חשוד פורץ תפיסה על חם
אחד החשודים נמלט מהמקום. צילום: קלודין מרום

גיבורת היום: תושבת כרמיאל הניסה שני פורצים

שתפו

קלודין מרום הבחינה בשני חשודים שניסו לחדור לבית השכן, התעמתה איתם, צילמה אותם והביאה למנוסתם ותפיסתם לאחר זמן קצר. מרום: לרגע לא פחדתי, רק אחרי שנמלטו מהמקום התחלתי לעכל את הסיטואציה

מאת גיל דובריש

גיבורת היום ללא ספק היא קלודין מרום, תושבת כרמיאל, שבאמצעות אומץ ותושיה רבה הצליחה להביא ללכידתם של שני פורצים בכרמיאל.

קלודין, אלמנה ואם לשלושה ילדים, הבחינה היום (שלישי) בשעת צהריים בפורצים שהסתובבו בצורה חשודה ליד בניין המגורים שלה ברחוב מבצע עובדה בשכונת רבין, התעמתה איתם, הביאה לבריחתם מהמקום ודיווחה על כך למשטרה. הודות לעדות שלה ולראיות שאספה, נעצרו החשודים אחרי זמן קצר באזור הקריות.

הבחינה בחשודים שמנסים לפרוץ לדירה

קלודין מספרת:  ״בסביבות השעה 11:40 יצאתי מביתי ברחוב לכיוון מרפאת קופת חולים, לצורך בדיקה רפואית, בעקבות אשפוז שעברתי בימים האחרונים. הלכתי לעבר החנייה ושמעתי לחשושים בגינה השייכת לשכן שלי, המתגורר בקומת הקרקע בבניין. הצצתי לכיוון הגינה וראיתי שני בחורים צעירים, שאחד מהם עמד על כתפו של השני, קרע את הרשת בחלון דירת המגורים וניסה להיכנס פנימה. כל זה קרה בצהרי היום, לעיני עוברים ושבים… שאלתי אותם מי הם ומה מעשיהם במקום, אחד מהם שם קפוצ׳ון על הראש ואמר ׳אנחנו מנקים׳. הם רצו מיד לכיוון הרכב שלהם שהמתין בחנייה, נעמדתי מול המכונית במרחק של שניים-שלושה מטרים ושאלתי מדוע הם בורחים. הם ענו שבסך הכל ניסו לנקות את הנעליים כי יש עליהם בוץ. שניהם נראו מפוחדים מאוד ומבולבלים. התחלתי לצעוק עליהם ולצלם בטלפון שלי, אותם ואת לוחית הרישוי של המכונית. קלטתי שהנהג מסתיר את פניו ואומר לשני ׳צא מכאן, תרוץ קדימה ואני אאסוף אותך׳. הבחור השני יצא מהמכונית והתרחק בריצה, אבל הצלחתי לקלוט גם אותו בטלפון ולצלם. הנהג נסע משם, אסף את שותפו והם נמלטו במהירות״.

בשלב זה התקשרה קלודין לשכן שהדירה שייכת לו וסיפרה לו על המתרחש. לאחר מכן התקשרה למשטרה ודיווחה על האירוע. ״ייאמר לזכות המשטרה שהיא הגיעה בתוך זמן קצר מאוד, שלחו כוחות גדולים. העברתי להם את התמונות שצילמתי וסיפרתי את גירסתי. ממה שהבנתי, המשטרה הצליחה להתחקות אחרי הרכב הנמלט ולתפוס את החשודים באזור הקריות״, היא מספרת. כוח השיטור שהגיע כלל גם את מפקד התחנה, סגן-ניצב רמי חורי.

לדברי קלודין, ״החשודים אומנם קרעו את הרשתות בחלונות וגרמו נזק קל, אבל עד כמה שאני יודעת הם לא הספיקו להיכנס לדירה, כנראה שתפסתי אותם שניות לפני שנכנסו פנימה כדי לגנוב״.

״לא פחדתי״

על השאלה מה עבר בראשה באותם רגעים והאם לא פחדה להתעמת עם החשודים, אומרת קלודין: ״השכן שהבית שייך לו, הוא חבר טוב שלנו. אנחנו מכירים כבר 15 שנה. כשבעלי ז״ל, שנפטר לפני כשנתיים, היה חולה, השכן הזה היה מגיע ועוזר בכל מה שאפשר, 24 שעות ביממה, כולל סיוע בהעברתו לטיפולים. בעלי ז״ל והוא היו חברים טובים מאוד, גם אחרי מותו נותרנו בקשר מצויין. היה ברור לי שאעשה הכל כדי לסייע לשכני, זה היה מחובתי האישית – הרי הבית שלו הוא כמו הבית שלי. לרגע לא פחדתי ולא עלתה במוחי המחשבה שהשניים יכולים לפגוע בי,  לא היה לי אפילו זמן לחשוב על כך. רציתי לגרום להם להתרחק, שיברחו משם, לפני שיעשו משהו. רק אחרי שהם נמלטו וחיכיתי לבואה של המשטרה, התחלתי לעכל פתאום מה עשיתי ובאיזה מצב הייתי. ואז עברה לי בראש המחשבה, מה היו עושים ילדיי אם היה קורה לי משהו חס וחלילה? הרי גם בעלי וגם הוריי לא בין החיים, הילדים היו נשארים לבדם. אבל ברוך השם, היה לי הכוח לצאת מזה בלי פגע ולעזור לשכן ולמשטרה בתפיסת הפורצים. הלוואי שכולנו בכרמיאל נהיה ערבים זה לזה וכך נוכל לעמוד בפני כל פושע ועבריין״.

הדיווח הראשוני על האירוע התפרסם בקבוצות SOS כרמיאל בוואטסאפ.

חשודים פריצה כרמיאל
הפורצים בתוך הרכב הנמלט. צילום: קלודין מרום
קלודין מרום. צילום עצמי
משטרה
קלודין מרום ביחד עם מפקד משטרת כרמיאל וצוות המשטרה שהגיע לזירת האירוע

 

 

כתבה מעניינת:

ניידת משטרה מהומות התפרעויות צילום דוברות המשטרה

כרמיאלי נפגע מיידוי אבנים בכביש הראשי

שתפומערכת פורטל זהר.נט הפרות הסדר באזור הולכות ומתגברות. אם ביומיים האחרונים הסדר נשמר לפחות בשעות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.