בית / קהילה / משפחה פלוס / פרש בודד
איש עסקים בחליפה צילום אילוסטרציה PixaBay
צילום אילוסטרציה PixaBay

פרש בודד

שתפו
ירון שור מדור בריאותירון שור, תושב לוטם, נשוי +2

אני מאמן עסקי ואישי

פרטי האתר שלי: http://www.mabatpnima.co.il/

אילן הופנה אלי ע"י מירית, שסיפרה לי שהוא איש עסקים מצליח שלאחרונה מתמודד עם אתגרים כלכליים בעסק. הוא חי בצרפת כבר כמה שנים ועוסק בגינון.

כששוחחנו לראשונה, באמצעות הסקייפ, שאלתי את אילן מה הציפיות שלו מהתהליך, כלומר מה הוא היה רוצה לקבל באמצעות התהליך ואיך הוא רואה את עצמו בסופו.

אילן סיפר לי שעוברת עליו תקופה לא קלה, ושהוא נמצא בסטרס מאד גדול. העסק שלו מתרחב, הוא עובד סביב השעון, והלחץ הזה משפיע עליו גם בבית, מול אשתו וילדיו. הוא מוצא את עצמו חסר סבלנות ומדבר בטונים מאד לא יפים לאשתו.

אילן ציפה ממני ש"אשחרר לו את הסתימה בצינור" ושהוא יידע לתת תשומת לב ראויה לאנשים הקרובים אליו. לדבריו, זה הפער הכי גדול שהוא חווה בחיים.

אילן כתב לבקשתי חזון, איך הוא רואה את חייו בעוד 20 שנים, בכל תחומי החיים. הם נראו לו ורודים.

החזון משקף את הרצון של האדם להרמוניה, רווחה אישית ושקט נפשי, שנמצאים בבסיס של כל אדם, כמו גם את המאווים שלו. וכאן גם הפרדוקס: הוא אומר את מה שהוא חושב שלא אפשרי עבורו עכשיו אלא רק בעתיד, אבל בעצם זה אפשרי כי הוא כתב את זה עכשיו. הוא לא יודע מה יהיה אפשרי עבורו בעתיד. הוא לא מבין למה אין לו את מה שהוא רוצה והוא מצפה שבעקבות האימון הוא ישיג את זה.

קיראו גם:

התחלתי לחקור עם אילן, לבקשתו, את מערכות היחסים שלו. לדבריו, אף פעם לא היתה לו תקשורת טובה עם בנות הזוג שלו. הוא תמיד היה "פרש בודד" ולא רצה לשתף.

שאלתי אותו על הקושי הזה, מאיפה הוא מכיר אותו. כל פעם שאני שואל מישהו את השאלה הזו, לוקח לו זמן לשלוף את זה מהזיכרון, כי לרוב המידע הזה לא נגיש לנו מיידית.

לאחר זמן מה, אילן נזכר. הוא נזכר מה גרם לו לדימוי עצמי נמוך, שהתוצאה שלו היתה הסתגרות וחוסר רצון לשתף אחרים במה עובר עליו. זה השתרש בילדות והמשיך בבגרות. ככה זה באימון בשיטת סאטיה. בכל פעם עולה קושי אחר. שוהים בקושי עד שהוא מתפרק.

לאחר כמה פגישות נוספות, אילן סיפר לי בהתלהבות שהשבוע היתה לו עם אשתו פגישה ש"לא היתה לו בחיים". בפגישה הוא הרשה לעצמו להיות במקומות החלשים שלו ולשתף אותה בהרבה רגש וכאב. לדבריו, בימים שלאחר מכן האווירה ביניהם היתה טובה יותר, והוא היה יותר סבלני ויותר נעים.

כתבה מעניינת:

שמירה על אורח חיים בריא בימי מגיפת קורונה - הרבלייף- צילום שאטרסטוק (2)

תקועים בבית? כך תשמרו על אורח חיים בריא

שתפוקבלו טיפים לשמירה על אורח חיים בריא גם בימי הקורונה באדיבות מומחי הרבלייף  מערכת פורטל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.