על שלטון הבירוקרטיה והעימות הטלוויזיוני

שתפו

על העימות הטלוויזיוני

נהניתי מהעימות בטלוויזיה בערוץ 2. ראשית נהניתי מיונית לוי, היא ניהלה את הדיון ביד רמה, מוכשרת כמו שד.

אריה דרעי הוכיח כמה הוא חזק וחכם. כחלון היה מאוד מוצלח, הוא בא מוכן והביך את לפיד. אלי ישי היה ממש מגוחך, סוג של עציץ. יאיר לפיד יצא רע מאוד, הוא גם חטף מכחלון, הוא גם חזר לתקוף את דרעי מתחת לחגורה. עניין ההרשעה זה “פסה”, הוא דיבר ביהירות אל אריה דרעי.

ליברמן יצא רע, הוא התנפל על היו”ר המתון של המפלגה הערבית שלא בצדק. מעבר לזה הוא לא אמר הרבה.

איימן עודה היה ההפתעה הנעימה. הוא הביא מזג אחר, מתון, רהוט, לא מתלהם, לא צועק, בניגוד לעמיתיו למפלגה. זה איש שהייתי יושב אתו בכל עניין אזרחי שקשור לערביי ישראל. הבעיה עם עודה היא האנשים ברשימה המשותפת. אני צופה שאחרי הבחירות, המפלגה הזו תתפרק.

מצב הדיור ושלטון הבירוקרטיה

מצב הדיור הוא בלתי נתפס, בלתי נסבל. איך קורה שבנינו כזאת מפלצת בירוקרטית, שמסבכת וחוסמת כל דרך לקצר תהליכים. איך קורה שהליך בניה של בניין לוקח 12 שנה. משהו מאוד לקוי בהליך.

ידיד  שלי תושב דנמרק, סיפר לי בזמנו, שמשך זמן בניית הווילה שלו היה 3 שבועות, מיום שהטרקטור התחיל בחפירות, עד שהם קיבלו את הבית, עם אח, עם וילונות, עם מטבח, עם גינה ומערכת השקיה.

אתם מבינים? 3 שבועות לעומת הליך של שנים.

אני הייתי ממליץ לממשלה הבאה להזמין דו”ח מחברה יעוץ בינלאומית, כדי שזו תכין תוכנית רב שנתית, כיצד מתמודדים עם בעיית הדיור ועל פיה הייתי פועל.

הפגנות בוואדי ערה 

הרצוג ולבני הלכו לוואדי ערה לקושש להם קולות, הם נתקלו במפגינים, שצעקו “כמה ילדים רצחתם היום“. בין המפגינים היו גם נערים ונערות. זה מסוכן מאוד, הנהגה ערבית שפויה חייבת לגנות אמירות שכאלה, אלו אמירות שמעוותות את נפשם של צעירים. זה התהליך שמוביל צעירים להצטרפות לדאע”ש.

ועוד מילה אחת על העניין הזה, אם זו דעתם של אנשי וואדי ערה, אז אני תומך בתפיסה שאומרת שבכל הסדר, וואדי ערה לפלסטינאים, גוש עציון לישראל. זו בעיני תפיסה מוסרית, הוגנת למול אוכלוסייה עוינת  שתומכת  באויבים שלנו.

חברת כיל והשביתה בנגב

עידן עופר הוא הבעלים של כיל, משפחתו קיבלה לידיה את נכסי ים המלח ששייכים לכולנו. עידן עופר מחזיק בחברה לישראל, חברת אחזקות שמחזיקה בכיל.

עידן עופר השקיע בשני פרויקטים של מכוניות, סכומי עתק, כמדומני מתקרבים למיליארד דולר. פרויקט המכוניות החשמליות שנכשל ופרוייקט מכוניות בסין בשם קורס. אלו היו השקעות מגלומניות שלא היה להן סיכוי מלכתחילה, כי בלתי אפשרי להתחרות בחברות הרכב הענקיות.

הוא חזר לכיל, חברה שמרוויחה הון עתק ומבקש לייעל. או במילים אחרות, לפטר עובדים.

אני חושב שטוב תעשה המדינה אם תתערב, לא יתכן לתת לאדם שיוצא להרפתקאות עסקיות כרטיס פתוח. זה מסכן את כיל, זה מסכן את תושבי הדרום שעובדים בכיל.

ושתהיה לכם שבת שלום

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

שתפוהתחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.