בית / קהילה / משפחה פלוס / אחי הקטן, המלאך שלי
ילד אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה: Pixabay

אחי הקטן, המלאך שלי

שתפו

נתן חביב תמונת 2019-12נתן חביב, כותב / תסריטאי

בואו להיות חברים שלי באינסטגרם ובפייסבוק

מייל : 0523294615a@gmail.com

השעה: 21:00 בערב. המקום: אי שם בצפון. ישבתי להקריא לכל משפחתי מכתב שכתבתי לאחי המיוחד, המלאך, ולאור נרות חנוכה הדולקים.

״שלומי, אחי הקטן מאז שהגעת והפצעת לעולם הבאת אתך כל כך המון אור ושפע מי יתן והשם ימצא לך מזור ורפואה״.

כל המשפחה מחאה כפיים בהתרגשות כשסיימתי לנאום על אחי הקטן. שלומי רק הקשיב והשפיל את ראשו אולי זה מביישנות. אני לא אהבתי לקרוא לאחי הקטן 'מיוחד'. אהבתי לקרוא לו 'המלאך שלי'. כשהמשפחה שלי התפזרה נשארנו שלומי ואני. יש לי מנהג כזה, כל ערב לספר לו סיפור לפני השינה והפעם סיפרתי לאחי המלאך חלום שחלמתי.

חלום על אדם אחד נמוך קומה בשוק גדול. המון אנשים היו בשוק הזה. הם מיהרו מאוד למחוז חפצם וידיהם עמוסי שקיות. והאיש, קראו לו אליהו נמוך הקומה, נעמד לפתע על כיסא בין הדוכנים כשבידו החזיק קלף מגולגל קשור בסרט. הוא הכריז בקול, 'מי רוצה לקנות אהבה'?

הרוכלים והקונים כולם עצרו לפתע. אחדים בודדים התקרבו אליו וגברת אחת שאלה באומץ , 'מה אתה מוכר?'. והאיש ענה ,'אהבה אני מוכר'. והגברת צחקה והמשיכה לשאול, 'מה זאת אומרת אהבה ?'.והאיש, אליהו, ענה ברצינות ,'אני מוכר לך הסבר מה זאת אהבה באמת'. והגברת הניעה ידה בביטול 'אדם הזוי לגמרי'. והאיש אליהו המשיך והתקדם בין הדוכנים ,'רבותיי מי רוצה לקנות אהבה'. אדון אחד לבוש חליפה כחולה ומחויטת ושקית דגים טריים שהחזיק בידו ניגש אליו ואמר , 'כמה עולה הסבר על האהבה?' ואליהו האיש ענה לאדון המחויט 'דולר אחד'. 'אז מה זאת אהבה?' שאל האדון לאחר ששילם... והאיש אליהו שלף את אחד הקלפים בסרט שהיו בידו והגיש לאדון.

'אתה רימית אותי!'. אמר האדון לאליהו האיש לאחר שפתח את הקלף ..'האם זהו כל סוד האהבה?'. 'כן , זהו כל הסוד׳ השיב אליהו.

כשסיימתי לספר על החלום למלאך הקטן, שלומי אחי את החלום אחי כבר נרדם. 'המלאך ישן' חשבתי לעצמי בשקט. שלומי אחי חיבק את הדובי שהיה לצדו. וחשבתי שזה מעניין שילדים מפחדים מדובים ואריות. אבל בלילה הם מחבקים אותם וישנים אתם והם שומרים עליהם. אבל אני תמיד מפחד עליו על המלאך הקטן שלי.

חצות הליל. המקום: אי שם החדר של אחי. מפואר בבלונים מיום ההולדת שלו. זהו, שלומי אחי כבר לא מיוחד. הוא פני מלאך קטן והוא ישן. אולי עכשיו הוא חולם על אהבה שהיא חשוכת מרפא, ואולי, אולי על הדובי שישן איתו ולא עושה לו כלום. כי שלומי בא לרפא את העולם.

ומה היה כתוב בתוך הקלף המגולגל הקשור בסרט ? 'ואהבת לרעך כמוך, וזהו כל הסוד'.

שלומי, האם ככה נרפא את העולם? שאלתי בלב... שלומי רק חייך לפתע. ואני ידעתי מה אכתוב בפורטל 'זהר נט'… לרפא את העולם.

כתבה מעניינת:

ילדות משחקות בבית צילום אילוסטרציה Pixabay

תקועים בבית ביחד: 10 טיפים להתמודדות עם ילדים

שתפולא להישאר בפיג'מה, להקפיד על לוח זמנים יומי וארוחות קבועות ועוד. הטיפים והעצות של צוות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.