פיט סטפ פרו באנר עליון 2018-10
בית / חדשות / חדשות כרמיאל / עלייה דרסטית במספר דו”חות המהירות בכרמיאל
ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26

עלייה דרסטית במספר דו”חות המהירות בכרמיאל

ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26

מאת גיל דובריש

עלייה חדה במספר דו”חות המהירות שנרשמו בכרמיאל בשנת 2014. אשתקד נרשמו בכרמיאל 443 דו”חות לנהגים, זאת לעומת 355 דו”חות בלבד בשנת 2013. מדובר בעלייה בשיעור משמעותי של כ-20% בתוך שנה! כך עולה מנתונים שמתפרסמים השבוע ע”י עמותת אור ירוק ומבוססים על נתוני משטרת ישראל.

נתון זה מעמיד את כרמיאל במקום גבוה בצמרת הערים בארץ כשהיא מדורגת במקום ה-12, אחרי ערים כמו תל אביב, ירושלים, חיפה, באר שבע, עכו ונצרת עילית, אך לפני ערים גדולות ממנה, כמו רמת גן, נתניה, פתח תקווה, הרצליה, אשקלון ועוד.

גם בשנת 2013, הייתה כרמיאל מדורגת במקום ה-12 בארץ, אך עם מספר דו”חות קטן בהרבה, 355 במספר. השיא בכרמיאל, אגב, נרשם בשנת 2011, אז נרשמו בכרמיאל 959 (!) דו”חות על מהירות. בכללל באופן כללי קיימת בשנתיים האחרונות מגמת ירידה משמעותית במספר הדו”חות בכרמיאל, זאת על אף שבעמותת אור ירוק, שמסרה את הפרטים, מעריכים כי ההבדל במספרים בשנים האחרונות, טמון ברמת האכיפה של משטרת התנועה. כמו כן, מציינים בעמותה כי למצלמות הרמזור והמהירות משקל רב בהפחתת הדו”חות.

שמואל אבואב מנכ”ל עמותת אור ירוק: “מצלמות הרמזור והמהירות הוכיחו את האפקטיביות שלהן בהצלת חיי אדם בארץ ובעולם. התקנת מצלמות מהירות גלויות ומשולטות במקומות שבהם יש קשר ישיר בין תאונות דרכים ומהירות מופרזת יכולות להציל את חייהם של בני אדם רבים בכל שנה. על המשרד לביטחון פנים להתקין מצלמות אכיפה מצילות חיים בכל מקום שבו נמצא קשר ישיר בין נסיעה במהירות ותאונות דרכים”.

בכנס אור ירוק שנערך לפני מספר חודשים, סיפר פרופ’ הלל בר גרא מאוניברסיטת בן גוריון על המחקר שערכו בנושא מהירות ואפקטיביות מצלמות המהירות: “ערכנו מחקר במשך 4 שנים, הממצא המרכזי שמצאנו במחקר הוא שכשיש מצלמות מהירות המהירות הממוצעת יורדת ב- 8 קמ”ש. מצאנו שיש ירידה בסדר גודל של 30% במספר ההרוגים כאשר יש מצלמת מהירות. המחקר מצא ירידה בתאונות הקטלניות במקומות בהם הותקנו מצלמות”.

באותו הכנס, הדגיש השופט בדימוס עזרא קמה, יו”ר הועדה לקביעת מיקומי מצלמות מהירות, את חשיבות השקיפות של מצלמות המהירות: “אני כן חושב שאנשים צריכים לדעת איפה המצלמות כדי שינהגו במהירות המותרת כי זו המטרה של המצלמות. אנשים שיידעו שיש מצלמות ושיידעו שעליהם לנהוג במהירות המותרת. השקיפות מחייבת דווקא כן לעודד ולומר איפה מוצבות המצלמות”.

ארט דה ג׳לטו באנר דף ראשי 2018-12-26
2019-01-10 ד״ר קוקיס באנר כתבות
שתפו

כתבה מעניינת:

יש עתיד פעילות בחירות 2019-02 (1)

במפלגת יש עתיד כבר החליטו: זו בירת הגליל

לקראת הבחירות לכנסת, המפלגה בראשות יאיר לפיד הקימה בכרמיאל את המוקד הלוגיסטי של כל אזור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פיט סטפ פרו באנר עליון 2018-10

SHOP NOW
close-link