בדרך אל האושר

שתפו

היום נדבר על הזוגות שדווקא נשארים ביחד. האם זה בגלל ההרגל או  אהבה אמיתית?

יש לי חברים שנמצאים בזוגיות שנים וכשאני אומרת שנים, אני מדבר על שבע עשרה ועשרים שנה. יש שני זוגות שאני רוצה לדבר עליהם, הם ממש משפחה בשבילי. פגשתי אותם לפני שתיים עשרה שנה, אחרי שהשתחררתי מהצבא. עבדתי בחנות ליד א’ (השם המלא שמור אצלי…), היינו מעבירות את השעות “המתות” בצחוקים. א’ כמה שברוני לב עברת איתי. החתונה שלי, הגירושים שעברתי וגם טיול משותף חובק עולם, תמיד הייתי לצידי. אני תמיד צופה עליך ועל י’ בן זוגך כבר שנים. כמה החוט בין אהבה לקריזה דק. אני לא אומרת שנאה, כי בך אין טיפת שנאה. א’ ו-י’ אתם ממש זוג שיש מה ללמוד ממנו. כמה חופש אתם נותנים אחד לשני וסומכים אחד על השני. איזה יפה אתם מגדלים את הילדים וכמה צחוקים יש בארוחות שבת.

והזוג השני שנכנס לחיי ממש לפני חצי שנה. ד’ ו-ג’ (כן גם כאן השמות יישמרו בעילום שם). מה אני אגיד לכם, אתם לא פחות נדירים. השקט שלך ד’ וחוש ההומור הנצחי שלך ג’, הידע הזה לתת את החופש, הסבלנות, להקשיב בזוגיות, זה לא כזה ברור ומובן מאליו. אז יש עוד צעירים שבוחרים בחיים ביחד, למרות הקושי, ואולי לבחור ב”ביחד” הזה, זה לדעת לשחרר כשצריך – גם כשאתם שניכם בזוגיות ארוכה וממושכת.

אולי זו האהבה שלא נכבתה לעולם ומשהו שם דולק עדיין ואולי אני לא סבלנית. אולי אני פחדנית. ואולי הכל בסדר אצלי, פשוט התחלתי רק לפני פחות משנתיים את המסע אל האור – ואני מגלה שהדרך תלולה, מעייפת וקשה. אך אני בטוחה שיום אחד ומקווה שבקרוב, אגיע לפיסגה עם החיוך הנצחי שלי והצחוק המתגלגל. ומי יודע, אולי האושר שלי כבר הגיע ואני צריכה לשחרר במקצת ולסמוך על תחושת הבטן שלי והלב ופחות לעבוד עם הראש.

חברים, את התשובה לא נראה לי שממש נדע בשלב הזה. אבל, כיף לי לראות שיש סביבי אנשים שהאושר שלם הוא שם וכל פעם ששלי יוצא לטייל, הם נמצאים שם, כדי להזכיר לי כמה אני חזקה וקרובה אליו יותר ממה שאני חושבת. האושר טמון בנו, אנחנו צריכים להפסיק לחפש אותו במקום אחר.

שוב תודה לכולם על הפרגון. חיזרו אלי עם סיפורים על זוגיות, אהבה ואושר ובכלל, מקרים שאירעו לכם בתחום שבינו לבינה.

אימייל: [email protected]

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *