בית / חדשות / פלילים ומשפט / שוטר לשעבר מכרמיאל נאשם בגניבת כחצי מיליון ש״ח מקשישים
משה אבוטבול חשוד הונאת קשישים 2018-10-29 צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

שוטר לשעבר מכרמיאל נאשם בגניבת כחצי מיליון ש״ח מקשישים

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד משה אבוטבול (51), תושב כרמיאל בגין עושק קשישים והוצאת כספים במרמה

מאת גיל דובריש

פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום נגד משה אבוטבול בן 51, תושב כרמיאל ושוטר לשעבר, בגין עושק של קשישים. הפרקליטות צירפה לכתב האישום בקשה למעצר של החשוד עד תום ההליכים. זאת לאחר שמחלק הונאה של מחוז צפון הצליח לגבש תשתית ראיתית כנגד הנאשם בשבעה מקרי הונאה שונים, חלקם בכרמיאל וחלקם ברחבי הארץ.

כפי שפורסם לאחרונה בפורטל זהר הצפון, החקירה החלה בעקבות תלונה של אלמנה ערירית בת 70 משכונת התקוה בתל אביב. האישה טענה כי בוחבוט התחזה בפניה לקצין משטרה והבטיח לה כי בזכות קשריו יוכל לסייע לה להתקבל לבית אבות בצפון. במהלך ההתחזות טוענת האלמנה כי הנאשם לקח ממנה למעלה מ-18,000 שקלים במרמה.

עם קבלת התלונה חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירה, ממנה עלה כי הנאשם נהג לאתר קשישים שנמצאים במצוקה, רובם דוברי השפה הרוסית והיה מציע להם את עזרתו, תוך כדי שלפעמים הוא מתחזה כאיש משטרה שיש ביכולתו לסייע להם.

במהלך החקירה נחשפו השוטרים לשבעה מקרים שונים, שעל-פי החשד אירעו בשנים 2012 עד 2018, בהם בוחבוט רימה והונה לכאורה קשישים. על-פי כתב האישום, בוחבוט יצר קשר עם המתלוננים השונים, רובם נשים קשישות דוברי השפה הרוסית, ותוך בניית יחסי אמון, הצליח לקבל מהם במרמה סכומי כסף גדולים, מעל חצי מליון ש"ח בסך הכל, תוך שהוא מבטיח כי יטפל עבורם בענייניהם.

במסגרת החקירה עלה כי הקורבנות האמינו בנאשם וסמכו עליו וחלק מהם אף לקחו הלוואות מהבנק על פי בקשתו, זאת כדי שהוא יעביר את אותם כספים לעורכי דין שיטפלו בעינייניהם. המשטרה טוענת כי הנאשם קיבל מהם את הכספים והשתמש בהם לצרכיו האישיים.

מהמשטרה נמסר כי ״בוחבוט אשר אין זו הפעם הראשונה שבה הוא נוקט במעשי מרמה תוך ניצול של אוכלוסיות חלשות באמצעות רכישת אמונם ואף ריצה בעברו עונש מאסר בפועל בן 45 חודשים, חזר על אותם מעשים תוך שהוא נוטל כספים במרמה ופוגע באמון שרכשו לו נשים קשישות שלא מכירות את השפה העברית ביניהם אפילו ניצולת שואה, אלמנה, קשישה שנקלעה לחובות כספיים בשל מצבו הרפואי הקשה של בן זוגה, אמא קשישה לבן נכה ועוד״.

לחדשות פלילים ומשפט נוספות על כרמיאל ליחצו כאן>>>

שתפו

כתבה מעניינת:

רחל_הלר

תושב ראמה הודה בתחנת כרמיאל: רצחתי את רחל הלר

גופתה של הלר נמצאה באוקטובר 1974 בחולות ליד קיבוץ שדות ים. עמוס ברנס הואשם ברצח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link