בית / חדשות / כלכלה ופיננסים / צעירים מכרמיאל שעובדים בחיפה יהיו זכאים להטבות מס
חיים שוקרני 2018-11-21
חיים שוקרני

צעירים מכרמיאל שעובדים בחיפה יהיו זכאים להטבות מס

שתפו

ראש מינהלת הצעירים חיים שוקרני ציין כי הושג הסדר חדש עם רשות המיסים. ההסכם יחול על תושבי העיר שעובדים מחיפה צפונה

מאת גיל דובריש

עיריית כרמיאל הגיעה להבנות מול רשות המיסים באשר לאשרות התושב המונפקות לצעירים תושבי כרמיאל המתגוררים עם הוריהם אך עובדים מחוץ לעיר.

גם זה יכול לעניין אתכם בפורטל זהר הצפון:

עד כה, צעירים מכרמיאל שעובדים מחוץ לעיר לא היו זכאים לאשרת תושב באופן אוטומטי וזאת בשל הנחיות ברורות של רשות המיסים אשר מעניקה הטבות מס בשיעור 7% רק למי שמוכיח כי כרמיאל היא מרכז חייו, הן אישת והן מקצועית. צעירים רבים שמתגוררים בבית ההורים ואינם רשומים כמשלמי ארנונה, נדרשו להוכיח בכל שנה באמצעות אישורי העסקה ונסיעות כי הם ממשיכים להתגורר בכרמיאל – ובתמורה לכך היו מקבלים החזר כספי בסוף השנה. ראש מינהלת הצעירים בכרמיאל, חיים שוקרני, ציין כי לאחרונה הושג הסדר חדש – לפיו צעירים המתגוררים בכרמיאל ומקום עבודתם נמצא מחוץ לעיר יהיו זכאים לקבל הטבות מס מלאות. קו ״הגבול״ שנקבע לצורך העניין הוא חיפה, ולכן ההסדר לא יחול על מי שעובדים באזור השרון או המרכז אך ממשיכים להתגורר בעיר.

יצויין כי המחלקה לאשרות תושב בעירייה היא זו שמטפלת בפניות הזכאות של התושבים, אך מי שעובדים דרומית לחיפה מטופלים רק בידי רשות המיסים.

ראש העיר משה קונינסקי ציין בנושא כי ״זו הנחיה של רשות המיסים ולא של עיריית כרמיאל, יש הבנה איתם כרגע לגבי צעירים שעובדים עד חיפה ואני מקווה שנצליח יותר מכך. בכל מקרה, זה עדיף על מה שהיה לפני כן״.

כתבה מעניינת:

עצמאות 2016 צילום אלכס הובר

״נגמרו״ החגיגות: אומנים ביום העצמאות יקבלו עד 70,000 ש״ח

שתפועיריית כרמיאל מאמצת את מסקנות הוועדה הציבורית שבראשה עמד עדי אלדר, ראש העירייה לשעבר ותגביל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.