ילד עצוב 1144
צילום אילוסטרציה, לתמונה אין קשר לכתבה

שיימינג בבית הספר: תלמיד הופשט לעיני כולם

שתפו

אימו של הילד, תלמיד כיתה ג׳ מאשימה: בני חווה התעללות מתחילת שנת הלימודים. ההנהלה הסתפקה בנזיפה, לא אחזיר את בני לבית הספר הזה. העירייה: האירוע טופל בזמן אמת

מאת גיל דובריש

שיימינג באחד מבתי הספר היסודיים בכרמיאל. אם לתלמיד בכיתה ג׳ מספרת כי בנה ״הופשט ממכנסיו ותחתוניו בעת ההפסקה לעיני כולם״ ומציינת כי ״הנהלת בית הספר הסתפקה בנזיפה ומסרבת להעניש במלוא החומרה את מי שאחראי למעשה״.

האם מספרת כי עודכנה על המקרה הבוקר (שני) באמצעות שיחת טלפון מהנהלת בית הספר. ״נאמר לי שאירע מקרה חריג אשר בני מעורב בו, כאשר מכנסיו הופשלו באמצע אחת ההפסקות. הגעתי מיד לבית הספר, בני סיפר לי על הבושה הרבה והשפלה שחווה. ביררתי עם הנהלת בית הספר וממה שהבנתי התלמידה ננזפה, זה הכל״.

לטענת האם, זו אינה הפעם הראשונה שבה הבן שלה חווה התעללות בבית הספר: ״בני חווה אלימות מילולית ופיזית כלפיו מתחילת השנה. הוא ילד עדין שלא יודע לפגוע בזבוב ויכול להיות שאחרים מנצלים את זה. כבר ירקו עליו, בעטו בו, ובכל פעם פניתי להנהלת בית הספר, אבל מסתבר שלמרות השם הטוב שיש למוסד החינוכי, גיליתי שדיבורים לחוד ומציאות לחוד. יודעים להסביר יפה מאוד על אלימות והשלכותיה, לארגן פעילויות בנושא, אבל כשצריך לנקוט ביד קשה – לא שומעים מילה מההנהלה. רק אחרי שהתערבתי ו׳טירטרתי׳ את המנהלת, היועצת והמחנכת, הסכימו להעניש את התלמידים המתעללים. ומה היה העונש שקיבלו? איסור יציאה החוצה בהפסקה. בנוסף, גם ההורים האחרים בכיתה טומנים את ראשיהם בחול ולא נוקפים אצבע. בדרך הזו – האלימות לא תיפסק אף פעם!״

האם מספרת כי אין בכוונתה להמשיך ולשלוח את בנה ללימודים עד סוף שנת הלימודים: ״לא אחזיר את הבן שלי לבית הספר הזה! בחודש הקרוב הוא יישאר בבית, בשנת הלימודים הבאה אעביר אותו לבית ספר אחר.

ממינהל החינוך בעיריית כרמיאל נמסר לנו כי האירוע החריג נבדק ומטופל: ״מדובר בסכסוך בין ילדים בכתה ג׳ שטופל משמעתית בזמן אמיתי ויטופל מחר חינוכית בבית הספר. הטיפול יבוצע ברמת מנהלת ויועצת וצוותי החינוך״.

לחדשות נוספות על כרמיאל והסביבה לחצו כאן>>>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.