בית / חדשות / חדשות משגב / רון שני וראשי רשויות נוספים בצפון נפגשו עם שר הביטחון אביגדור ליברמן

רון שני וראשי רשויות נוספים בצפון נפגשו עם שר הביטחון אביגדור ליברמן

שתפו

בפגישה שהתקיימה ביום שלישי ה14/11 בחיפה סקרו ראשי הרשויות בצפון בפני שר הביטחון חה"כ אביגדור ליברמן את האתגרים והצרכים של העורף בנושא מיגון והערכות לחרום.

בין הנושאים שנדונו: הצורך ביצירת אחריות אחת לממשלה לכל נושא המיגון בעורף, לעומת הפיצול הקיים היום בין משרדים וגופים שונים ולא מתואמים, וכן והפער שנוצר כאשר נושאים רבים עברו, לכאורה, ממשרד הביטחון למשרד לבטחון פנים, אך למעשה נותרו עם מענה חלקי בלבד.

רון שני, ראש מוא"ז משגב התייחס למיגון היישובים בפני שריפות, בהתחשב בפוטנציאל הדליק של האזור וגל השריפות שפקד את האזור בסתיו 2017, ומאיים מידיי שנה כשהרוחות המזרחיות מתחילות לנשב בעוז.

רון התייחס גם להסרת האחריות של משרד הביטחון מנושא המיגון באזור משגב וציין כי חלק מהנושאים עברו למשרד ביטחון פנים, אך נושאים רבים נפלו בין הכסאות ונותרו ללא מענה. ולנושא נוסף: הצורך במענה מיגון לבבתים שנבנו לפני חוק הממדים, תוך הסתמכות על מקלטים ציבוריים. רון ביקש את עזרת משרק הבטחון (בעיקר פיקוד העורף) במציאת פתרונות מתאימים.

ליברמן הודה כי אינו צופה פתרון לבעייתה הפיצול בין המשרדים, אך הבטיח להפעיל את רמ"ח מיגון בפיקוד העורף  בנושא המיגון.

בקרב כל המשתתפים, השר וראשי הרשויות, שררה הבנה כי בעת חרום ייפול עומס רב על הרשויות, וכוחות הביטחון עלולים להתעכב ולא לענות על הצורך.

רון שני: "משגב מודעת לאחריות הרבה המונחת על כתפי הרשות ונערכת בהתאם – בהכנת ציוד ומלאי חרום, בתרגול ותדרוך בעלי התפקידים והמתנדבים, ואנו אכן נחשבים לרשות בעלת מוכנות גבוהה – אך כמובן שצריך להמשיך ולתחזק זאת"

כתבה מעניינת:

רכבת תחנת כרמיאל מסלול

מרביעי עד ראשון: לא יהיו רכבות מכרמיאל למרכז הארץ ולדרום

שתפובמסגרת תוכנית התחזוקה השנתית, יבוצעו עבודות באזור נתניה, ולכן הרכבת מכרמיאל תעצור בחדרה מערב – …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.