכבר מועמד לפרס גפן

שתפו

מועדון המעריצים של ד״ר פיקל

עיתונאי כושל נשלח במפתיע לסקר את קורות העיירה לקרדה, אלא שלקרדה אינה עיירה רגילה. עולמם של תושביה אינו פועל לפי חוקי העולם שבחוץ, עולמנו שלנו, בני האדם הרגילים. העיתונאי פוגש שם אנשים שונים ומשונים, המתנהלים באורח שונה משאר העולם. לאחר כמה ימים הוא מגלה שמי שמנהל את המקום הוא הדוקטור פיקל המסתורי, האיש הנערץ על כל התושבים הערצה עיוורת. ללקרדה היגיון משלה, אחֵר וזר, כך לומד העיתונאי עם זאת הוא הגיוני ומחושב להפליא. האם חייהם של תושבי לקרדה הם החיים "האמיתיים", ואלו שבחוץ הם חייהם של המשוגעים?

זהו סיפור אחר, סָטירי, מצחיק, חכם ושונה, הנע בין דמיון למציאות ובחזרה.

מועדון המעריצים של ד"ר פיקל הינו ספרו הראשון של עומרי מועלם, תושב קיבוץ מנרה. "הספר הזה נולד כתוצאה מטעות", מספר עומרי. "עבדתי במשך זמן רב על טרילוגיה ספרותית וכאשר ערכתי את החלק הראשון שלה לפני השליחה להוצאה לאור, קרתה תקלה במחשב והספר נמחק."

״מועדון המעריצים של ד"ר פיקל היה רשום באופן מפוזר על עשרות פתקים. אספתי אותם, התחלתי לכתוב מחדש וכתב המקור היה מוכן תוך חודש."

"הדמויות בספר הן אוסף של אנשים מוזרים שפגשתי במהלך חיי ושמתי בתוך עיר אחת. העיר 'לקרדה' היא סוג של 'לימבו' ששואב אליו את מי שנכנס ומי שנכנסלא יכול לצאת. זוהי מטאפורה לבור שאדם נמצא בו: אין לו דרך לצאת מהבור, כלומר הייאוש, אז הייאוש הופך לאזור נוחות שהאדם מתרגל אליו."

הספר מתאר את הדילמה של הדמות הראשיתהאם להישאר בחברה הקונבנציונלית המשעממת או להתחבר לחברה האלטרנטיבית האבסורדית והמיוחדת שמחכה לו ממש מעבר, שבה הוא לא חייב דין וחשבון לאף אחד?

הספר מועמד כעת לפרס גפן בקטגוריית ספרות מקור לשנת 2018 – מטעם האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטזיה.

מועדון המעריצים של ד"ר פיקל יצא בהוצאת אוריון וזמין ברשתות הספרי.

105 עמודים, מחיר לצרכן: 49 ש״ח.

כתבה מעניינת:

שואה הכרוניקה מאת עופר ריחני (1)

שואה – הכרוניקה

שתפו"שואה – הכרוניקה" מאת עופר ריחני מתאר באופן כרונולוגי וקולח את מהלך האירועים והזוועות שהתחוללו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.