בית / חדשות / חדשות כרמיאל / תלויים באוויר: חצרות בתים קרסו במהלך עבודות בניה
גינה קרסה וילה שכונה מערבית

תלויים באוויר: חצרות בתים קרסו במהלך עבודות בניה

דייר בשכונת הווילות במערבית נדהם לגלות השבוע, כי חלק מהגינות שלו ושל שכנו קרסו אל הרחוב שמתחתם: ״ערב לפני כן אירחנו בחצר חברים עם ילדים, זה היה יכול להסתיים באסון״

מאת גיל דובריש

בתחילת השבוע קרסו בשני בתים בשכונת הווילות במערבית, חלקים מהגינות, במהלך עבודות בנייה שמתנהלות ברחוב מתחתם. רק בנס לא שהו אנשים באותם רגעים בחצרות הבתים. בשל הסכנה במקום, חסם אחד הדיירים את היציאה לחצר.

לדברי הדייר, במוצאי שבת, ערב לפני שחלק מהחצר קרס, אירחו הוא ואשתו בגינתם חברים מחוץ לעיר. ״היו לא מעט אנשים בחצר, עשינו על האש, הילדים שלנו שיחקו במקום. אני לא יכול לשער אפילו מה היה קורה חס וחלילה, אם הגינה הייתה קורסת באותו רגע״ הוא מתאר בהתרגשות.

למחרת בבוקר, העיר אותו צלצול טלפון. ״הקבלן שמבצע עבודות תמיכה מתחת לבית התקשר ואמר לי, ׳הקיר בגינה שלך נפל׳. הייתי המום, לא שמעתי שום רעש לפני כן. יצאתי במהירות לגינה ונבהלתי – ממש מתחת לגינה שלי נפער בור, הקיר החיצוני קרס ואיתו המטבחון שבניתי שם. גם האופנוע שאני מחנה במקום, נמצא על סף נפילה. כל החלק האחורי של החצר תלוי באוויר ומט ליפול מגובה של כחמישה מטרים לרחוב שמתחת לבית. גם חלק מהחצר של השכן הצמוד אליי קרס, יש שם מחסן שעומד תלוי באוויר ויכול ליפול בכל רגע״.

לדברי האזרח, מספר ימים לפני כן החלו עבודות להקמת קיר תומך ברחוב שנמצא מתחת לבתים, בגובה של כ-5 מטרים. מסיבות לא ברורות, במהלך העבודות קרסו חלק מהגינות. בעקבות המקרה הוא פנה בדחיפות למחלקת ההנדסה כדי לדווח על העניין. נציגת מחלקת ההנדסה ביקרה בבית אך לדבריו, לא הועלו פתרונות מעשיים ומיידיים. ״מדובר בסכנת נפשות, אבל עד כה העירייה לא נקטה בשום צעד מעשי כדי לפתור את הבעיה״, הוא מספר. ״לא הבחנתי עד היום בפקח כלשהו שמגיע כדי לבדוק את המקום, או צוות שמגיע להתקין תמיכה – ולו זמנית, בחלק שקרס״.

התושב מספר כי מעבר לסכנת הנפשות ועוגמת הנפש שנגרמה לו ולמשפחתו, נזקי קריסת החצר נאמדים בסכום של מאות אלפי שקלים. ״חלק מהגינה פשוט נעלם, יש בחצר שלי מקטע של כשלושה מטרים שאין כלום מתחתיו, רק אוויר ואני חושש שבגשמים הבאים, יקרסו חלקים נוספים. חסמתי את היציאה לחצר והוריתי לילדים שלא יעברו את מפתן הדלת. בינתיים ממשיכים לעבוד מתחת לבית ואני חושש שאפילו העובדים נמצאים בסיכון חיים. בכוונתי לתבוע את כל מי שאחראי למחדל הזה, כולל דיירים אחרים ועיריית כרמיאל, בגין הנזקים ועוגמת הנפש שנגרמו לי ולמשפחתי״ הוא מסכם.

תגובת העירייה: ״הנושא נמצא בטיפול ובדיקה של מחלקת הפיקוח במינהל ההנדסה. חשוב להדגיש כי מדובר במקרה הנמצא בשטח פרטי״.

שתפו

כתבה מעניינת:

תאונה כיכר בית הכרם כיכר החמור כרמיאל 2019-06-11

כרמיאל: שני פצועים בהתנגשות רכבים בשכונת הגליל

מערכת זהר.נט שני פצועים, האחד באורח בינוני והשני באורח קל, בתאונת דרכים שאירעה לפני שעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable