עיריית כרמיאל
עיריית כרמיאל. צילום ארכיון

הסערה שלפני הסערה

שתפו

אווירת הבחירות בכרמיאל מחלחלת גם לישיבות ועדת הכספים.

תקציב הפיתוח של עיריית כרמיאל עבר אחרי דיון סוער ויוגש לאישור במועצת העיר, שגם בה צפוי להיות ״חם״

מאת גיל דובריש

תקציב הפיתוח העירוני לשנת 2018 בסך כ-21 מיליון שקלים, עבר בוועדת הכספים ויוגש לאישור מועצת העיר שצפויה להתכנס הערב (רביעי). אם לא תהיינה הפתעות מיוחדות, התקציב צפוי לעבור ברוב קולות, אבל אם אפשר להסיק משהו מהישיבה הסוערת שהתנהלה בוועדת הכספים, לא נתפלא אם יהיה ״חם״ למדי גם בישיבת המועצה.

הדיון שנערך בוועדת הכספים לא היה רגוע במיוחד, בניגוד לשנים קודמות. אי אפשר להתעלם מכך שאווירת הבחירות מחלחלת ומשפיעה על אופן הדיונים. בוועדה חברים אבי קוריאט המשמש כיו״ר, מ״מ ראש העיר רינה גרינברג, סגנית ראש העיר שולה כהן, סגן ראש העיר רותם ינאי, פנחס סירוקה ויו״ר האופוזיציה משה קונינסקי.

״חם״ בוועדת הכספים

הישיבה החלה בוויכוח שגלש גם לפסים אישיים בין חלק מחברי הוועדה. הסיבה: יו״ר ועדת הכספים, אבי קוריאט, הזמין לישיבה את ד״ר אלה גרשקוביץ בינר שהחליפה לאחרונה את חבר מועצת העיר הפורש איתן וידר. בינר, שנחשבת למקורבת לרינה גרינברג, התקבלה בברכות מצד קוריאט על הצטרפותה לוועדת הכספים, אך אז הועלו טענות על-כך שמדובר בצעד לא תקין וכי לא ניתן לצרף את בינר ללא ביצוע ההליכים הדרושים.

תוך כדי חילופי דברים קשים בין חברי הוועדה, התבקש היועץ המשפטי של העירייה, עו״ד שלמה גבע לחוות דעתו על הסוגיה. גבע ציין כי אכן ישנו חוסר בהירות לגבי אופן צירופם של חברים חדשים לוועדה. בתחילה ביקש קוריאט לדחות את הדיון, אולם בהתייעצות עם היועץ המשפטי החליט להמשיך בישיבה ולהעלות בכל זאת לאישור את תקציב הפיתוח. חמישה חברי הוועדה הצביעו בסופו של דבר בעד, בעוד רותם ינאי העדיף להימנע בהצבעה.

״החלטתי להמשיך בדיון ולהעלות את תקציב הפיתוח לאישור, משום שלא ראיתי דבר-מה חריג בתקציב״ מסביר יו״ר הוועדה אבי קוריאט. ״אצביע בעד התקציב גם בישיבת המועצה. עם זאת, לא ברור לי מדוע גורמים מסויימים נמצאים בלחץ כה גדול ומנהלים פוליטיקה לא ברורה המבוססת על מניעים אישיים״.

באשר לצירופה של חברת המועצה החדשה, אלה גרשקוביץ בינר לוועדת הכספים, אמר קוריאט: ״להבנתי, מאחר שאלה נכנסה למועצת העיר במקום איתן וידר, היא אמורה באופן טבעי למלא את כל תפקידיו מרגע הצטרפותה למועצה, וכך הזמנתי אותה לישיבת ועדת הכספים. התברר שחברים בוועדה חשבו אחרת. ברגע שהתברר כי ישנו חוסר בהירות לגבי העניין, המשכתי בניהול הישיבה ודיון בנושאים שעמדו על הפרק״.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה: ״מינוי חברי מועצת עיר לחברות בוועדות העירייה הינו בסמכות מועצת העיר. מכיוון שמועצת העיר לא קיבלה החלטה טרם ישיבת ועדת הכספים בהתאם להנחיית היועץ המשפטי לעירייה, היא (אלה בינר, ג.ד) אינה חברה בועדה זו. בישיבת מועצת העיר הקרובה תאושר חברותה בועדת הכספים״.

קראו עוד בחדשות בכרמיאל, משגב והסביבה

כתבה מעניינת:

דליקה רכב שדרות נשיאי ישראל

״פתאום הרחתי עשן״: רכב עלה באש ליד קניון לב כרמיאל

שתפומאת גיל דובריש הבוקר (יום ד׳) בסביבות השעה 9 הוזנקו צוותי כיבוי, שיטור ורפואה בעקבות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.