אישה יחפה כפות רגליים טיפוח כף הרגל. צילום אילוסטרציה: דפוזיט פוטוס
צילום אילוסטרציה: דפוזיט פוטוס

צאו לדרך! (עם כפות רגליים מטופחות)

שתפו

קיץ טוב לכפות הרגליים שלנו? לא ממש. המדריך המלא לטיפול נכון בכפות הרגליים וגם כמה טיפים ועצות לטיפול נכון

העור בכפות הרגלייםבייחוד בעונת הקיץ כשאנו הולכים עם סנדלים וכפכפים, חשוף מאוד לפגיעות שונות.

טיפוח כפות הרגליים הוא בריאותי ולא רק קוסמטי. עור מחוספס ויבש שאינו מטופל עלול להסדק ולהזדהם. המומחים ממליצים להזין ולטפח את כפות הרגליים מידי יום ולאמץ שגרת טיפוח קבועה לכפות הרגליים בדיוק כמו בעור הפנים. אגב, מהבחינה הזו לא כדאי ללכת יחפים, גם לא בבית.

״יש אנשים עם נטיה להתעבות העור בכף הרגל, חשוב להבין שזו נטיה ולא ניתן לשנות, לכן זה דורש טיפול ותחזוקה קבועה, בייחוד בעונת הקיץ״ אומרת ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור והיועצת המדעית של המותג  CeraVe (סרווה). ״ההליכה עם נעליים פתוחות מחמירה את התעבות העור בכפות הרגליים. ללא טיפול נכון כף הרגל תיסדק ותכאב, וזה פתח כניסה למזהמים. חשוב לטפח ולשמור היטב על עור כפות הרגליים ועל הציפורניים על מנת לשמור על בריאות ותפקוד תקין״.

להלן העצות הטובות ביותר של מומחי המותג CeraVe:

 • לאלו הסובלים מיובש מומלץ למרוח על בסיס קבוע קרם לחות ייעודי לכף הרגל. במידה ויש התעבות עור משמעותית יש להסיר את העור העודף עי פדיקור. יש להיזהר לא לפצוע את העור.
 • לאנשים סכרתיים יש צורך בשמירה קפדנית על שלמות עור כף הרגל והציפורנייםפצע או סדק בכף רגל סכרתית עלול להגיב לאט ולהוות פתח לכניסת מזהמים. לכן חשוב להקפיד על טיפוח ושמירה על כף הרגל. טיפול קבוע בכף הרגל למניעת הצטברות עור עבה, אוורור קבוע של הרגל ולהיזהר מפציעות של העור.
 • אנשים עם נטיה להזעת יתר בכפות הרגלים מומלץ לאוורר עד כמה שיותר את כפות הרגליים, ללכת עם גרבי כותנה בלבד.
 • אלו הסובלים מהזעת יתר ברגליים עלולים  לסבול מפטרת בעור או בציפורניים, יש לשים לב לשינויי צבע או צורה בציפורניים או להופעת קילוף בכפות הרגליים ולטפל בהתאם אצל רופא עור.
 • שמירה על הציפורנייםצריך לגזור את הציפורניים בכף הרגל בקו ישר,  ממש בקו האצבע, לא לחתוך פנימה לתוך צידי האצבע זה יכול לגרום להופעת ציפורן חודרנית.
 • שימוש קבוע בלק בצבע חזק עלול לגרום להצהבה זמנית של הציפורןזו לא פטריה, זה תקין ולא דורש טיפול. פטריה בציפורן בד"כ נראית ע"י שינוי צורה וצבע של הציפורן.
 • יש להיזהר בבריכות, ג'קוזי, מקלחות ציבוריות וכו׳, מומלץ לא ללכת יחפים במקומות הללו מכיוון שיש סיכוי להידבק במזהמים שונים כמו פטריות וכו'.
 • יש להקפיד לאחר המקלחת לייבש היטב את כף הרגל ולמרוח שכבה דקה של קרם לחות ייעודי ולא שומני.
 • לאחר המקלחת: יש ללנגב את כפות הרגליים ובין האצבעות, ולאחר מכן למרוח קרם רגליים משקם המכיל סרמידים ולעסות בעדינות לתוך העורמריחה של קרם רגליים מייד לאחר המקלחת תשאיר את אדי המים בתוך העור ותמנע את התייבשותו.
 • רגע לפני שעולים לישון: מומלץ למרוח קרם רגליים. שכבת הקרם תגן על העור. כך, שבמהלך הלילה כפות הרגליים יספגו את הלחות.
 • שגרת טיפוח לכפות הרגליים: יש לרחוץ את כפות הרגליים היטב עם סבון,  לייבש היטב ולמרוח קרם רגליים ייעודיסרווה קרם רגליים משקם, המיועד לעור יבש במיוחד, מחוספס וגבשושי. מקל על היובש ומסייע בשיקום שכבת ההגנה הטבעית של העור. מעניק לעור לחות להרגעה והקלה על היובש תוך קילוף עדין של העור, מרכך את העור ומשפר את מרקם העור הפגום. קרם הרגליים מאושר ע"י האגודה הישראלית לסכרת.

כתבה מעניינת:

מיתוסים בתחום הטיפוח צילום יחצ

טיפול נכון בעור: 8 מיתוסים שחייבים לנפץ

שתפומערכת פורטל זהר.נט ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור, מנפצת מיתוסים בנושא אסתטיקה וטיפוח העור. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.