רשת סאלח דבאח ובניו צילום יחצ 2012
רשת סאלח דבאח ובניו. צילום ארכיון: יח״צ

תורמים לחיילים אבל מתמודדים עם פייק ניוז: דבאח תובעת מיליונים

שתפו

רשת המזון שעמדה במרכז קמפיין השמצות ברשת מימשה את האיום והגישה תביעה נגד שלושה בני אדם. לטענתה, אחד הנתבעים עובד עבור רשת מזון מתחרה

מערכת פורטל זהר.נט

בצעד דרמטי הגישו בעלי רשת המזון סאלח דבאח ובניו תביעה של מיליוני דולרים נגד שלושה אנשים מאילת, באר יעקב ופתח תקווה. הרשת טוענת שהשלושה עסקו בהפצת מידע מזויף ברשתות החברתיות ושיתפו פוסטים שקריים שפורסמו לראשונה במהלך מבצע שומר חומות.

בכתב התביעה שהגיש עו״ד גיא אבידן, נטען כי הרשת, בראשות חבר הכנסת לשעבר ממפלגת קדימה, אחמד דבאח, שיגרה באופן עקבי חבילות מזון לחיילים המוצבים בלבנון, בעוטף עזה ולתושבים שפונו מבתיהם בעקבות מתקפת חמאס. למרות זאת, הם עמדו במוקד של קריאות לחרם על הרשת.

בעלי הרשת טוענים כי גולשים אלו יזמו קמפיין מתואם, תוך יצירת נרטיב שקרי בפוסטים שלהם, המתאר את הרשת כתומכת בטרור. ההאשמות הללו, לטענתם, הובילו להסתה נגד הרשת ופגיעה עסקית.

כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, בעלי הרשת הוציאו בעבר אזהרה חמורה לגולשים האחראים על פרסום ושיתוף הפוסטים הללו.

בירור שערכו חוקרי הרשת חשף כי אחד האנשים העומדים בפני תביעה משפטית הוא עובד של אחת מרשתות המזון הגדולות בישראל, שמתחרה באופן ישיר ברשת דבאח. אדם זה מואשם בהפצת טענות לשון הרע.

בעקבות הפרסומים, חשפה הרשת זינוק משמעותי בשיחות פוגעניות לסניפיה. המתקשרים מטיחים כינויי גנאי בעובדים ומאיימים בהרס כלכלי. בין היתר נאמר לעובדים: ״כלבים, סעו לעזה״, ״אני לא אכנס יותר לחנויות שלכם״, ״אתם תפשטו רגל״, ״לא נפרנס אתכם״, ״מחבלים״.

לואי דבאח, סגן נשיא הרשת, פנה לטענת הרשת ישירות לשלושת הנאשמים להסיר מיידית את הפרסומים השנויים במחלוקת. עם זאת, פניותיו לא נענו, ולכן החליטה הרשת לפנות להליכים משפטיים.

תביעת הרשת מבקשת תיקון מיידי בדרישה מבית המשפט להורות לנתבעים למחוק במהירות את הפוסטים הנידונים תוך מתן צווי מניעה האוסרים על הפצת מידע כוזב על הרשת על ידי הנתבעים.

 

כתבה מעניינת:

גנבו את הסמל מהרכב שלכם? נתפסו חשודים

שתפוצפו בתיעוד ממצלמת אבטחה: אחד הנערים תולש סמל ממכונית ונמלט במהירות עם השלל (באדיבות דוברות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *