אחותי, בחג שבועות תעשי לך…..

שתפו

חג שבועות, הוא החג הדתי היחיד שבמרכזו עומדת אישה, בעצם שתיים, חשבתם על זה?

שתי נשים, נעמי ואם סבו של דוד המלך – רות. שתי נשים, שבזכותן נוצרה שושלת המלוכה המפוארת. מגילת רות, המגילה האהובה עלי, שקוראים אותה בשבועות.

התקציר:  משפחת אלימלך עוזבת את הארץ בגלל הקושי להתפרנס ולחיות בה, בזמנים הקשים ההם. עם ויזה הם משתקעים במואב ואז מתחילות לפקוד אותן טרגדיות (אנחנו היהודים, אלופים בדרמות, מקור השראה בלתי נלאה לסיפורי הוליווד). קודם, האב נפטר ואז שני הבנים נישאים למואביות אבל השמחה לא אורכת שנים רבות ושני הבנים נפטרים, בלי להשאיר צאצאים אחריהם, רק שתי אלמנות ואם. באותו זמן יש שמועה שאומרת שהמצב ביהודה השתפר ונעמי מחליטה לחזור. רות, כלתה האלמנה, שמאד אוהבת את חמותה (מסתבר שזה אפשרי כמובן) מצטרפת אליה. ביהודה, כדי לשרוד, רות מלקטת את השיבולים שנותרו בשדה של בועז, אחרי שקצרו אותו. בועז רואה אותה ומתלהב, מבקש ממנה שתלקט רק מהשדה שלו, בכיף, אפילו משאיר שיבולים טובות במיוחד למענה. רות מספרת לחמותה על המחזר וזו, מייעצת לה מה לעשות כדי לחזק את הקשר ביניהם (שיפסיק לחשוב בראש, כי מואביה זה לא משהו, אפילו שהיא גיורת) ואחרי עוד כמה טוויסטים ומתח, כנגד כל הסיכויים – סוף טוב, מתחתנים ונולד עובד, אבא של ישי, אבא של דוד המלך.

נורא רומנטי, לא?!

העניין הוא שלא רק רומנטי.

נכון שהמגילה הזו עשוייה מחומרי התסריט הדרמטי האולטימטיבי לנשים (אין ענייני מאצ'ו כמו מלחמה ואנחנו לא אוכלים כי ניצחנו באיזה קרב) אבל גם, זהו אפוס נשי מיוחד במינו. במרכז העלילה יש שתי נשים, חכמות, שאפתניות, חזקות ומצליחות, שהותירו את חותמן לדורי דורות, הישג לא מבוטל לכל הדעות.

 אז מה למדתי ממגילת רות? לא מעט תובנות חשובות:

· חמות לא חייבת להיות מהגיהנום.

· אחוות נשים זה הדבר הכי עוצמתי שיש, כשהיא מתקיימת.

· נכון שאפשר לעשות דברים לבד והם יהיו מוצלחים, אבל עם האנרגיות הנכונות ועם פירגון הדדי אפשר להגיע רחוק.

· ביחד זה יותר פשוט. זה גם פשוט יותר.

· נשים הן שורדות. תמיד. גם כשהן כבר "מסודרות" בחיים, החלק האינטואיטיבי שבהן, תמיד יהיה נכון לתת פייט, באיזו גיזרה שידרשו. אנחנו הרי לא באמת יודעות כמה אנחנו חזקות, עד שאין לנו ברירה.

· שאישה תיזום ותעשה משהו בנדון, זה בסדר גמור ואף מומלץ עוד מלפני דוד המלך.

· תקרת הזכוכית קיימת רק אם תאמינו בה, תמיד אפשר להיות הראשונות במשהו, תמיד תמיד, אם תחליטו שזה אפשרי. רק תזכרו, להיות האישה הראשונה שנכתבה עליה מגילה שלמה בתורה, זה כבר נעשה.

אחותי, החג הזה מוקדש לך, בחג שבועות תעשי לך, משהו למענך, החג הזה הוא שיר הלל לנשים, אז למה לא?!

וכן, אם בא לך, תקראי חלקים מהמגילה, יש כמה שיבואו לך בטוב, בול על מה שאת חושבת על נשים.

סיגל צוקר היא בעלת "כחול", המרכז למיניות וזוגיות וחנות סקס בכרמיאל

http://www.blue4fun.co.il      

בעונג רב,

סיגל צוקר

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *