עדי אלדר 2017

עדי אלדר לא יתמודד בבחירות הקרובות

שתפו

בסביבתו של ראש העיר נשלמות ההכנות לקראת הודעתו הרשמית על פרישה מהתפקיד בסוף השנה. מדובר בסוד גלוי הידוע מזה מספר חודשים למקורבים

מאת גיל דובריש

בסביבתו של ראש העיר עדי אלדר, נעשות בימים אלה ההכנות האחרונות לקראת הודעתו הרשמית על פרישתו מהתפקיד. לאחר לבטים רבים שנמשכו תקופה ממושכת החליט אלדר שלא להתמודד לקדנציה נוספת על ראשות העיר בבחירות המקומיות, אשר מתוכננות להתקיים בסוף אוקטובר השנה. מדובר בסוד גלוי שידוע מזה מספר חודשים לחוג מקורביו. בשיחות פנימיות שניהל אלדר בתקופה האחרונה הוא ציין כי אינו מתכוון להתמודד לקדנציה נוספת. לפני כשבועיים, בעת שאלדר נכח בטקס של המרכז לשלטון מקומי, בו זכתה עיריית כרמיאל בפרס החדשנות, זימן אותו לבמה יו״ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, תוך שהוא מציין כי אלדר עומד לפרוש אחרי עשייה ציבורית רבת שנים.

אלדר, בן 73, מכהן כראש העיר כרמיאל מזה כ-29 שנים. כמו כן הוא כיהן כיושב ראש מרכז השלטון המקומי בישראל בין השנים 1994-2009. הוא נבחר 6 פעמים לראשות העיר, בפעם הראשונה בשנת 1989 לאחר שגבר בסיבוב שני על מועמד הליכוד, עו״ד עמוס עוזני. בהמשך נבחר לקדנציות נוספות ב-1993 (82% תמיכה), ב-1998 (71% תמיכה), ב-2003 (79%), ב-2008 (58%) וב-2013 (61%). במהלך תפקידו קיבל אלדר מספר פרסים הקשורים לניהול העיר – ב-1994 קיבל את פרס קפלן על מצוינות בקליטת תושבים ועולים חדשים בכרמיאל; ב-1995 קיבל פרס על ניהול נכון של קופת העירייה, שהתמידה אז באיזון כספי במשך 32 שנים. ב-1996 קיבל בשם כרמיאל פרס ראשון בתחרות קריה יפה בישראל יפה.

לזהר הצפון נודע כי אלדר מתכנן להכריז בקרוב רשמית על פרישתו מהתפקיד בסוף הקדנציה. באותה הזדמנות הוא אף צפוי להביע תמיכה באחד המועמדים לרשת אותו, עדיין לא ברור אם יצהיר על המועמד המועדף עליו באופן ישיר או בעקיפין.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה לפנייתנו, כי ״כאשר ראש העיר ירצה למסור הודעה כלשהי, הוא יעשה זאת בצורה מסודרת״.

לחדשות נוספות כנסו לקישור.

כתבה מעניינת:

אדם מבוגר אשפוז מאושפז בית חולים צילום אילוסטרציה דפוזיט פוטוס

עצוב: תושב כרמיאל נפטר במחלקת הקורונה בנהריה

שתפוהמנוח בן 83, שלא היה מחוסן בכלל, אושפז בערב ראש השנה, הונשם והורדם. מתחילת המשבר …


תגובה אחת

  1. יהורם

    קצת נתונים כרמיאל חמש קילומטר אורך 45אלף איש שעומדים בכל בוקר בפקקים ביציאות ובכניסות לשכונות ולעיר עם שוטרים בכיכרות .רק שני כבישים עם שני נתיבי נסיעה בכל העיר תכנון מוצלח בפיתוח העיר ראה תכנון הרכבת ו מכוש משכונת וילות למעברה מודרנית ראה בנייה חדשה ליד רחוב בז ונשר בנייה צפופה לרווחה בנוסף תכנית מתאר של השכונה החדשה נבון אין יציאות כלל למעט אחת לגבעת רם והגשר סיוט ידוע מראש בקיצור גן עדן לאוהבי פקקים .תוסיפו את תעריף הארנונה בין הגבוהים הארץ הממן מנגנון עירוני שמן עםיצורי כלאיים כמו הון אנושי שיטור אירוני, גינות ועוד .נראה שהעירייה עושה את הכאוס הזה בהצלחה מרובה ולא נראה שינוי באופק. אין דיבור עלכביש עוקף שכונות ולא אנחנו לא מומחים לתחבורה פשוט נמאס לנו מההצלחות הללו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.