בית / חדשות / כלכלה ופיננסים / צעירים מכרמיאל שעובדים בחיפה יהיו זכאים להטבות מס
חיים שוקרני 2018-11-21
חיים שוקרני

צעירים מכרמיאל שעובדים בחיפה יהיו זכאים להטבות מס

ראש מינהלת הצעירים חיים שוקרני ציין כי הושג הסדר חדש עם רשות המיסים. ההסכם יחול על תושבי העיר שעובדים מחיפה צפונה

מאת גיל דובריש

עיריית כרמיאל הגיעה להבנות מול רשות המיסים באשר לאשרות התושב המונפקות לצעירים תושבי כרמיאל המתגוררים עם הוריהם אך עובדים מחוץ לעיר.

גם זה יכול לעניין אתכם בפורטל זהר הצפון:

עד כה, צעירים מכרמיאל שעובדים מחוץ לעיר לא היו זכאים לאשרת תושב באופן אוטומטי וזאת בשל הנחיות ברורות של רשות המיסים אשר מעניקה הטבות מס בשיעור 7% רק למי שמוכיח כי כרמיאל היא מרכז חייו, הן אישת והן מקצועית. צעירים רבים שמתגוררים בבית ההורים ואינם רשומים כמשלמי ארנונה, נדרשו להוכיח בכל שנה באמצעות אישורי העסקה ונסיעות כי הם ממשיכים להתגורר בכרמיאל – ובתמורה לכך היו מקבלים החזר כספי בסוף השנה. ראש מינהלת הצעירים בכרמיאל, חיים שוקרני, ציין כי לאחרונה הושג הסדר חדש – לפיו צעירים המתגוררים בכרמיאל ומקום עבודתם נמצא מחוץ לעיר יהיו זכאים לקבל הטבות מס מלאות. קו ״הגבול״ שנקבע לצורך העניין הוא חיפה, ולכן ההסדר לא יחול על מי שעובדים באזור השרון או המרכז אך ממשיכים להתגורר בעיר.

יצויין כי המחלקה לאשרות תושב בעירייה היא זו שמטפלת בפניות הזכאות של התושבים, אך מי שעובדים דרומית לחיפה מטופלים רק בידי רשות המיסים.

ראש העיר משה קונינסקי ציין בנושא כי ״זו הנחיה של רשות המיסים ולא של עיריית כרמיאל, יש הבנה איתם כרגע לגבי צעירים שעובדים עד חיפה ואני מקווה שנצליח יותר מכך. בכל מקרה, זה עדיף על מה שהיה לפני כן״.

שתפו

כתבה מעניינת:

ישיבת מועצה מועצת עיר צילום מדף הפייסבוק 2019-05

מי רווחי – ומי בגירעון?

היכל התרבות, רשת המתנ״סים ותאגיד עין כרמים הציגו את הדו״חות הכספיים שלהם לשנת 2018 מאת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable