בחורה אנלוגית בעולם דיגיטלי
בחורה אנלוגית בעולם דיגיטלי

בחורה אנלוגית בעולם דיגיטלי

שתפו

 

באמת שחשבתי לעצמי שאני אחת שמבינה בגאדג’טים, במיני תוכנות ודיסקים, בקיאה ברזי המחשב ובנפלאותיו, זורמת עם הטכנולוגיה ונפלאות החידושים וההמצאות של המאה ה-21.

אז חשבתי… או אז צדו עיניי באחד מהערבים השבוע בשרשור בפייסבוק באחת הקבוצות אליהן אני משתייכת ולרגע חשבתי שאני זרה בארצי שלי או שמא היגרתי לארץ ניכר זו או אחרת וטרם למדתי את שפת המקום. זו היתה בערך סינית עבורי, מילה וחצי מילה לא הבנתי. זה היה דומה יותר לבליל של מילים שהתחברו למשפטים בלתי ברורים לחלוטין. דובר שם על טלויזיה חכמה, על חיבורים אלחוטיים, על רשת ביתית, על אפליקציות שונות ועל דפדפנים, על סטרימרים ומזרימי מדיה, על דונגל ועל ממשק אנדרואיד ועוד מיני קללות עסיסיות. ואני הרגשתי איך נשמתי מתכווצת בקרבי, איך אני נעשית נמוכה הרבה יותר ממה שאני במציאות, הרגשתי את האגו שלי מקבל מימד חדש כזה שטרם היכרתי ואיך החרדה שוטפת את מוחי העייף.

מה הולך פה שאלתי את עצמי, על מה הן מקשקשות פה ברשת (מדובר בקבוצה נשית אגב) ומה קרה שנשארתי אי שם מאחור. האם נרדמתי בשמירה או שמא פספסתי איזה שיעור חשוב, אולי נכנסתי בטעות לאיזו מנהרת זמן, כן כמו ההיא מהסדרה בשנות ה-80  המרהיבות? האם נתקעתי לכמה עשורים במאה הקודמת באיזו מהפכה או פוגרום וכעת שבתי אל הקידמה המטורפת הזו והכל אנכרוניסטי, לוט בערפל ולא ברור בעליל?

בשורה התחתונה הבנתי שיש דבר כזה שנקרא טלויזיה חכמה ושכדאי שאלמד את המושג הזה לעומקו, רוחבו, אורכו, זויותיו ותנודותיו אחרת מצבי בעוד כמה חודשים יהיה בכי רע. מתרוצץ לי בבית פעוט טכנולוגי התואם לגיל שנתיים ולא ירחק היום, משהו כמו בעוד מספר חודשים שהוא יבוא בבקשה לגאדגט זה או אחר, לטלויזיה חכמה כזו ולחידוש אחד או שניים ואני אעמוד מולו פעורת פה ומשותקת בדיוק כפי שהרגשתי מול אותו שרשור פייסבוקי ומשם המדרון יהיה הרבה יותר תלול והדרך שלי תהומה תתקצר יותר ויותר. תמיד קיימת כמובן האפשרות לברוח באמת אל איזו מנהרת זמן , כן כן אותה אחת משנות ה-80 ולהעלם , פשוט להעלם.

רק אני חושבת שפעם, בעידן טלפון החוגה ומסכי הטלויזיה בוהקי השחור והלבן היה פשוט, תמים, נקי וטהור יותר? האם רק אני חולה באותה חרדת טכנולוגיה משתקת?

שירלי גורן

דוא”ל [email protected]

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

שתפוהתחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.