בית / חדשות / חברה וקהילה / רציתי לספר לך, אחי הצעיר
יוסף קדושי ז"ל (עומד, שני מבין השלושה בתמונה)

רציתי לספר לך, אחי הצעיר

את המכתב המרגש כתב צמח קדושי מכרמיאל, שנפצע במלחמת יום הכיפורים, לזכר אחיו יוסף קדושי שנפל באותה המלחמה, בקרבות הבלימה ברמת הגולן. צמח נפצע בקרבות ואושפז בבית החולים, מבלי לדעת כי אחיו נהרג ביום השני של המלחמה… ההורים הסתירו את דבר מותו עד שצמח התאושש מהפציעה והתבשר על כך בעצמו

קדושי צמח 839"אחי הצעיר, רציתי לספר לך שהמלחמה שנלחמת בה עדיין לא תמה והיא גובה עוד ועוד לוחמים צעירים שמצטרפים אליכם שם למעלה. אתם ודאי שואלים עד מתי האיום יימשך. שאלה שגם אנו שואלים ולא יודעים את התשובה.

רציתי לספר לך שבזמן ששכבתי על מיטת הפצועים בבית החולים, רציתי שתיקח חופשה ותבוא לבקר אותי, את אחיך הפצוע. שאלתי את אמא כל הזמן מה שלומך, מה קורה איתך והאם אתה יודע שאחיך נפצע. אך היא לא אמרה מילה ורק הינהנה בראשה. את העצב והשכול בעיניה החליפה אמא בדאגה וליטוף לבנה הפצוע.

רציתי לספר לך שאת בגדי השכול השחורים החליפה לבגדים רגילים בכניסה לבית החולים, בכל יום שבאה לבקר אותי וכל זאת על מנת שלא אבין מה קרה לך, אחי הצעיר.

כאשר הרופאים החליטו לבשר לי את הבשורה האכזרית על נפילתך, אחי הצעיר, הבנתי פתאום איזו אמא חזקה יש לנו ומאיפה קיבלנו את הערכים של אהבת המולדת.

רציתי לספר לך שהנפילה שלך השאירה בי חלל עמוק ופצע שלעולם לא יתאחה, רציתי לספר לך שאני חי והמלחמה שלי הפכה להיות יום-יומית, מלחמת שיקום, הזכרון שלך נשאר איתי כל יום וכל רגע.

אני מבטיח לך ולכל חבריך שם למעלה שנמשיך לשמור על המולדת כי אם השכול הזה לא הכריע אותנו, שום אוייב לא יכריע אותנו.
רציתי לספר לך שנולדו לי ילדים אחרי הפציעה והם ממשיכים במסורת שבה חונכנו.

ורק בקשה אחת לי אליך אחי הצעיר, אליך ואל גיבורי התהילה שנמצאים איתך שם למעלה – שימרו נא על ילדיי ועל ילדי כל עם ישראל".

שתפו

כתבה מעניינת:

אשפה ברחובות. 2018

״הגינון והנקיון מוזנחים, חיות בר משוטטות בשכונות המגורים״

כך טוען יו״ר סיעת טב לכרמיאל במועצה, רותם ינאי שמתריע: תנים ושועלים נכנסים לתוך העיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable